LETA

Ogu audzētāju kooperatīvs Jelgavas novadā izveidojis apstrādes cehu 0

Lai nodrošinātu svaigo ogu un sulu eksporta iespēju paplašināšanu, kooperatīvā sabiedrība ”Baltijas ogu kompānija” investējusi vairāk nekā 851 308 eiro jeb apmēram 600 000 latu ogu pēcapstrādes ceha būvniecībā Jelgavas novadā.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Lasīt citas ziņas

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja kooperatīva valdes locekle un Latvijas Augļkopju asociācijas vadītāja Māra Rudzāte, projekta realizēšanā izmantots Eiropas Savienības līdzfinansējums, savukārt ceha būvniecība uzticēta inovatīvās būvniecības kompānijai SIA “Piche”.

Uzbūvētā ogu pēcapstrādes ēka atrodas Līvbērzes pagastā, Jelgavas novadā. Tā ir vienstāva būve ar 1696,5 kvadrātmetru lielu platību. Ēkas pamatfunkcija ir ogu pirmapstrāde un tālākā uzglabāšana. Būves iekšējā platība tiek dalīta noliktavā, ogu fasēšanas zonā, aukstuma kamerās un administratīvajā zonā, kurā izvietoti biroji, darbinieku atpūtas telpas, ģērbtuves un ēdamistaba.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pateicoties operatīvi realizētajam projektam, patlaban darbojamies ar pilnu jaudu un ar savu produkciju apgādājam teju vai visu Baltiju. Ceha izbūve ir nozīmīgs notikums, jo spēsim dubultot ogu pēcapstrādes apjomus un maksimāli samazināt laiku, kas ogām “jāpavada” ceļā no stāda līdz patērētājam. Par 10% ir uzlabojusies ogu kvalitāte, jo tagad ir pieejamas plašas telpas, kurās ir iespējams nodrošināt nepieciešamo temperatūru,” sacīja Rudzāte.

Viņa arī norādīja, ka patlaban kooperatīvs realizējis tonnu ogu, savukārt pēc jaunā ceha uzbūves apjomi varētu pieaugt par 20%-30%.

“Patlaban lielākajām Baltijas tirdzniecības ķēdēm – “Rimi”, Maxima” un “Vita Markets” tiek realizētas krūmmellenes un kultivētās dzērvenes, tāpat arī kooperatīva biedra SIA “Very Berry” pārstrādes produkti – dabīgās sulas, morsi, nektāri, sīrupi, brūklenes un dzērvenes pūdercukurā. Produkcija tiek arī eksportēta uz Vāciju, Poliju, Somiju, kas pērn veidoja 16,6% no kopējā neto apgrozījuma. Plānojam, ka šogad rādītājs pieaugs par 20-30%,” sacīja uzņēmēja.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Baltijas ogu kompānijas” apgrozījums 2012.gadā bija 532 561 lats salīdzinājumā ar 355 248 latiem 2011.gadā. Kooperatīva peļņa pērn bija 100 304 lati salīdzinājumā ar iepriekšējā gada zaudējumiem – 30 945 latiem.

Kooperatīvs “Baltijas ogu kompānija” reģistrēta 2010.gadā, un tajā apvienojušies Latvijas lielākie kultivēto ogu audzētāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.