×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Okupāciju dēvē par “padomju varas atjaunošanu” (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Organizācijas "Nepilsoņu kongress" pārstāve Elizabete Krivcova piedalās "Nepilsoņu kongresa" nepārstāvēto parlamenta sestajā sesijā.

Nepilsoņu kongress (NK) šogad iecerējis sev piesaistīt uzmanību, atzīmējot “padomju varas atjaunošanas” 75. gadadienu – tāds ir šīs nereģistrētās organizācijas apzīmējums Latvijas 1940. gada okupācijai.

Sestdien viesnīcā “Monika” bija pulcējušies Nepilsoņu kongresa aktīvisti – Aleksandrs Gapoņenko, Eduards Gončarovs, Elizabete Krivcova, Viktors Guščins, Aleksandrs Giļmans, Einārs Graudiņš un citi.

Vērtējot pagājušo gadu, “Saskaņas” politiķe E. Krivcova priecājās, ka NK protesta akcijas skolu jautājumā esot rezultātu sasniegušas, jo tagad ne valdības dokumentos, ne ministres vārdos vairs neesot pieminēti agrākie plāni (par pāreju uz mācībām valsts valodā).

NK turpināšot sūdzēties starptautiskajām institūcijām par nepilsoņu problēmām. E. Krivcova uzsvēra, ka pērn Eiropas Savienība esot atzinusi, ka vajagot nodarboties ar cilvēktiesību jautājumiem arī ES dalībvalstu iekšienē. “Tas gan mums negarantē, ka tur tiks apspriesta nepilsoņu problēma, taču ir vismaz skaidrība, pie kā vērsties,” teica E. Krivcova. Viņa pauda bažas, ka Latvija, būdama ES Padomes prezidējošā valsts, piebremzēšot “cilvēktiesību monitoringa iniciatīvu ES iekšienē”.

Vēl E. Krivcova mēģināja salīdzināt PSRS un ES: “Nepilsoņu situācija nav unikāla. PSRS laikā cilvēki legālā ceļā atbrauca uz Latviju, lai strādātu pēckara industrializācijas apstākļos. Tad pēc kaut kāda laika viņiem atņem tiesības un saka, ka viņi esot “nepareizi atbraukuši”. Bet, ja paskatīties uz citu savienību – ES, tad tur arī galvenais princips ir brīva darbaspēka pārvietošanās.”

Lieki piebilst, ka netika atzīmēts cits fakts – Eiropas Savienībā Latvija iestājās brīvprātīgi, pēc referenduma, kamēr pievienošana PSRS bija okupācijas rezultāts. Vēlākā “darbaspēka” ievešana Latvijā no citām PSRS republikām bija padomju varas politikas sastāvdaļa, ko zinātnieki dēvē par “demogrāfisko okupāciju”. Taču NP ideoloģijā ir izplatīt citādu vēstures skaidrojumu un organizācija plāno izveidot muzeju, kurā atspoguļošot “krievu vēsturi Padomju Latvijā”. Aleksandrs Gapoņenko klāstīja, kāds būs ideoloģiskais vēstījums: “Mēs neesam okupanti. Mēs dzīvojām kopā – gan krievi, gan latvieši. Rādīsim – raug, uzņēmumi, kur kopā strādājām, raug, svētki, ko mēs kopā svinējām; raug, mūsu sasniegumi.” Izstādi plānots rīkot vasaras sākumā, kad Latvija vēl ir ES prezidējošā valsts, un Gapoņenko vēlas, lai tā piesaistītu ES un visas pasaules uzmanību, lai sabiedrība saprotot, ka “okupantu problēma ir sadomāta, viss bija ne tā”. Izstādes juridiskais iegansts – tas, ka 17. jūnijā apritēšot 75 gadi “kopš padomju varas atjaunošanas šeit”. Savukārt 9. maijā iecerēts gājiens, nesot lielus karā kritušo radinieku portretus.

Vēl maijā notikšot NP pasākumi, kam jāparāda krievu noskaņojums, kas esot tāds – “lai nesāktos trešais pasaules karš”. A. Gapoņenko sev raksturīgajā retorikā vērsās pret Latvijas varu, bilstot: “Es jūtu, ka vara sakarsē situāciju, lai īstenotu pretkrievijas un pretkrievu politiku. Bet mēs ar savām aktivitātēm parādīsim, ka tā nevajag darīt.”

A. Gapoņenko stāstīja, ka pazīst Krievijas Ārlietu ministrijas īpašo pārstāvi cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma jautājumos Konstantīnu Dolgovu un šogad NP delegācija vēlas viņu apciemot. Dolgovs iepriekš izcēlies ar dažādiem pārmetumiem Baltijas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Shos aakstus vajag uzmaniit, bet ne popularizeet…

 2. var tik brīnīties, Atbildēt

  par Latvijas ”maigo liberāro varu ”,pret klaju morālo terorismu,ko rada ne muļķi!

 3. krievnacisti paliek nekaunīgāki un agresīvāki pret Latvijas valsti.
  Tas jāizbeidz.

 4. Ja nepilsoņu kongress kā nereģistrēta organizācija ir nelikumīgs pasākums, tad viņš ir jāpārtrauc un jāsoda organizētāji!
  Jo, ja Latvija ir tiesiska valsts, tad nevar notikt pretvalstiski organizēti pasākumi, lai veicinātu uzbrukumus valstij un organizētu sabiedrības šķelšanu.
  Jo, jebkurā demokrātiskā valstī – šādas uz teroristiskām darbībām, kas ir noziedzīgas pēc sastāva- organizēti pulcinātas cilvēku darbības tiek ar policijas palīdzību pārtrauktas, ne atspoguļotas viņu ieceres!
  Ceru, ka vara un likumdevējs pamodīsies un rīkosies – pirms nav iestājusies Francijas traģēdija!

 5. ka Krivcova esot Dolgopolova padomniece, un tādējādi saņemot atalgojumu no Latvijas valsts. Jājautā Dolgopolovam.

 6. tas pats vien i’
  vai padomju vara kaut kur bijusi
  kur nebija tanku ar sarkanu zvaigzni uz sāna?
  vienkārši jāievieš latviešu – padomju sarunvalodas vārdnīca

 7. Kā saprotams bija no nepilsoņui kongrersa dalībniekiem teiktā, nepilsoņu negribēšana integrēties ir merkantīlisma vadīta. Bet svešas valsts karaspēka palikšana atbrīvotajā teritorija ir visīstākā okupācija. Arī 39.gada karaspēka ienākšana ar robežsargu nošaušanas uz robēžas bija okupācija. Līgums pieļava tikai karabāzes izvietot, tas nozīmē ierobežotu armijas daļu atrašanos Latvija

 8. Kolorado vaboles arii briivi paarvietojas un draudziigi dziivo pie kartupeljiem 😛

 9. Latvieši ir ļoti iecietīga tauta. Pēc atbrīvošanas nepadzina pat krievu visus militāristus.Dzīvo kopā un priecājies! bet nē, šiem vajag privilēģijas! Un neka cita viņiem nav ka tikai okupācijas un kara pielūgšana. Ta tāda iznīcinātāju un cilvēku nīšanas ideoloģija. Iebrukt un iznīcināt.Latvieši viņiem savā zemē devusi mājas un visu un viņi nepateicība nodarbojas ar latvofobiju. Labāk būtu sākuši domāt kā nosodīt staļinisma ļaunos nodarījumus PSRS. Iedomājieties no 40 -60 miljoni savu cilvēku nogalināti.

 10. Rašistus vajag zināt sejā.

 11. Krivcova un viņas banda ir Krievijas apmaksāts surogāts. DP šo organizāciju jau sen bija jāaizliedz.

  • Tatad,ir speki,kas lobe NK.Valdiba,Saeima,DP….ir tacu LIKUMS,kas aizliedz tadas darbibas!

  • vai esat dzirdējis, ka DP aizskartu krievvalodīgos !? Tiesās Inkinu un citus latviešus izzīžot naida kurināšnu, krievvalodīgie ir DP draugi – tātad neaizskarami ! Pat Bērziņš grib braukt uz Maskavu svinēt mūsu okupācijas dienu 9. maijā, bet Rinkēvičs pat nedomā vērsties ANO par Latvijas iztīrīšanu no nelikumīgajiem Latvijas nīdējiem.

 12. Vai tad pie mums okupācijas apšaubīšana vai noliegšana nav aizliegta ar likumu? Kur tad ir tie, kuriem jānodrošina likumu izpildīšana? Iesim mēs te katru reizi no jauna analizēt, ko tie sacerēs, – kādus vel “argumentus” par savu likumīgu šeit atrašanos un cik pārliecinoši.

 13. Kurš būs tas drošais un aizliegs šo balaganu?!

 14. NA atbalstitaji apliecinas savu patriotismu piketejot pret siem okupantiem??? Var drosi deret, ka ne. Tas nav vinu programa, citadi sen to butu darijusi!

  • Tad, kad NA aicināja, tad latvieši pat neuzskatīja par vajadzību pacelt savus dibenus no dīvāna un parakstīties par izglītību latviešu valodā.

  • Neesmu NA dievinātājs, bet kā NPK dalībnieks pieteicis piketus par deokupāciju, latviešu valodu esmu vairākkārt. Atbalsts diemžēl mazs,kaut informācija bijusi pat TV. Esmu aicinājis represēto priekšnieku Gunāru Resno mana piketa laikā pieteikt mītiņu par 9. maiju, jo tad manuprāt būtu lielāks atbalsts. Klusums pat no šāda cilvēka. Tagad, ka pērn Straujumas k-dze oficiali pateica, ka 9.MAIJS IR KRIEVIJAS SVĒTKI, bet LATVIJAI TĀ IR OKUPĀCIJAS GADADIENA un pat vērsās pie Ušakova, lai nepiedalās, mums jābūt sevišķi aktīviem. Arī Ukrainas notikumu iespaidā ! 16. janvarī, represēto pasākumā Valmierā, atkal iedevu iesniegumu G. Resnajam, lai LPRA priekšsēdis piesaka 9.maijā mītiņu pie Okupācijas muzeja, neļaujot nepilsoniem izvērsties. Vai G.Resnais izpildīs savu pienākumu !?

  • cienītais, es pats vismaz trīs reizes esmu piketējis pie Okupācijas muzeja par DEOKUPĀCIJU, bet kādēļ Jūs tur nebijāt.??? BAIDĪJĀTIES, BET ANONĪMI RAKSTĪT IR DROSME !

Draugiem Facebook Twitter Google+