Latvijā
Vēsture

Okupācijas muzejam dāvinātu zemesgabalu pārdos tā darbības turpināšanai 3

Foto – Timurs Subhankulovs

Latvijas Okupācijas muzejs ir saņēmis nozīmīgu dāvinājumu — zemes gabalu Rīgā, Bolderājā, ko nolemts pārdot, lai iegūtu naudas līdzekļus tālākai muzeja darbībai, LA.lv uzzināja muzejā.

Šo dāvinājumu Okupācijas muzejs saņēma no Dievturu organizācijas vadītāja Ernesta Brastiņa brāļa meitas Māras Grīnas. Ar to viņa pieminēja savu ievērojamo tēvoci, kura dzīve aprāvās padomju soda nometnē 1942. gadā tikai 49 gadu vecumā.

“Ernesta Brastiņa apcietināšana un nezināmais liktenis ir bijis gadiem ilgi nēsāts sāpīgs ievainojums un zaudējums ne tikai ģimenei, bet visai latviešu tautai. It īpaši to izjuta mans tēvs Arvīds Brastiņs, turpinot brāļa Ernesta iesākto darbu dievturībā un dainu pētīšanā. Viņš nomira 1984. gadā, nesagaidījis Padomju Savienības sabrukumu un atklātībā nākušās ziņas, ka brālis Ernests nošauts 1942. gada janvārī,” vēstulē muzejam rakstīja E. Brastiņa brāļa meita Māra Grīna. Viņa ir gandarīta, ka, pieminot sev nozīmīgu cilvēku, ir arī atbalstījusi Latvijas Okupācijas muzeju.

Okupācijas muzeja biedrība, kas pārvalda un juridiski pārstāv Okupācijas muzeju, ir pateicīga Mārai Grīnai par dāvinājumu un cer, ka, pārdodot dāvināto zemes gabalu, ieņems līdzekļus, ko ieguldīt pašreiz aktuālajā atjaunojamās muzeja ēkas Latviešu strēlnieku iekārtošanā. Pārdodamā zeme 2210 kvadrātmetru platībā atrodas Bolderājā daudzdzīvokļu namu rajonā. Uz tās drīkst celt vairākstāvu dzīvojamo vai darījumu namu. Pārdošanas cena – 20 000 eiro.

Saistītie raksti
LA.lv