×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Oktobra pirmajā dekādē nokrišņu bijis krietni zem normas

LETALETA

Oktobra pirmajā dekādē nokrišņu visā Latvijā bijis mazāk par normu – vidēji vien 18% no normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

 

Bija vērojami teritoriāli kontrasti – no 1-9% Latgalē un Kurzemes dienvidu daļā līdz 20-35% Viduslatvijā un Kurzemes ziemeļu daļā. Arī vējš pārsvarā bija lēns, brāzmās retviet sasniedzot tikai 13-14 metrus sekundē.

Mijoties rudenīgam vēsumam un atvasaras siltumam, aizvadītās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bijusi tuva normai – 0,3 grādus virs tās. Visaukstākais laiks bija dekādes sākumā – 1. un 2. oktobrī, kad dienā temperatūras stabiņš nepacēlās augstāk par +6…+10 grādiem, bet naktī noslīdēja arī zem nulles, viszemāko dekādē temperatūru sasniedzot naktī uz 2. oktobri Ainažos -4,8 grādus. Tik zema gaisa temperatūra šajā diennaktī Ainažos novērota pirmoreiz.

Turpmāk laiks pakāpeniski kļuva siltāks. Otrajā dekādes pusē temperatūra jau bija virs normas, visaugstāko vērtību – 17,7 grādus – sasniedzot perioda vissiltākajā dienā – 8. oktobrī Saldū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+