Laukos
Dārzeņi un augļi

Ogu pārstrādātājs “Very Berry” pērn audzēja apgrozījumu par 14,7%0

Foto-Valdis Semjonovs

Augļu un ogu pārstrādātājs SIA “Very Berry” pērn strādāja ar 624 797 eiro apgrozījumu, kas ir par 14,7% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr uzņēmuma zaudējumi bija 11 410 eiro salīdzinājumā ar 16 795 eiro peļņu 2016.gadā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka zaudējumi pērn radušies, aprēķinot soda naudas par nenomaksātajiem nodokļiem, norakstītiem zaudētiem debitoru parādiem un saistībā ar lieliem izdevumiem, apmeklējot izstādes un dodoties tirdzniecības misijās, kurus plānots atgūt šogad.

Vadība atzīmē, ka pagājušais gads bija raksturīgs ar augstām krūmmelleņu ražām, toties pavasara salnu dēļ uzņēmums pilnībā zaudēja aveņu ražu. Lieli resursus kompānija patērēja, lai pasargātu krūmmellenes un dzērvenes no salnām. Daudz darba un līdzekļu kompānija ieguldīja arī lauku ielabošanā.

“Very Berry” vadība arī norāda, ka uzņēmums pērn turpināja piegādāt produkciju “Rimi” Igaunijā un Lietuvā, kā arī “ICA” Zviedrijā. Tāpat kompānija turpināja aktīvu sadarbību ar “Baltijas ogu kompāniju”, kuras līdzdibinātājs ir “Very Berry”. Tā kā uzņēmuma produkcijas tirdzniecība pamatā notika ar “Baltijas ogu kompānijas” starpniecību, “Very Berry” bilancē daļa eksporta neizdalās. Ar “Baltijas ogu kompānijas” starpniecību uzņēmums realizēja produkciju Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā. Veiksmīgi turpinājās arī eksports uz ASV, Beļģiju, Spāniju un Vāciju. Kompānija sāka arī izstrādāt jaunus produktus ar mērķi palielināt sortimentu un apgrozījumu.

Uzņēmuma vadības ziņojumā atgādināts, ka kompānija joprojām nodarbojas ar lielogu dzērveņu, aveņu, zemeņu un krūmmelleņu audzēšanu, ogu realizāciju un pārstrādi, kā arī ar kūdras ieguvi un realizāciju. Tāpat kompānija sniedza ātrsaldēšanas, uzglabāšanas, loģistikas, pakošanas, pildīšanas un citus pakalpojumus.

Turpmākajos gados “Very Berry” plāno sekmīgāk virzīt Latvijas un ārzemju tirgos kompānijas pārstrādes produktus, pievēršot lielāku uzmanību Baltijas un Skandināvijas tirgiem. Uzņēmuma vadība arī plāno pilnveidot ražošanas procesus un paplašināt sortimentu, kā arī uzlabot uzņēmuma ražošanas efektivitāti. Tāpat kompānija plāno ieviest kvalitātes standartu BRC.

Informācija “Firmas.lv” liecina, “Very Berry” 2016.gadā strādāja ar 544 757 eiro apgrozījumu un peļņu 16 795 eiro apmērā.

SIA “Very Berry” dibināta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 128 058 eiro. Uzņēmums pieder Gundegai Sauškinai (65%) un Sergejam Sauškinam (35%).

LA.lv