Foto: Shutterstock

OIK atļauju piešķiršanas procesa atbilstību par 64 650 eiro vērtēs “PricewaterhouseCoopers” 6

Kompānija “PricewaterhouseCoopers” (“PwC”) uzvarējusi Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā iepirkumā, kura ietvaros paredzēts vērtēt lēmumu pieņemšanas procesu, piešķirot tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, liecina EM informācija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

EM ar “PwC” par minētā izvērtējuma veikšanu slēgs 64 650 eiro vērtu līgumu.

Iepirkumu EM izsludināja 2017.gada decembrī, bet tas noslēdzās šā gada janvārī. Sākotnēji iepirkumā bija divi pretendenti – “PwC” un zvērinātu advokātu birojs “BDO Law”, kas minēto izvērtējumu bija gatava veikt par 42 000 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

“BDO Law” tika pasludināta par iepirkuma uzvarētāju, tomēr šā gada martā EM saņēma “BDO Law” paziņojumu par atteikšanos no līguma slēgšanas tiesībām.

Tā kā konkursa nolikums nosaka, ka gadījumā, ja konkursa uzvarētājs atsakās noslēgt līgumu, tad iepirkuma komisija ir tiesīga par konkursa uzvarētāju atzīt pretendentu ar nākamo saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu ar viszemāko cenu un kurš neatbilst pretendentu izslēgšanas nosacījumiem, vai pārtraukt iepirkuma procedūru neizvēloties nevienu piedāvājumu.

Konkursa komisija secināja, ka “PwC” piedāvājums ir nākamais saimnieciski izdevīgākais piedāvājums ar viszemāko cenu, tāpēc par iepirkuma uzvarētāju tika atzīta “PwC”.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, EM, paralēli normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

EM veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par OIK. Līdz marta sākumam EM atcēla atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

EM arī izstrādāja noteikumu projektus, kas paredz būtiski pastiprināt uzraudzību pret krāpniecību ar elektroenerģijas pārdošanu obligātā iepirkuma ietvaros.

Reklāma
Reklāma

Ministrija izstrādājusi un izskatīšanai Ministru kabineta komitejas sēdē iesniegusi grozījumus divos noteikumos – “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” un “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”.