Kultūra

Oktobrī Latvijā risināsies Ungārijas dienas 16

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ungārijas vēstniecība jau otro gadu organizēs Ungārijas dienas Latvijā, kuras arī šogad notiks visu oktobri, atklājot Ungārijas dažādās sejas, satuvinot abu valstu iedzīvotājus, LA.lv uzzināja vēstniecībā.

Ungārijas dienu laikā interesantu piedāvājumu varēs atrast gan mākslas un tradīciju, gan vēstures, gastronomijas un citu jomu cienītāji.

1. oktobrī Kalnciema kvartālā Rīgā un hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā varēs baudīt ungāru temperamentīgo mūziku un dejas

Šogad Ungārijā piemin 1956. gada revolūcijas gadadienu – pirms 60 gadiem tūkstošiem cilvēku apliecināja savu drosmi un daudzi atdeva dzīvību par Ungārijas neatkarību. Šos cilvēkus pieminēs konferencē “Par brīvību un neatkarību”, kas notiks 4. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur tāpat būs iespējams arī noskatīties spēlfilmu “Brīvība un mīlestība” un piedalīties Jānoša Briknera izstādē “Likeprint”.

Turpat Nacionālajā bibliotēkā 8. oktobrī ar sarīkojumu ģimenēm atklās ļoti īpašu antīko rotaļlietu izstādi.

15. oktobrī plkst. 14 Lūznavas muižā atklās izstādi par Ferencu Listu un Bēlu Bartoku, bet stundu vēlāk izskanēs pianistes Diānas Zandbergas koncerts.

Tāpat paredzētas arī Rubika kuba likšanas sacīkstes, konference par sieviešu veselību un pianista Balāža Fileja koncerts Lielajā ģildē 26. oktobrī. Ieeja uz koncertu – bez maksas.

LA.lv