×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Ogu audzētāji šogad plāno ievest viesstrādniekus (20)

Zemenes1_TS_1

Ilustratīvs attēls

Vairāki lauksaimnieki sezonas darbinieku trūkuma dēļ šogad plāno ievest viesstrādniekus no Ukrainas.
To “LA” apstiprina gan zemeņu audzēšanas z/s “Lazdukalns” saimnieks Andris Apsītis, gan melleņu audzētāja, “Arosa – R” vadītāja Māra Rudzāte.

“Sezonas darbiniekus jau meklējam, šogad būs vajadzīgi vairāk nekā 100 darbinieki. Pagājušajā gadā beigu beigās izdevās atrast un nokomplektēt vajadzīgo darbinieku skaitu, bet katru gadu paliek arvien grūtāk un grūtāk. Šogad pirmoreiz jāmēģina vest strādniekus no Ukrainas – kādus 30 – 40 cilvēkus,” skaidro Andris Apsītis.

Māra Rudzāte piebilst, ka līdz maijam vēl ir laiks gaidīt, bet ja vairāk interesentu nebūs, viņa strādniekus vedīs iekšā no Ukrainas, citas izejas nav. “Vasarā nopelnīt grib skolēni, studenti, skolotājas, bet viņi gatavi strādāt tikai mēnesi, mums vajag strādniekus uz ilgāku laiku,” teica Rudzāte. “Arosai – R” sezonas laikā vajadzīgi 130 strādnieki.

Plašāk lasiet ceturtdien “Latvijas Avīzē”!

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Darbinieki no Ukrainas ir labs gājiens!
  1.) Ispēja nopelnīt naudu (viņiem ir AHUJ..ĀS algas) 3200 UG = 108.86 EUR <= LOL Minimālā alga Ukrainā! (2017 gads).
  2.) Neviens Latvietis nestrādās zemāk par mūsu minimālo algu =) 380 EUR (2017 gads). =)

 2. Vēlos strādāt .. 3 dienas novietas ! Vai ir kāda vēl vieta šomēnes un kur?
  Esmu 13 gadus veca meitene. Labprāt strādātu uz pilnu slodzi!
  Ātri mācos un laukos bieži lasu zemenes!
  Kāda varētu būt alga?
  Paldies:)

 3. Cik nožēlojami ir tie pastalnieku ogu audzētāji! Atbildēt

  “Sezonas darbiniekus jau meklējam, šogad būs vajadzīgi vairāk nekā 100 darbinieki. Pagājušajā gadā beigu beigās izdevās atrast un nokomplektēt vajadzīgo darbinieku skaitu, bet katru gadu paliek arvien grūtāk un grūtāk. Šogad pirmoreiz jāmēģina vest strādniekus no Ukrainas – kādus 30 – 40 cilvēkus,” skaidro Andris Apsītis.
  —————————————
  Cik NOŽĒLOJAMI tomēr ir šie …pastalnieku ogu audzētāji …
  KĀPĒC neaiciniet LATVIJAS – īpaši STULBIEM atkārtoju – kāpēc neaiciniet LATVIJAS skolēnus uz ogu novākšanas laiku?
  Kūdras purvā strādā Latvijas skolēni un vēl rindā gaida uz brīvo vietu …
  Skolēni 2-vatā varētu pildīt LIELO normu …

 4. Kur tad ir mūsu skolnieki?? Negribam atbildību? Daudz noēdīs? Negrib strādāt? Neticu !Būs jāiegulda arī rūpes mūsu bērnos-tomēr atbildība..Re, un arī jāmaksā….Tad labāk vieglāko ceļu…. VND Vajag prasīt palīdzību,lai sakomplektē strādātgribošos tepat Latvijā !!!!!!!!!!Bāleliņi…..

 5. Tiešām interesanti būtu zināt, cik saņem darbinieki, kādi ir darba apstākļi, cik ilga darba diena. Te viens, kurš sevi sauc par uzņēmēju, raksta, ka 200 eiro ir liela alga. Nu,..ko lai saka! Ja tas domāts nopietni, tad nav brīnums, ka neviens pie viņiem nevēlas strādāt. 200 eiro algu varētu maksāt sargam, bet fiziska nogurdinoša darba strādniekam tas ir izsmiekls. Es arī, godīgi sakot, par šādu algu strādātu tikai galēja izmisuma gadījumā, ja galīgi nebūtu, ko ēst! Vai tiešām laukos tagad tik dramatiska situācija?

 6. Ir tikai viena nianse. Vai šie darba devēji arī dzīves vietu nodrošina. Parasti jau ir, ka darbu jau dod, bet kur dzīvot meklējat paši.
  Un ja sāk parēķināt dzīvošanas izdevumus, tad priekš ģimenes nauda vairs nepaliek.

  • Arosa-R nodrošina dzīvesvietu, bet nu vergu darbs, īpašnieku attieksme pret strādniekiem kā pret trešās šķiras cilvēkiem.
   Bet nopelnīt var samērā normāli.

 7. Tie ogu audzetaji varetu nemelot.Nav kas strada.Nu tad ielieciet telefona nummurinu,lai stradnieki var pieteikties darbam.Savadak tads demagogisms,nav kas strada.Liepaja 10 procenti bezdarbnieku.

  • Uzņēmējs ar 2016.gada BMW X6 Atbildēt

   Es arī meklēju strādniekus – neviens negrib strādāt par 200 eiro mēnesī! Izlepuši un nesaprot, ka man otra puse jāsamaksā nodokļos. Viņi domā, ka tā nauda iet viegli. 200 eiro priekš strādnieka ir liela alga.

   • 200 EUR nu galīgi nav liela alga par ogu lasīšanu. Tas ir grūts darbs.

    • Uzņēmējs ar 2016.gada BMW X6 Atbildēt

     Visi darbi ir grūti. Bet priekš strādnieka, kuram nav augstākās izglītības un kurš dzīvo laukos – 200 eiro mēnesī ir ļoti laba alga. Laukos dzīve lētāka, i savs dārziņš, i savs mežiņš – daudz ko klāt pats var pieaudzēt un ziemā nav milzīgi apkures rēķini; savukārt bērniem skolā ir brīvpusdienas. Un, ja kaimiņos esošā gatera īpašnieks saviem strādniekiem maksā 200 eiro, es tak saviem nemaksāšu vairāk – ir pilns ar cilvēkiem, kuri gatavi strādāt par 200 mēnesī!

    • .200 eiro liela nauda,par cik ti pārdod tās ogas…par rubli gan pats uti uz maskavu aizdzītu..

   • Andri tu pats lasītu ogas pa 200 eiro., neticu

 8. Nav jau jāieved,aizbrauc uz Muceniekiem un tur jau darbaspēks jau gaida.

 9. Neticu , ka nav jauniešu , piepelnīties gribētāju , kuri varētu šādu darbu veikt !
  Mūsu pilsētiņā jaunieši tā grib strādāt …bet nav kur !

 10. Ja nezini reālo situāciju, nekomentē. Pilna Latgale cilvēku, kuri būtu ar mieru strādāt un nopelnīt, bet te nav darbavietu… Jā, piezvaniet šiem nosauktajiem saimniekiem un pajautājiet, vai viņi atbrauks pēc strādnieka uz Latgali. Nē. Bet uz Ukrainu aizbrauks. Internetā uzraksta, ka peļņa ir no 800 eiro mēnesī, bet pajautā tiem, kas tur jau ir strādājuši. Tie pateiks, ka apstākļi nežēlīgi, bet samaksa ap minimālo algu – pie tam, ja strādā vismaz 10-12 stundas dienā. Ieteikums arī žurnālistiem – ja uzklausi darba devēju, tad apjautā arī tos, kuri ir bez darba, kuri tur jau strādājuši, nevis sniedz vienpusīgu viedokli.

  • Tieši tā. Pilna Īrija ar mūsu bāleliņiem un meitām kas strādā verga darbu kā sezonas darbinieki. 800 eiro mēnesī tā nav nauda ar ko būtu jālepojas par verga darba samaksu. Anglijā minimāli nedēļā strādājot zemeņu un aveņu plantācijās ir 700 paundi (ap 900 eiro) nedēļā. Jūs dzirdat, tas ir nedēļā. Ja maksāsi vismaz uz pusi vairāk nekā šobrīd tas ir 1600 eiro mēnesī, tad Tevi vietējie gāzīs no kātiem nost un no Īrijas atbrauks mājās. Iesaku dižajiem zemniekiem pašiem kaut nedēļu Anglijas fermās pastrādāt un saprast kur paši pieļauj kļūdas strādnieku darbu organizēšanā. Nu nevar būt tā kad Anglijā maksā par darbu četras reizes vairāk un ir izdevīgi šeit pie mums savu produkciju tirgot. Subsīdijas, tas ir bleķis un atrunas. Iemācieties vispirms paši strādāt un naudu netērēt. Neskaties uz šeit pabalstu saņēmējiem, tie nekad nav tādu darbu strādājuši un nestrādās. Jums vajag kvalificētu un uzticamu darbaspēku.

 11. Mūsējiem darbs nav vajadzīgs, prātīgāk ir saņemt pabalstus un nekas nav jādara,un ir iespēja bļaut uz visiem stūriem, ka nav darba.

  • Tieši tā, īstu strādātgribētāju nav. Knapi pabeigta pamatskola, bet ambīcijas un algas pieprasījums kā divu augstskolu maģistrantam!!! Un kur vēl labāk,ja pagastā var pateikt,ka man pienākas un pirmās nepieciešamības preces ir sagādātas! Nav darba tikuma ir tikai prasības!

   • Nu, nu, divu augstskolu maģistriem taisni minimālo arī piedāvā, LV izglītības sistēmā, par piemēru.. Dažs labs labprāt ogas vasarā palasītu – varbūt laiks uzrunāt pilsētu jauniešus, kuri tiešām zin, kāda maizītei garoza?.. 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+