×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzeja rekonstrukcija ievelkas (5)

Projekta vizualizācijaProjekta vizualizācija

Rīgas pilsētas būvvaldes padome atlikusi Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukcijas tehniskā projekta izskatīšanu, uzdodot arhitektiem to papildināt, informē būvvaldē.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība uzskata, ka būvprojekta vērtēšanu ietekmējuši Latvijas mērogā pazīstamu arhitektu personiskie uzskati un centieni projektu apturēt.

Būvvaldes padome lēma, ka, tā kā būvniecības iecere iesniegta kā jauna, tai būtu jāiziet viss process, kas jaunai ēkai nepieciešams, ja tā tiek būvēta Rīgas vēsturiskajā centrā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai (VKPAI) vēlas lūgt noteikt ēkas kultūrvēsturiskās vērtības līmeni, kas līdz šim nav bijis veikts. Viedoklis jājautā arī Rīgas pilsētas arhitektam par piebūves arhitektonisko risinājumu – kā tas iederas vēsturiskajā vidē.

Šā gada maijā Rīgas pilsētas būvvaldē tika iesniegts muzeja ēkas Latviešu strēlnieku laukumā rekonstrukcijas tehniskais projekts būv­atļaujas saņemšanai. Tas veidots, balstoties uz arhitekta Gunāra Birkerta ēkas rekonstrukcijas 2008. gadā apstiprinātā skiču projekta. Pašlaik saņemta atbilde, ka projekta izskatīšana atlikta līdz septembrim, un pieprasīti vēl papildu dokumenti, atzinumi un saskaņojumi, norādījuši biedrības pārstāvji.

Dažu, lai gan Latvijas mērogā atzītu, arhitektu viedoklis, ka ēkas piebūve nav pieļaujama, galu galā nonāk pretrunās. Vieni, kā Jānis Krastiņš, uzstāj, ka pašreizējai ēkai jāpiebūvē cita veida ēka un ka Latviešu strēlnieku laukums jāapbūvē tā, lai atgādinātu pirms kara un kara laikā nopostīto apbūvi. Bet citi, kā Andis Sīlis, pauž, ka ēkai nedrīkst piebūvēt neko. Viedokļu atšķirība vedina domāt, ka galvenais protestētāju nolūks ir tikai izjaukt Okupācijas muzeja projektu, uzsvēruši muzeja biedrības pārstāvji.

Okupācijas muzeja biedrības pārstāvji pauž bažas, ka rekonstrukcijas projekta apturēšanas laikā varētu būt apdraudēta muzeja darbība. Reaģējot uz 20 Latvijas arhitektu iesniegto vēstuli, kurā izklāstīti iebildumi pret “Nākotnes nama” būvniecību, muzeja biedrības pārstāvji uzsver, ka, apturot projektu, tiktu pazaudēts ne tikai jau ieguldītais darbs un līdzekļi, bet arī padarīta neefektīva muzeja darbība.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Toties Zaigas Gailes rīkotajā diskusijā par RTU ēku kā Latvijas Pēckara un mūsdienu mākslas muzeju neviens ne ar pusplēstu zilbi neiebilda, ka arhitektoniski izvarot staļinlaika arhitektūras paraugu varētu būt kas diskutabls? Nemaz nerunājot par kopējo Strēlnieku laukuma koncepciju? Divkosīga un apšaubāma persona tā Zaiga Gaile.

  2. kauns arhitektiem! Atbildēt

    Zaiga Gaile un 19 citi arhitekti ( Ausma Skujiņa, Jānis Krastiņš, Pēteris Blūms, Andis Sīlis, Ieva Zībārte, Uldis Lukaševics, Reinis Liepiņš, Mārtiņš Pīlēns, Mārtiņš Jaunromāns, Sintija Vaivade, Brigita Bula, Vents Vīnbergs, Māra Ābele, Andra Šmite, Miķelis Putrāms, Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs, Pēteris Bajārs, Rihards Funts) “lej ūdeni uz Maskavas dzirnavām” – tur priecājas, ka izdosies pateicoties Zaigai Gailei un šai viņas dienderu komandai likvidēt Okupācijas muzeju vai aizdzīt to perifērijā…

  3. slavenie latviesu strelnieki nepiedos muzeja likvidesanu siem-nacikiem vinu gari celsies atriebt savas paaudzes gadsimtos jo izlietas asinis par brivibu nebus veltas….loti sis valdibas nozelos savas darbibas kad bus jastajas taisnigas tiesas prieksa….

  4. Ja tur saliktu oriģinālās gaismas un biš savāktu teritoriju, tad būtu labs sava laika paraugs.

    • nojaukt un uzcelt kārtīgu pieminekli latviešu holokaustā cietušajiem kā tas ir izdarīts jūdu holokaustā cietušajiem žīdiem Berlīnē?!

Draugiem Facebook Twitter Google+