Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzejam jāpaliek savā vietā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzejs.

Atkal samilzis jautājums par Rīgas vēsturiskā centra apbūvi. Vēlos izteikt savu, rīdzinieka daudzās paaudzēs, un savas pilsētas patriota viedokli.

Okupācijas muzejs atrodas ēkā, kas padomju laikā pretēji toreiz daudzu rīdzinieku iebildumiem uzcelta kā latviešu sarkano strēlnieku muzejs ar pieminekli (un ar to izslēdza iespēju jebkad atjaunot karā sagrauto Rīgas vēsturisko centru, kā to 1985. gadā ieteica igauņu arhitekti). Ēku ar pieminekli mēs taču nenojauksim, jo tie gadu gaitā jau ieguvuši savu vietu rīdzinieku acīs. Arī Okupācijas muzejam jāpaliek savā vietā un tam jārod iespēja darboties iespējami piemērotās telpās. Nu ja jau esam samierinājušies ar muzeja ēkas pastāvēšanu Rīgas vēsturiskajā centrā, tad arī iecerētā piebūve vairs daudz netraucēs. Pieradīsim. Par tās projektēšanu taču izdots daudz līdzekļu, un tās izbūvei arī daudz ārzemju latviešu naudas saziedots.

Okupācijas muzejs mums ir vajadzīgs kā mūsu tautas okupāciju laiku drūmās pagātnes liecinieks un atgādinātājs. Lai neaizmirstu.

Stipri sarežģītāks ir jautājums par pieminekli, kas padomju laikā uzstādīts 30. gados nojauktās ēkas vietā. Diez vai ar tā pārkristīšanu par latviešu strēlnieku pieminekli jautājums būtu atrisināts. Un tās piecstaru zvaigznes strēlnieku cepurēs!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Valdība: “Jūs paliekat savās vietās, mēs savās, bet Okupācijas muzejam jāpaliek savā vietā…” 🙂

  2. Aicinu Okupācijas muzeju pārdēvēt par Padomju muzeju, jo izrādās – bija “padomju laiki” un nevis “padomju okupācijas laiki”, vai ne, Harij Astra!?

  3. pretī uzcelt skulptūru ar kāškrustiem pierēs(tā teikt, līdzsvaram !) 🙂
    Bet, ja nopietni, apbrīnojama ir vēlme muzeju “aizvākt” nost no acīm.

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+