Mobilā versija
-1.7°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
21. novembris, 2014
Drukāt

O’Kīfes glezna – jauns izsoļu rekords sievietes radītam mākslasdarbam

Sotbija publicitātes fotoSotbija publicitātes foto

Amerikāņu mākslinieces Džordžijas O’Kīfes glezna Sotbija izsolē pārdota par 44,4 miljoniem ASV dolāru (35,4 miljoniem eiro), kas ir augstākā jebkad samaksātā cena par sievietes radītu mākslas darbu, raksta portāls bbc.com.

Iepriekšējais rekords – 11,9 miljoni dolāru (9,5 miljoni eiro) – piederēja abstraktā ekspresionisma pārstāvei Džoanai Mitčelai.

O’Kīfe nomira 1986. gadā 98 gadu vecumā. Viņa bija slavena ar ziedu lielzmēra tuvplāniem. Izsolē rekordsummu sasniegusī mākslinieces glezna ir vienkāršs kazapīņa zieds “Balts zieds Nr. 1”.

Iepriekš izsolēs nonākušās O’Kīfes gleznas pārdotas par ievērojami zemākām summām. Viņas iepriekšējais cenas rekords 2001. gadā notikušā izsolē bija 6,2 miljoni dolāru (4,9 miljoni eiro).

Gleznu pārdeva O’Kīfes muzejs Santafē, Ņūmeksikas štatā, kam pieder liela O’Kīfes darbu kolekcija, un muzejs norādījis, ka ienākumi no izsoles tiks novirzīti jaunu darbu iepirkšanai.

Kā jau ziņots iepriekš, līdz šim visdārgāk pārdotais mākslas darbs ir britu mākslinieka Frānsisa Bēkona triptihs “Luciana Freida portrets”. Tas pērn tika izsolīts par 142 miljoniem dolāru (113 miljoniem eiro).

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeju no KM piedzen 652 335 eiro (1)Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta par labu SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" no Kultūras ministrijas (KM) piedzina 652 335 eiro saistībā ar Laikmetīgās mākslas muzeja projektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+