×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Okupācijas muzejam piešķirs 30 000 eiro vēstures pētīšanai (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzejam piešķirs 30 tūkstošus eiro vēstures pētīšanai un sabiedrības izglītošanai, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

Muzejam uzdots veicināt sabiedrības, īpaši jauniešu, izglītošanu un informēšanu par publiskās vēstures teorētiskajiem jautājumiem un pretrunīgām Latvijas vēstures tēmām, tai skaitā pretrunīgiem Latvijas okupācijas vēstures jautājumiem.

Līdzekļi paredzēti arī sociālās atmiņas izpētei un publisko vēstures iniciatīvu attīstīšanai Latvijas reģionos, piesaistot novadpētniecības muzejus, izglītības iestādes un vēstures entuziastus.

Paredzēts, ka muzejs rīko arī dažādus pasākumus, tostarp kultūras norises, Latvijas okupācijas jautājumu aktualizēšanai un analīzei.

Finansējuma piešķiršanas mērķis ir Latvijas Okupācijas muzeja veidošana kā ilgtermiņa platforma publiskās vēstures aktivitāšu īstenošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ko, piedošanu, nozīmē “publiskā vēsture”? Vai tad pastāv arī “privātā”?

  2. sociālā atmiņa, bļ... Atbildēt

    Varbūt labāk par šo naudiņu papētīt vienīgo brīdi, kurā Latvija, jācer, nebij zem svešas tupeles – nieka pārdesmit gadus pirms palikšanas savās vietās? Par to pārējo nez vai būtu jālepojas …

  3. Idiotisms! Jaskatas ir uz nakotni un jaizpeta to,,nevis veci grausti

Draugiem Facebook Twitter Google+