×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
6. augusts, 2017
Drukāt

Ojārs Stūre: Ja ss.lv vairs nebūs (16)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Ojārs Stūre, DARU.LV līdzdibinātājs

Ažiotāžā, kas šobrīd notiek saistībā ar iespējamo ss.lv (vai nu jau ss.com) slēgšanu, ir palicis nepamanīts jautājums, kas notiks pēc tam, ja šī interneta vietne patiešām pārstās darboties?

Uzreiz gribu izdarīt atrunu, ka negrasos vērtēt, kuram šajā gadījumā ir taisnība – Valsts ieņēmumu dienestam, apturot veiksmīga uzņēmuma darbību, vai uzņēmējam, kas stūrgalvīgi nepakļaujas tā prasībām. Tāpat neizlikšos, ka zinu, vai manevrs ar domēna pāradresāciju bija tālejoša vai tomēr ne tik veiksmīga doma. Šoreiz tikai par to, kas sagaidāms, ja ss.lv pakalpojumi galu galā vairs nebūs pieejami.

Nav šaubu, ka ss.lv ir vadošais sludinājumu portāls Latvijā, un tikai retais tajā nav kaut reizi ieskatījies. Daudzi ap to uzbūvējuši savu biznesu – pērk, pārdod, maina un izīrē, un viņu lablājība ir cieši saistīta ar šo interneta portālu. Tādu ir daudzi tūkstoši.

Viena daļa šo cilvēku viegli atradīs alternatīvas vietnes un ļaunākais, ko tie piedzīvos, būs neliela darījumu skaita samazināšanās. Pēc brīža tie atkal stabilizēsies, un viss ritēs savu gaitu.

Nekustamā īpašuma tirgotāji un izīrētāji, visticamāk, pārcelsies uz jau plaši zināmo portālu city24.lv. Auto tirgotāji pāries uz latauto.lv, kas vizuāli un funkcionāli ir daudz pārāks par ss.lv un jau šobrīd ir uzsācis aktīvu reklāmas kampaņu. Arī citu preču pārdevēji atradīs savai darbībai piemērotas vietnes, un pircēji migrēs tiem līdzi.

Taču šoreiz es gribu vērst uzmanību uz citu cilvēku grupu, kuri šajās batālijās var izrādīties vislielākie cietēji.

Runa ir par dažādu arodu profesionāļiem, kuri strādā individuāli vai nelielās grupās. Tie ir celtnieki, krāsotāji, jumiķi, atslēdznieki, elektriķi, santehniķi un daudzu citu amatu meistari, kuri ikdienā mums visiem ir ļoti vajadzīgi. Visbiežāk viņiem nepieder ne dārgi auto, ne arī ekskluzīvi apartamenti. Viņi strādā pēc indiviuāliem pasūtījumiem un ar šo darbu nodrošina iztiku savām ģimenēm.

Līdz ar ss.lv slēgšanu liela daļa šo cilvēku paliks bez pasūtījumiem un iztikas līdzekļiem. Viņu iekrājumi nebaltai dienai nav lieli, un tas skars daudzus tūkstošus ģimeņu.

Šiem cilvēkiem alternatīva būs vajadzīga jau nākamajā dienā. Viena no tādām ir arī interneta portāls dažādu arodu meistariem un mazajiem uzņēmējiem DARU.LV, kas domāts brīvajiem profesionāļiem, kuri sniedz pakalpojumus un ar to pelna sev iztiku. Tur var izvietot savu pakalpojumu aprakstu, atrādīt paveikto un saņemt klientu atsauksmes. Par reģistrāciju šajā vietnē nekas nav jāmaksā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. DARU.lv pieder Ojāram Stūrem. Interesanta vārda un uzvārda sakritība.

  Būtu kaunējies… Cieņa pašam par savu vārdu vēl ir?

 2. Smuki noformēts reklāmrakstiņš, ceru, ka LA nedomā nopietni, to pasniedzot kā eksperta viedokli, pretējā gadījumā rodas nopietnas šaubas par redaktora spriestspēju.

 3. Reklaama uz citu nelaimes … ??? Interesants piegaajiens. Neviss kko pateikt par lietu bet celt sevi :)) IIpashi izmekleeta “pareiza” pieeja 😀

 4. tak šis raksts ir viena liela reklāma 😀 😀 😀

 5. Man jau gan šķiet ka viņam (Ojaram) lieka daļa taisnības!! Nu un, ka tā ir portāla reklāma? Kāpēc gan bez negācijām neatbalstīt kādu pašmāju veikumu!
  Pie tam portals ir bezmaksas!!

 6. 1) Uz afišu staba uzlika paiņojumu “pārdod”
  2) ieinteresēts pircējs izlasīja, afišu stabs nepazina lasītāju
  3) notika darījums, bet afišu stabam neviens to neteica
  4) pārdevējs nesamaksāja nodokļus valstij
  5) VID ierēdņi par nesamaksātiem nodokļiem izsaka pretenzijas afišu stabam.
  Uz kādu dzīves uzplaukumu var cerēt šai absurdajā policejiskajā valstelē?

  • …..un afišu stabu nozāģēja!

   • Vari zāģēt, bet es no betona. Tā vietā lai VID ierēdņi kustinātu dibenus un smadzenes, grib to afišu stabu spridzināt – nodokļus samaksājāt par sridzināšanu…?

  • skolnieka līmeņa salīdzinājums! Atsķirībā no nedzīvā staba, portālam SS ir konkrēti īpašnieki, kas, atšķirībā no staba, zin šādu tādu informāciju par sludinājumu (tajā skaitā krāpnieku) izvietotājiem (piemēram banku kontu numuriem, no kuriem veiktas sludinājumu apmaksas), bet, redziet, atsakas šo informāciju dot VIDam, tādejādi kļūstot par noziedznieku atbalstītājiem!

 7. nu gan Ojārs nomauca! cik noprotu, tad analitiskā aprakstā turpinājums vēl tikai top!

 8. Vienkārša un nekaunīgi uzkrītoša viena mazzināma portāla reklāma.

 9. Un ko dara ”DARU .LV ” tieši tā pat prasa par uzņēmējiem personīgos datus lai varētu ielikt sludinājumu un..ko tas varētu nozīmēt..ka VID. varētu būt klāt atkal jeb kuru brīdi un kontrolēt visus vai maksā nodokļus vai slēpjas. Es saprotu ja tirgo nnntās automašīnas,bet te cilvēks meklē kaut kādu mazu gadījuma darbu maizītei!

  • Mes esam jocigi cilveki , bet to taču prasa lai mums butu bezdarbs un mes klausamies tikai ko saka Briseles drizi staigas un skatisies vai tev ir mazmaiņas buveta pec noteikumiem un tt.

Draugiem Facebook Twitter Google+