Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
25. oktobris, 2014
Drukāt

Oktobrī pieaudzis pieprasījums pēc Latvijas piena produktiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad oktobrī Latvijas lielākajos mazumtirdzniecības tīklos ir pieaudzis pieprasījums pēc vietējiem piena produktiem, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie mazumtirdzniecības pārstāvji.

Mazumtirgotāja “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere aģentūrai BNS sacīja, ka oktobra pirmajās trijās nedēļās salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada “Rimi” veikalos pieprasījums pēc Latvijā ražotiem piena produktiem ir pieaudzis par aptuveni 20%.

Pēc viņas teiktā, visvairāk oktobrī ir palielinājies pieprasījums pēc Latvijā ražota piena un biezpiena.

Arī mazumtirgotāja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris aģentūrai BNS teica, ka šogad oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn “Maxima” veiklos ir pieaudzis pieprasījums pēc Latvijas piena produktiem, tajā skaitā visvairāk pircēji ir iegādājušies biezpiena sieriņus, pasterizēto pienu, sviestu un biezpienu.

“Pieprasījums pēc dažādiem sieriem ir pieaudzis par aptuveni trešdaļu, tikpat daudz pieprasījums ir audzis pēc dažādiem jogurtiem un jogurta dzērieniem,” pastāstīja Beseris, piebilstot, ka savukārt pieprasījums pēc krējuma un biezpiena “Maxima” veikalos ir pieaudzis par 17%, tāpat oktobrī būtiski ir pieaudzis arī pieprasījums pēc pašmāju sviesta.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievija ir noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības, ASV un citām valstīm. Lai atbalstītu Latvijas  pārtikas uzņēmumus pēc Krievijas sankcijām, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera īsteno kampaņu vietējas produkcijas izvēles veicināšanai – “Latvijas Labums”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādas probas,samērīgas cenas,ir arī pieprasījums.Kamēr leiši un igauņi lētāki – vietējie var iet,nu paši zināt,kur…

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+