Ekonomika
Bizness

OIK atļauju piešķiršanas procesa atbilstību par 64 650 eiro vērtēs “PricewaterhouseCoopers”6

Foto: Shutterstock

Kompānija “PricewaterhouseCoopers” (“PwC”) uzvarējusi Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā iepirkumā, kura ietvaros paredzēts vērtēt lēmumu pieņemšanas procesu, piešķirot tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, liecina EM informācija.

EM ar “PwC” par minētā izvērtējuma veikšanu slēgs 64 650 eiro vērtu līgumu.

Iepirkumu EM izsludināja 2017.gada decembrī, bet tas noslēdzās šā gada janvārī. Sākotnēji iepirkumā bija divi pretendenti – “PwC” un zvērinātu advokātu birojs “BDO Law”, kas minēto izvērtējumu bija gatava veikt par 42 000 eiro.

“BDO Law” tika pasludināta par iepirkuma uzvarētāju, tomēr šā gada martā EM saņēma “BDO Law” paziņojumu par atteikšanos no līguma slēgšanas tiesībām.

Tā kā konkursa nolikums nosaka, ka gadījumā, ja konkursa uzvarētājs atsakās noslēgt līgumu, tad iepirkuma komisija ir tiesīga par konkursa uzvarētāju atzīt pretendentu ar nākamo saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu ar viszemāko cenu un kurš neatbilst pretendentu izslēgšanas nosacījumiem, vai pārtraukt iepirkuma procedūru neizvēloties nevienu piedāvājumu.

Konkursa komisija secināja, ka “PwC” piedāvājums ir nākamais saimnieciski izdevīgākais piedāvājums ar viszemāko cenu, tāpēc par iepirkuma uzvarētāju tika atzīta “PwC”.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, EM, paralēli normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

EM veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par OIK. Līdz marta sākumam EM atcēla atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

EM arī izstrādāja noteikumu projektus, kas paredz būtiski pastiprināt uzraudzību pret krāpniecību ar elektroenerģijas pārdošanu obligātā iepirkuma ietvaros.

Ministrija izstrādājusi un izskatīšanai Ministru kabineta komitejas sēdē iesniegusi grozījumus divos noteikumos – “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” un “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apdrošinātāji no OCTA nopelnījuši 6 miljonus eiro pusgadā
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Lielā tīrīšana sākusies – 9 fakti par šogad likvidētajiem uzņēmumiem
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
No šodienas vilciena biļetes internetā lētākas 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 29 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatvojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas