×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. decembris, 2017
Drukāt

Raidījums: OIK saņēmēju vidū – lieli Vienotības un ZZS ziedotāji (14)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

2016. gadā Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk kā simt atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju “Vienotības”, ZZS un Nacionālā apvienība sponsori, izpētījusi raidījuma “Nekā Personīga” komanda.

No 2009. gada Ekonomikas ministrijā pie varas bija “Vienotība” ar ministru Arti Kamparu. Tad arī tika izsniegts visvairāk obligātā iepirkuma atļauju. Kamparu nomainījuši četri ministri no trim partijām, un šobrīd par ekonomiku valstī atbild Arvils Ašeradens no “Vienotības”.

Visvairāk – 30 000 eiro – partijai “Vienotība” divos gados atvēlējis Agris Grīnbergs, kura vadītā SIA “Bio Future” Vaiņodē saražojusi elektrību 1 111 000 vērtībā. “Vienotībai” ziedojis arī cits šī uzņēmuma vadītājs Māris Kannenieks: 15 000 eiro 2014. gadā un 14 000 eiro gadu iepriekš.

“Rietumu bankas” pārstāvis Ruslans Stecjuks ZZS 2014. gadā ziedojis 8000 eiro, bet līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko – 16 000 eiro “Vienotībai”. Jaunjelgavā darbojas šīs bankas investīciju uzņēmumam piederoša biomasas stacija “Green Energy Trio”, kura par obligātā iepirkuma komponenti 2016. gadā saņēma 239 000 eiro.

10 000 eiro “Vienotībai” un 3500 eiro Reformu partijai. Tādas summas 2013. gadā atvēlēja uzņēmējs, kādreizējais Saeimas deputāts Arnolds Laksa. Viņam ir daļas Daugavpils novada Skrudalienas spēkstacijā AD biogāzes stacija. Tā pērn pārdevusi elektrību Latvenergo par vairāk nekā 2,3 miljonu eiro.

Nekā personīga aprēķini liecina, ka ZZS pēdējo septiņu gadu laikā no atjaunojamo resursu uzņēmējiem ziedojumos saņēmis 140 000 eiro, “Vienotība” – 256 000 eiro, bet Nacionālā apvienība – 15 000 un Reformu partija 10 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Tā lūk. Netīrumi. Dzīve vienos netīrumos. Jā, naudas daudz(kādiem), bet morāle sabrukusi. Un esošie “varoņi” turpina to brucināt un gremdēt valstī ētiku, godīgumu, sirdsapziņu… Atklāti jau nu ne, tomēr aizklāti cieņā un vērtē joprojām ir krāpšanās, zagšana (prēmijas, piemaksas, pašiem sev, algu regulāras paaugstināšanas, bonusi…), shēmošana (OIK, kompensācijas, eiro fondi, nano ūdeņi, ielu remonti, u.t.t…) un korumpēšanās (lasi, lobēšana…). Un tas nekad nebeidzas. Vai nu dzīvo zaņķī, jeb dodies prom. Tas nu ir pārāk nežēlīgi un skarbi. Protams, ka tad gan Saeimas, gan valdības reitingi, uzticēšanās tiem, ir katastrofāli zema. Reizniece-Ozola esot pati atsaukusi to kandidēšanu uz to (neatceros amatu) ārvalstu institūcijā. Bet kādēļ gan? Vai tur nebija mājiens (lasi,norāde), ka šī valsts joprojām balstās uz tām pašām koruptīvajām tradīcijām, kuras pēc būtības, īstenībā, un sen jau kā, ir jāizskauž?

 2. Ja kāds ,kaut viens no esošiem un bijušajiem deputātiem būtu teicis ka pie vainas ir radītā sistēma varētu cerēt uz izmaiņām tikai kātiek pie siles visiem labi un tā 27gadus.Vai gaidīsim vēl 27 un tikai tad ,bet to darīs jaunā paaudze.

 3. Nu,viss ir skaidrs.Par ko nebalsot nākošgad…

  • Risināt visiem kopā vajag. Atbildēt

   Vai ir skaidrs par ko balsot..? Drīzāk skaidrs, ka nav jābalso vispār un jāparāda, ka Tautai totāli nav vairs uzticība pašai sistēmai. Sākotnēji ir jāsakārto pārvaldes sistēma, jāmazina kapitālisma negatīvā ietekme! Jāpalielina īstenās demokrātijas elementi, jāstiprina valstiskās institūcijas, jāmazina oligarhu un visādu buržuju kompāniju ietekme uz tām un uz politiskiem lēmumiem kopumā. Jāatgriež vārdam politiskā atbildība gods un īstenā nozīme, jāpielieto politisko lēmumu vērtēšanas un atbildības sistēma. Kriminālsodāmība par katru radīto Valstij apzinātu zaudējumu, kā p[iem OIK.. Dienvidu tilts utt.. Jāmazina spiediens uz drosības struktūrām, tā, lai korupcija tās nekādi neietekmētu, bet ļautu kalpot konstitūcija, likumam un sabiedrības interesēm, bez bailēm zaudējot budžetu vai vēl kautkādiem spiedieniem.. Tikai tad sāksies kārtība!

 4. Dievs, palīdzi mums atbrīvoties no VILTUS POLITIĶIEM UN PREZIDENTA!
  Uz cita veida palīdzību mums, šķiet, vairs necerēt…

 5. Tad, redz, kāpēc Vējonis savā paspārnē taisa jaunu OIK variantu! Ar OIK starpniecību barojas partijas,
  tiek pieņemti enerģētikas padomnieki, kas gudro, kā uzlikt jaunas nodevas elektrības rēķiniem. Uz zaļās enerģijas attīstības rēķina valsts mērogā tiek taisīts kārtīgs bizness par nodokļu maksātāju naudu! Vai tā nav valsts nozagšana, ja 100 uzņēmumi dzīvo “zaļi” un dalās ar valsts varas eliti, slaucot pārējos elektrības patērētājus?

 6. nost ar kapitālismu! Atbildēt

  Nee vecīt Vēl lielāks un vieglāk NOLAUPĀMS būs Latvijas meža iznīcināšanas darbs.. Tur Buržuji uzrēdīs Latvijas asiņis kārtīgi…

 7. pilsonis un jau nikns Atbildēt

  ”Jaapsis 10.12.2017 20:38
  Bet mums jau prezidentus speciāli ievēl dundukus, lai veči var taoisīt savas rebes. To tak skaidri runāja Šlesers ar Lembergu, Rīdzenē,ka laiks ir ielikt savu prezidentu. Nopirka 10 Saskaņas (Urbanoviča solījums Rīdzenē, ka atbalstīsim), iedeva 1 miljonu kukuli Saskaņai Rēzeknes stadiona būvei, un Vējonītis kļuva par likumīgo prezidentu. Tautai jau nevar dot tiesības vēlēt prezidentu, tie tači galīgi duraki. ievēlēs vēl prezidentu, kas sāks cīņu pret OIK un citām nelietībām. Re Vējonītis, savējais. OIK Latvijā saglabās vēl uz savu prezidēšanas otro termiņu. Tas ir īstais prezidents, ko ievēlēt māk tikai Saeimas kartelis ar piepirktām uz valsts budžeta rēķina balsīm.”
  = un visi barojās ar tautas naudu – OIK blēdību vajadzētu izbeigt un punkts…bet tas prezidenta izstrādājums jau darbojas pie jaunā OIK 2. …maksāsiet vel par dažu VIP personu maciņiem.

  • Visi esam nikni ,bet kas no tā mainās?

   • Ha ha haa.. redzams ka ir tādi kas sāk saprast kautko . Redzi, salīdzinājumam – Agrāk no mūsu viedokļa baidijās, jo saprata, cilvēka domas un gribas spēku, tā ietekmi. Tagad Tev ir savs viedoklis – Tikai savs kura vērtība ir nulle ja neesi statusā kuru uzklausa šī totalitārā kapitālisma laiupī’šanas mašīna! Lūk Tev nav nekā tikai tas viedoklis un brīvība pamest dzimteni.. viss nulle cita nekā, bet ja gribi, tad krāp un blēdies..

  • tā kā naglai uz galvas

Draugiem Facebook Twitter Google+