Kultūra

Okupācijas muzejā varēs sastapt filmas “Segvārds Vientulis” veidotājus 16

Publicitātes foto

Šodien plkst.17 Latvijas Okupācijas muzejā viesosies dokumentālās filmas “Segvārds Vientulis” režisors Normunds Pucis un filmas scenārija līdzautors un vēsturnieks Jānis Viļums, aģentūru LETA informēja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda.

Pēc sarunas ar filmas veidotājiem būs iespēja noskatīties arī filmu “Segvārds Vientulis”.

Jau ziņots, ka filmai “Segvārds Vientulis”, kas vēsta par latviešu nacionālo partizānu cīņu pret padomju okupāciju pēc Otrā pasaules kara beigām Latgalē, gaidāms turpinājums, kas, visticamāk, būs grāmatas formātā.

Viļums ir ieguvis jaunus materiālus par filmas varoņiem. Patlaban viņš turpina darbu, lai sagatavotu grāmatu par Latgales partizāniem.

Filma “Segvārds Vientulis” balstīta patiesos notikumos, kas norisinājās Līvānu apkārtnē 1945.gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un Sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

Filma “Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma. Tomēr filmas veidotāji uzskata, ka dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot, – to visu var iepazīt, sekojot Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem.

Filma uzņemta 2014.gadā. Lomas filmā atveido Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums, Edgars Pujāts, Egons Dombrovskis un Valdis Bisenieks. Mūziku filmai komponējis Rihards Dubra.

LA.lv