Kultūra
Mūzika

Oktobrī divos koncertos Rīgā muzicēs Kristīne Opolais un Andris Nelsons ar savu Leipcigas orķestri1


Foto – LETA
Foto – LETA
Diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais pirms Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanas Rīgas pilī.

Šī gada 13. un 14.oktobrī Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē ar divām atšķirīgām koncertprogrammām uzstāsies viens no pasaules izcilākajiem mūziķu kolektīviem – Leipcigas “Gewandhaus” orķestris – sava jaunā mākslinieciskā vadītāja Andra Nelsona vadībā, informē koncertu rīkotājs – Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds.

13.oktobra programmā kopā ar orķestri dziedās soprāns Kristīne Opolais, kura uzstājas gan pasaules lielākajos operteātros, gan prestižākajās koncertzālēs. Viņas balsī koncertā skanēs Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un “Pīķa dāma” skaistākās lappuses – vēstules skats un Lizas ariozo.

Koncertā pirmoreiz Latvijā izskanēs arī Andra Dzenīša jaundarbs “Māra”, kas komponēts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas “Gewandhaus” orķestra pasūtījuma. Andra Nelsona vadībā tā pasaules pirmatskaņojums notiks 2018.gada septembrī Leipcigā, bet Bostonā to dzirdēs novembrī. Koncerta 2.daļā skanēs monumentālā, hrestomātiskā Gustava Mālera Pirmā simfonija, kas pazīstama ar nosaukumu “Titāns”.

14.oktobra koncerta 1.daļā kopā ar orķestri muzicēs harizmātiskais zviedru trompetists, izcilais virtuozs, viens no mūsdienu ievērojamākajiem trompetes spēles meistariem Hokans Hardenbergers, simboliski atgādinot, ka arī Andra Nelsona rokā trompete ir skanējusi un aizvien skan spoži.

Koncertam izvēlēts pazīstamā 20.gadsimta vācu avangarda komponista Brenda Aloiza Cimmermana trompetes koncerts “Nobody knows the trouble I see”. Koncerta 2.daļa atvēlēta Gustava Mālera piecdaļīgajai 5.simfonijai, kuru klausītāji atpazīst gan pēc slavenā sēru marša, gan vēl zināmākā brīnumskaistā Adagietto.

Andris Nelsons Leipcigas “Gewandhaus” orķestra mākslinieciskā vadītāja amatā stāsies no 22.februāra, ieskandinot vairākus koncertus Leipcigā. Izcilā kolektīva koncertu ģeogrāfija šogad aptver Londonu, Stokholmu, Maskavu, Sanktpēterburgu, Helsinkus, kā arī Latviju.

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.

LA.lv