×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzeja darbībai piešķir 14 000 eiro (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi līdzdarbības līgumu ar Latvijas Okupācijas muzeju “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu sabiedrības izglītošanai un izpratnes par Latvijas vēsturi veicināšanai”, piešķirot muzejam 14 000 eiro, liecina informācija KM mājaslapā.

Muzejam visu nākamo mācību gadu uzdots izglītot Latvijas izglītības iestāžu, tostarp mazākumtautību, 9.-12. klases skolēnus un skolotājus par Latviju Otrā pasaules kara laikā, Latvijas okupāciju un pretrunīgi vērtētām vēstures tēmām. Plānots arī, ka muzejs izstrādās un ieviesīs izglītības iestāžu, tostarp mazākumtautību, programmu 6.-12.klases skolēniem integrētām Okupācijas muzeja nodarbībām.

Muzejam uzdots organizēt nodarbības ar dokumentālo filmu izmantošanu un atklātas diskusijas par Latviju Otrajā pasaules karā 9.-12.klases skolēniem, kā arī izbraukuma nodarbības “Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana” un “Padomju deportācijas” ar dokumentālo filmu izmantošanu un atklātas diskusijas par Latviju Otrajā pasaules karā 6.-12.klases skolēniem. Tajā pašā laikā muzejam jāorganizē ceļojošās izstādes “Latvija 1939-1991: No okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”, savienojot tās ar diskusijām.

Plānots, ka Okupācijas muzejs organizēs metodiskos seminārus vēstures skolotājiem, kā arī izveidos jaunu apmācību programmu skolotājiem.

Muzejā par piešķirtajiem līdzekļiem jābūt izveidotai jaunai Okupācijas muzeja “Nākotnes nama” ekspozīcijai. Tam jāveic arī muzeja tīmekļa vietnes “www.omip.lv” uzturēšana, papildināšana ar vēstures pārskata sadaļu par padomju okupācijas periodu Latvijā no 1945. gada līdz 1991. gadam un aktualitātēm, tekstu tulkošana krievu, angļu un vācu valodā.

Plānots, ka muzejs nodrošinās arī vairāku muzejpedagoģisko materiālu tulkošanu krievu, angļu un vācu valodā, kā arī citu materiālu sagatavošanu svešvalodās.

Okupācijas muzeja pārraudzībā būs arī Latvijas simtgadei veltīta skolēnu darbu konkursa par Latvijai nozīmīgām personībām organizēšana.

Par piešķirtajiem līdzekļiem muzejam jānodrošina pieejamība integrētām Okupācijas muzeja nodarbībām, sedzot skolēnu ceļa izdevumus nodarbību apmeklēšanai.

Latvijas Okupācijas muzejs ir privāta institūcija, kuru uztur ziedojumi. Valsts līdzekļi veido aptuveni vienu ceturto daļu no muzeja finansējuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. biznesprojekts okupācija Atbildēt

    Neba tie okupācijas gadi, par ko stāsta šis muzejs, ir letiņiem kas īpašs. Jau no Bertolda laikiem vienmēr kāds šo zemīti ir gribējis ATBRĪVOT. Atcerēsimies kaut vai Šeremetjevu – “Ienaidnieka zemē vairs nav ko postīt. …viss ir nopostīts, pilis ir uzspridzinātas. …starp Rēveli (Tallinu) un Rīgu viss ir izravēts. Apdzīvotas vietas vairs atrodamas tikai uz kartes…”.
    Manuprāt, OM izpētītais ir ierakstāms vispārīgā Latvijas vēsturē; ekspozīcija ar apkalpi pārvietojama uz Stūramāju, bet pašiem letiņiem būtu vairāk jāskatās uz priekšu, nevis atpakaļ …

  2. Ja LTV tiks demonstrēta J.Dombura&A.Cilinskas filma, tad “gaišās nākotnes” ainas radītājiem nepietiks pat ar 14 000 000:
    “Filma „4. Maija Republika” pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Atbrīvošanās no PSRS, valsts nozagšana, dalība Eiropas Savienībā un NATO, smagākā krīze pasaulē – ceturtdaļgadsimta kontrasti Latvijā rada daudzas mācības. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu. Filma aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.”

Draugiem Facebook Twitter Google+