×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Okupācijas muzejs aizstāvēs paplašināšanās ieceri

Okupācijas muzeja vizualizācijaOkupācijas muzeja vizualizācija

Latvijas Okupācijas muzejs šodien rīkos preses konferenci, kurā centīsies aizstāvēt muzeja paplašināšanas ieceri, kuras apturēšana, pēc muzeja pārstāvju vārdiem, apdraudēšot Okupācijas muzeja pastāvēšanu.

Jau ziņots, ka 20 Latvijas arhitekti, tostarp tādi atzīti arhitekti kā Zaiga Gaile, Andis Sīlis, Uldis Lukševics un citi, iebilst pret Gunāra Birkerta piedāvātās piebūves – “Nākotnes nama” – būvniecību pie Okupācijas muzeja Strēlnieku laukumā, norādot, ka bijusī Sarkano strēlnieku muzeja ēka atstājama kā modernisma arhitektūras piemineklis, bet Okupācijas muzeja pārbūvei domātie līdzekļi jānovirza Stūra mājai. “Nākotnes nama” projekts saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un patlaban atrodas Rīgas būvvaldē, kā arī notiek sarunas par tehniskā projekta izstrādi. Projektā valsts ieguldījusi jau vairāk nekā 400 000 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja Okupācijas muzejā, klātesošajiem būs iespējams uzzināt par muzeja ēkas Strēlnieku laukumā 1 paplašināšanas projektā jau ieguldītajām finansēm, par muzeja akreditācijas problēmām, kas radīsies, ja muzejam nebūs piemērotas ēkas, un ziedotāju atbalsta zaudēšanu, ja projekts apstāsies.

Preses konferencē piedalīsies Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un biedrības valdes loceklis Rihards Pētersons. Savu viedokli par Okupācijas muzeju paudīs Eiropas Parlamenta deputāte, Okupācijas muzeja biedrības biedre Sandra Kalniete, Saeimas deputāte, Okupācijas muzeja atbalsta grupas dalībniece Inguna Rībena, Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdis Jānis Kukainis un Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Kārlis Eihenbaums. Pasākums notiks plkst. 10 Latvijas Okupācijas muzeja pašreizējās telpās Raiņa bulvārī 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+