×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. aprīlis, 2018
Drukāt

OIK atļauju piešķiršanas procesa atbilstību par 64 650 eiro vērtēs “PricewaterhouseCoopers” (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kompānija “PricewaterhouseCoopers” (“PwC”) uzvarējusi Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā iepirkumā, kura ietvaros paredzēts vērtēt lēmumu pieņemšanas procesu, piešķirot tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, liecina EM informācija.

EM ar “PwC” par minētā izvērtējuma veikšanu slēgs 64 650 eiro vērtu līgumu.

Iepirkumu EM izsludināja 2017.gada decembrī, bet tas noslēdzās šā gada janvārī. Sākotnēji iepirkumā bija divi pretendenti – “PwC” un zvērinātu advokātu birojs “BDO Law”, kas minēto izvērtējumu bija gatava veikt par 42 000 eiro.

“BDO Law” tika pasludināta par iepirkuma uzvarētāju, tomēr šā gada martā EM saņēma “BDO Law” paziņojumu par atteikšanos no līguma slēgšanas tiesībām.

Tā kā konkursa nolikums nosaka, ka gadījumā, ja konkursa uzvarētājs atsakās noslēgt līgumu, tad iepirkuma komisija ir tiesīga par konkursa uzvarētāju atzīt pretendentu ar nākamo saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu ar viszemāko cenu un kurš neatbilst pretendentu izslēgšanas nosacījumiem, vai pārtraukt iepirkuma procedūru neizvēloties nevienu piedāvājumu.

Konkursa komisija secināja, ka “PwC” piedāvājums ir nākamais saimnieciski izdevīgākais piedāvājums ar viszemāko cenu, tāpēc par iepirkuma uzvarētāju tika atzīta “PwC”.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, EM, paralēli normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

EM veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par OIK. Līdz marta sākumam EM atcēla atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

EM arī izstrādāja noteikumu projektus, kas paredz būtiski pastiprināt uzraudzību pret krāpniecību ar elektroenerģijas pārdošanu obligātā iepirkuma ietvaros.

Ministrija izstrādājusi un izskatīšanai Ministru kabineta komitejas sēdē iesniegusi grozījumus divos noteikumos – “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” un “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. OIK ir jāatceļ vispār ! OIK ir vistīrākā tautas aplaupīšana !!! Aplaupīšana dažu privātpersonu interesēs !

  2. visos iespejamos veidos naudu izšķiedīs pat absurdiem pētijumiem , gan jau ka savejo firmai. reāli politiķi vienmer bez problēmām ir mainijuši spēles noteikumus jebkurā biznesā un uzspļāvuši uz jebkādu pectecibu vai prognozejamu atbildibu pret biznesa partneriem. atiecigi ari oik gadijumā nekas netraucē to vienkārši atcelt un viss. kāds protams patiesāsies, bet tā kā tas bus ar likumu noteikts tad zaudēs. un oik ēra butu beigusies
    bet tagad nez kāpec visu velk garumā, vieniem maksā, otriem atņem, kas automātiski nozimē desmitiem tiesas procesu, jo ja visiem maksā tad visiem, ja visiem nemaksā tad visiem nemaksā, tiko sākas izņēmumi, tā iet vaļā tiesvediba . un tā kā oik atcelšanas likuma nav, tad tiesas visticamāk zaudēs….. atkal miljoni kompensācijās par neko….. un tas jau izskatās pēc apzinātas shēmošanas ministrijas gaiteņos

  3. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais: visobjektīvākais spriedums šai lietā būtu TROIKAI, turklāt bezmaz par baltu velti …

  4. atkal nav kur naudu likt! Nu cik var ņemties!

  5. Tiek stiepta gumija, la iekavētu laiku un varētu pēc iespējas vairāk gūt laupījumu. Tos parazītus vajadzētu likvidēt kā kaitēkļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+