×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Okupācijas muzeju gada laikā kopš pārcelšanās apmeklējuši 18 tūkstoši cilvēku

Foto - LetaFoto - Leta

Izstāde "1932.-1933.gada Ukrainas Golodomors - genocīds pret ukraiņu tautu" Latvijas Okupācijas muzejā, kas veltīta Golodomora - Padomju varas mākslīgi uzturētā bada upuru atceres 80.gadskārtai.

Latvijas Okupācijas muzeju gada laikā kopš pārcelšanās uz pagaidu telpām Raiņa bulvārī apmeklējuši 18 tūkstoši interesentu, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Krieviņa.

Okupācijas muzejs uz ASV vēstniecības bijušajām telpām Raiņa bulvārī 7 pārcēlies pērnā gada 11. novembrī, jo muzeja telpās Latviešu strēlnieku laukumā 1 notiek rekonstrukcija.

Muzeja apmeklētāju vidū bijuši vairāki valstu prezidenti, valdību pārstāvji, vēstnieki un citas amatpersonas. Notikusi 101 nodarbība 1910 skolēniem.

Muzeja rekonstrukcijas laikā, palielinot muzeja ēku ar piebūvi “Nākotnes nams”, plānots arī siltināt muzeja ēku, lai uzlabotu tās energoefektivitāti. Projektētāji par pamatu ņems jau 2008. gadā izstrādāto un atkārtoti 2011.gadā saskaņoto skiču projektu. Rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir apmēram 5,5 miljoni latu. “Nākotnes nams” būs daļa no padomju okupācijas varas upuru piemiņas memoriāla. Tas veidots pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres.

Savulaik Okupācijas muzeja ēka celta kā Latviešu sarkano strēlnieku muzejs. Tas atklāts 1970. gadā. Savukārt kā Okupācijas muzejs tas darbojas kopš 1993. gada. Ēkas arhitekts ir Gunārs Lūsis-Grīnbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+