×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: Prasība nojaukt uzvaras pieminekli jāuztur idejas līmenī
 (51)

Foto - LETAFoto - LETA

Pelēkais vilciņš visu mūžu sēdēja krātiņā un ilgojās pēc brīvības. Raugoties caur metāla režģiem, viņš iztēlojās, cik tā būs skaista un saulaina. Kādā jaukā dienā būra durvis atvērās un vilciņš varēja doties laukā. Pelēcis pagrozījās, paostīja spirgto brīvestības gaisu un labprātīgi atgriezās dzelzs kastē. Pārāk ilgu laiku pavadījis nebrīvē, ķepainis nobijās no brīvības sajūtas. Krātiņā tomēr ierastāk un drošāk.

Šī līdzība neviļus nāk prātā, klausoties pļāpāšanā par uzvaras pieminekļa saglabāšanu. Tā tomēr esot laikmeta liecība, nu jau ierasts vaibsts pilsētas ainavā, kas nevienam neko ļaunu nenodara, un vispār civilizētā pasaulē pieņemts ar toleranci izturēties pret vēstures mantojumu. Rīgas mēra Ušakova nostāja ir skaidra – viņš un viņa mazbērni pateicībā bučos uzvaras pieminekļa pakāji. Pārsteidzoši, bet arī Valsts prezidents Bērziņa kungs izteicies, ka uzvaras pieminekļa nojaukšana nav pieļaujama.

Par pieminekļa māksliniecisko vērtību varētu diskutēt. No formas viedokļa raugoties, monuments iekļaujas pagājušā gadsimta septiņdesmito – astoņdesmito gadu estētikas ietvaros un varētu piekrist, ka vizuāli ir par pussantīmu baudāmāks nekā naturālie sociālistiskā reālisma paraugi. Bet šoreiz spriežam ne jau par skulptūru māk-sliniecisko veidolu, bet par to ideoloģisko smogu, ko dzelzsbetons pauž.

Grozies kā gribi, piesauc kādus argumentus vēlies – gan draudošās ekonomiskās sankcijas no Krievijas puses, gan starpnacionālo spriedzi, bet patiesība lien laukā kā īlens no maisa. Uzvaras piemineklis ir un būs Latvijas valsts okupāciju slavinošs objekts. Slavas dziesma Rīgas un Latvijas atbrīvotājiem – varenajai sarkanajai armijai.

Jau daudzus gadus cenšamies panākt, lai Latvijā dzīvojošajiem ļaudīm būtu vienota izpratne par mūsu valsts vēsturi. Vēlamies, lai okupācijas fakts tiktu pieņemts visā Latvijas sabiedrībā, lai šo traģisko vēstures lappusi respektētu ne vien pamatnācija, bet arī visas citas šeit mītošās mazākumtautības. Tajā pašā laikā valsts augstākā amatpersona publiski pauž viedokli, ka okupāciju slavinoša pieminekļa nojaukšana nav pieļaujama! Tolerance ir uzteicama lieta, bet arī labas lietas nevajadzētu pārvērst farsā. Paģērēt iecietīgu attieksmi pret okupācijas fakta iemūžināšanu tēlotājas mākslas darbos ir farss. Tāpat kuriozs ir fakts, ka kalendārā 17. jūnijs atzīmēts kā Latvijas Republikas okupācijas diena un šajā datumā pie māju sienām jāizkar valsts karogs sēru noformējumā, bet šo okupāciju slavinošs piemineklis slejas mirdzošs un neaizskarams.

Rīgas pilsētā ir noteikumi, kas paredz vidi degradējošu objektu nojaukšanu. No latviešu tautas, no valsts pamatnācijas redzespunkta, uzvaras piemineklis ir tieši šāds latvisku vidi degradējošs objekts. Svešas un uzspiestas varas uzcelts piemineklis, līdzīgi kā savulaik Pētera Pirmā jātnieks vai vācu zaldāts, tautā dēvēts par koka frici, vācu okupētajā Rīgā Pirmā pasaules kara laikā.

Diemžēl vienīgo mirkli, kad bez sāpēm varējām nojaukt uzvaras pieminekli, neatgriezeniski nogulējām. Nakti, kad demontēja Ļeņina postamentu ar visu Iļjiču. Ja pie tās pašas reizes aizvestu arī uzvaras pieminekļa skulptūras, neviens pat neiepīkstētos. Šobrīd to paveikt ir pulka grūtāk. 1994. gadā Latvijas un Krievijas valdība apņēmās nodrošināt memoriālo būvju un karavīru apbedījumu vietu sakopšanu un pieejamību. Uzvaras piemineklis, vismaz Krievijas ieskatā, uzskatāms par memoriālo būvi. Tāpēc, visticamāk, mums vēl ilgi nāksies sadzīvot ar šo pagātnes rēgu, kurš dažbrīd rādās dzīvāks par dzīvu. Varbūt vienīgi 17. jūnijā ietērpsim to sēru lentēs, kā jau izmisuma dienai pienākas. Un nevajag atteikties no prasības uzvaras pieminekli nojaukt, kaut arī tas tuvākajā laikā maz ticams. Prasība jāuztur idejas līmenī, tāpat kā piecdesmit okupācijas gadus mēs sevī uzturējām sapni par brīvu Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Okupācijas simbols plēš latviešu sirdis, tāpat kā Giļmana un Rubika uzskati par deportācijām. Tas bīja jānojauc reizē ar ļenina pieminekli, bet nelaime jau tā, ka komunisti bija izveicīgi un atkal pārņēma varu un dabīgi visu ” notušēja”, arī OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJAS realizēšanu. Var padomāt arī par Levita k- ga ideju, ko varētu realizēt līdz Latvijas simtgadei. TIKAI NEDRĪKST VĒL ILGI GAIDĪT

 2. Nu ko lai šeit pasaka ….. nekas jauns jau nav pateikts …. NĀCIJAS KANGARI turpina savu darbu …. no preža berziņa jau citu neko nevarēja sagaidīt …. vārna vārnai acīs neknābj ….. LATVIJAS VALDĪBA – LATVIEŠU NĀCIJAS KAPRACIS …. NOŽĒLOJAMI ….

 3. Piemineklis jāpārvieto uz Abreni, ja varējām uzdāvināt Abreni, varam uzdāvināt arī pieminekli.

 4. Domājams, ja šoziem atkal visstraujak pasaulē izmirstošajā tauta nosals 300 cilvēki, tad zviedreļu augļotāju-plukatu sazagtais beidzot tiks konfiscēts.

 5. zb tādu liepiņu vāvuļošaqna, tieši šādi dzimtcilveki, kas nespēja kļūt par latviesiem pazemīgi un pakalpīgi izliekas neredzam tieši šodien notiekošo Latvijas izzagšanu un izmerdēšanu, gatavi strēķelēt apenes gan zviedreļu augļotajiem gan treknam fricim par minimalo..

 6. neapšaubāmi ,latvija gādreiz būs brīva -tad arī šp pīķi nojauks .pašlaik augpnis vēl nav izaudzis ,un to nedrīkst aiztikt ,lai nesāktos infekcija.

 7. Kā tu cilvēks tādu izdevīgu būvi jauksi nost? Kā vēlēšanu gaisotnes laiks, tā paraksta kādu provicējošu rakstu, lai tik vietējie plūcas savā starpā. Līdz ar to nepievērš uzmanību dažādām rebēm valdības līmenī. Tagad arī gandrīz visi samierinājušies ar Latvijas teritorijas totālu izpārdošanu ārzemniekiem, pie tam, tiem vēl mazs bonusiņš – uzturēšanās atļaujas. Vietējie gan vairs pie zemītes tik lēti netiks, jābūt trīs gadu stāžam lauksaimniecības produkcijas ražošanā un attiecīga izglītība. Kā tikt pie trīs gadu stāža bez zemes, tas nevienu neinteresē. Tā ka izbraukušiem atpakaļ ceļš apgrūtināts, arī pilsētnieki lai tik turpina sēdēt uz bruģa,.

 8. Prezidents apkaunoja savu vārdu, nostājotiess okupantu un kolonistu pusē! Kauns!

  • PRezidents parādīja, ka ir prātīgs vīrs! Vai tiešām antiņi nesaprot, ka viss šis pieminekļa fakts ir izpūsts, lai tikai letiņi ar krieviem nesaprastos, un vienotību un NA GULĒT NEAIZSŪTĪTU?

  • Deruma kungs , ko citu domājat no okupantu pakalpiņa , kas okupacija uzkalpojas līdz ministra vietniekam un kļuva par Valmieras lielkomunistu un prata apzagties un maksāt sev miljonara algu. Pat tagad noblēdija ES naudu Kājinam un visiem uzspļauj . Vai tad šo neievēleja ar Vienotās Krievijas satelīta SC balsīm ? Vai nebalsoja par Abrenes nodevību ? Ne jau viņš ir latviešu tautas aizstāvis , bet atstradā savu ielikšanu amatā tiem kas ievēlēja .Ar ko viņš labāks par pelši , kalbērziņu , pugo, ?

 9. Noverst vajag celoni, nevis cinities ar sekam. Musu varas virsotnes un masu medijos joprojam domine kp/vdk nomenklatura.
  PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls http://www.manabalss.lv.
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari sparitis, berzins, eihenbaums un vina kolegi no kremla filiales Latvija, kas saucas AM.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

  • Paldies imi. Paldies tam ,kas to sāka un palīdz man to veikt , ko nevaru 25 gadus un visur saduros ka pret sienu . Kangari ir maisos un spļauj sejā politiski represētiem brīvības cīnītājiem . Taisnības stundai jabūt . Parakstīsimies visi un atbalstīsim šo taisnības misiju ! Būsim vienoti

 10. To ļoti “vērtīgo” monumentu vajadzētu noslīpēt līdz galam, klāt piebūvējot vācu ģenerāļu karātavas un glupo pūli, kas ķērās agonējošo cilvēku kājās, lai pieliktu roku viņu noslepkavošanai! Nē, paldies! Mums nevajag ne to betona murgu, ne tā kvēlos aizstāvjus, bet vismazāk – tā mērķus un filozofiju!

 11. Un, ļoti jācer, ka idejas drīzumā pārtaps realitātē, neskatoties uz kaķa lāstiem,,,

 12. Nedomāju ,ka mums Liepas kungs, tagad vajadzētu nodarboties ar matu skaldīšanu .Runājot par NA politiķiem ,diemžēl nākas secināt ,ka ne vienmēr skanīgs un patriotisks partijas nosaukums nes sev līdzi tikpat skanīgu darbu Tautas un Valsts labā. Atceraties ,cik patriotiskos toņos savu politisko darbību uzssāka TB/LNNK ? Un praktiski beidzās ar BATJKU … Baidos ,ka NA sāk iet to pašu skuju taku kā TB/LNNK. Balsojums par EUro ievieššanu vien ko nozīmē ,zinot tautas noliedzošo attieksmi.Tātad NA politiķi nav izņēmums ,kam par Tautu nospļauties… Izdariet secinājumus ,Kungi.

  • Uz katru lietu var skatīties divejādi : visu noliegt , piekarinā tā saucamās birkas bet var arī visu aplūkot ar vēsu prātu , iedziļināties problēmā , un tad izrādīsies , ka tas velns nemaz nav tik melns un , vai vispār tas velns nepastāv tikai mūsu iedomās . LNNK Jūs redzat tikai nodevēju Baķku , kurš varbūt speciāli tika iesūtīts šajā organizācijā , bet gribat izsvītrot visu to labo , ko viņi darījuši , konsekventi iestājoties par Latvijas neatkarību gan vārdos , gan darbos .Jūs zināmā mērā man atgādināt cilvēkus , kuri viesībās sēž pie bagātīgi klāta galda , kurš lūzt no ēdienu un dzērienu pārpilnības , bet viesi lamā valdību par cilvēku mērdēšanu badā .

 13. paldies Agrim un 'pē' tā saucamajam prezidentam Atbildēt

  Agri, paldies par rakstu. Esmu ar Tevi. Un vēl, Tas, ka mums ir emocionāli .. prezidents, varbūrt ir arī labi. Mes visi redzamto kadam nevajaga būt prezidentam. Nedrīkst būt prezidents Latvijā, kurš aizstāv padomju kolonizatoru vairs sen neeksistējošu pasaules redzējumu. Žēl, ka mums tā noveicies ar ‘prezidentu ‘

  • es rakstīju par tagadējo ‘prezidentu’ – “emocionāli -pamuļķis.” … No jūsu pārcentības es saprotu, ka jus (LA) īstenībā neesat tie par kuriem uzdodaties (vai arī algojat cenzorus, kuriem domāšana vēl nav attīstīta) . Tā sarkanbaltsarkanā jērādiņa ir tik maziņa uz jūsu muguras ir tik maziņa, ka nespēj noslēpt imperiālistu krāsas … Bēdīgi. Jūs esat viltvārži.

 14. Prezidents Bērziņs atbalsta Latvijas Vēstures falsifikāciju.Nobijies,ka zaudēs krēslu.

  • Protams! Vai tad ir jāatgādina, kuri, kā un kad šito iecēla prezidenta godā? Vispirms jau “par labu latviju”, jo viņu princips ir – ja nav mūsējais, tad lai ir – jo lielāks kretīns, jo labāk! Zaļzemnieki – ko tad citu Kalpaka pieminekļa apgānītāja vadītā banda varēja citu teikt?!?!?! Un visbeidzot – sumpurņu centrs – jo arī tiem šitas mudaks bija visērtākais – nedod dievs, ja pie teikšanas tiktu kāds nacionāli un patriotiski noskaņots godavīrs!!!
   Un tāpēc šitas mēkšķ kā āzis riesta laikā!

 15. Par Ušakova izlēcienu nebrīnos. Viņš, kaut arī Rīgas krievmīļu iesēdināts pilsētas mēra krēslā, inteliģences ziņā tā arī palicis imigrantam raksturīgā rupja pašpuikas līmenī. Brīnos par A.B. Viņa pozīcija visos naconālo pašlepnumu saglabājušo latviešu skartajos jautājumos ir viennozīmīgi paredzama.

 16. Aiz JŪSU gramatiski un politiski pareizās runas slēpjas maziņš BET… Jūs pārmetat citiem nepietiekamu nacionālu nostāju Pārdaugavas Zīmuļa jautājumā un nesaprotat ,kāds sakars te ar nākošgada Saeimas vēlēšanām . Vai tiešām vēl arvien Latvijā ir cilvēki ,kas cer uz patreizējo politisko partiju atsaucību ? Vai tiešām Jūs un daudzi citi vēl arvien nesaprot ,ka šiem politikāņiem slaidi nospļauties uz to ,ko Tauta pieprasa ? Tieši tāpēc nākošajās vēlešanās šiem ,tā sauktajiem politiķiem ,jādod iespēja doties pa skuju taku. Vēlreiz atkārtoju :nekas nemainīsies ,kamēr nemainīsimies MĒS PAŠI ,kamēr turpināsim vēlēt “par sabiedrībā labi zināmām personībām”.

  • No Jūsu politkorektās piezīmes varu secināt , ka Jūs visas partijas metat “pār vienu kārti”, arī VL! , kura vienīgā aizstāvējusi un joprojām aizstāv latviešu tautas nacionālās intereses . Kas traucē patriotiski noskaotiem latviešiem un lojāliem mazākumtautību pilsoņiem vēlēšanās nobalsot par viņiem , lai Latvijā atdzimtu pašlepnums par savu valsti ? Traucē verga sindroms . God. Agris Liepiņš vienu no šiem sindromiem minēja – par no būra izlaistiem zv/eriem , kuri pēc tam labprātīgi atgriežas savos būros , lai nebūtu pašiem jāmeklē kaut kāda barība . Es varu šo līdzību papildināt ar kādu aforismu (autoru , diemžēl , neatceros) : PAĒDIS VERGS IR VISLIELĀKAIS BRĪVĪBAS PRETINIEKS . Mārai Zālītei ir ļoti labs dzejolis , kuru viņa saceršja un nopublicēja “Karogā”un “L. un M.” dziļākajos stagnācijas gados . Tas ir dzejolis par parādito godu SVEŠAJIEM . No kā mēs baidāmies tagad , dzīvodami savā neatkarīgā valstī ? Vai tas nav tas pats verga sindroms , no kura netiekam vaļā vēl pēc vairāk kā 20 neatkarības gadiem ?

 17. Šodien Krustpunktos pie Tomsona no SC aizstāvjiem tika izteikta doma, ka 10.000 parakstu savākti piespiedu kārtā, jo neviens normāls cilvēks par tādu nojaukšanu neaizdomātos…

 18. Pārdaugavas piemineklis tapa par piespiedu-brīvprātīgiem “ziedojumiem”, atvelkot no algas pat nevienam piekrišanu neprasot.
  Piemineklis patreizējā veidolā uzcelts, neņemot vērā ne tēlnieku, ne arhitektu iebildumus. Tas nav pat valsts aizsargāto objektu sarakstā. Idejiski tas ir vienīgi objekts, kas materializē otrreizēju Latvijas okupāciju un pie tā, kā par brīnumu pateicībā neiet “atbrīvotā” latviešu tauta, bet tikai tie, kas uzskata sevi par “atbrīvotājiem” un viņu pēcteči.
  Toties tas šodien LNT netraucēja valsts prezidentam sakāpinātā balsī uzbrukt NA un tieslietu ministram Bordānam. Ignorējot 10.000 parakstu, viņš paziņoja, ka šis ierosinājums ir tikai nacionāļu vēlēšanu triks, bet piekrišana nojaukšanai no tieslietu ministra puses esot kaut kas nedzirdēts un nepiedodams. Tika ierosināts šādus mošķus izkvēpināt arī no kultūras ministrijas

 19. Lieliski, Liepiņa kungs! Tā domā arī vairākums latviešu tautas, kas vēl palikusi šajā miglu un skaistāko mākoņu zemē un joprojām sapņo par brīvu Latviju! Paldies, un turamies kopā!

 20. Dubultmorāle - paši drīkst nojaukt, citi ne. Atbildēt

  Dubultmorāle – paši drīkst nojaukt, citi ne.
  Padomju Armija speciāli sagrāva vēsturiskos pieminekļus, t.sk. ēkas, kas varēja atgādināt par Vāciju, Prūsiju utt. Arī Baltijas valstīs.
  Dubultmorāle, paši var tā darīt, bet okupētā valsts nevar pat par to diskutēt!

 21. Paldies LIEPIŅA kungam par rakstu!!! PALDIES!!! Mūsu prezidents NAV SAVA UZDEVUMA AUGSTUMOS! To ļaunumu un pāri nodarijumus tagad izjūtam ar dubultu sāpi, jo mūsu varas vīri un sievas nejūtas NE PIE KĀ VAINĪGI…(arī tagadējie nē!). Cik viss notiek rafinēti un klaji melīgi – uzturēšānās atļauju sakarā pēdējā laikā it īaši!? Skumjākais ir tas, ka optimisti gatavojas valsts 100-gades svinībām, kuras var arī nebūt, ja TĀ DOMĀJAM TURPINĀT… KAD sāksim kopīgi domāt par TĀLĀKU NĀKOTNI?!! Attiecībā uz pieminekli un RĪGAS mēra kārtējo apsaukāšanos , redzu DZIĻU NAIDU UN NICINĀJUMU pret mūsu tautu… Domājošš un pieklājīgs cilvēks pat trakās dusmās tā neizrunātos publiskā telpā…, izsmejot otru tautu!

 22. Laba doma !

 23. Gribētu paturpināt Sarmītes Elertes domu par okupācijas muzeja filiāli. Laukuma ziemeļu pusi ielas garumā no pieminekļa norobežot ar apmēram ar 5-6 metrus augstu betona sienu, uz memoriālās sienas:
  1.Molotova- Ribentropa fakts (orģinālvalodas) krievu- vācu. Tulkojums- noslēgtā fakta ietekmē cietušo tautu poļu, latviešu, igauņu, lietuviešu valodā. Turistiem – angļu valodā.
  2. Katiņā noslepkavotās poļu karavīru un inteliģences. Latvijas karavīru Litenē, Latvijas iedzīvotāju Rīgas cetrālcietumā un citviet noslepkavoto sarakstus 1941. gadā. Domāju, ka arī Lietuvā un Igaunijā šādi saraksti atrodami. Par cik Rīga atrodās šo cietušo valstu vidū – nedomāju, ka šo valstu pilsoņi, iespējams ka pat Igaunijas unPolijas valdības to varētu atbalstīt arī finansiāli. Vajag tikai dažus uzņemīgus cilvēkus kuri nodibina strpvalstu fondu līdzekļu piesaistei un Latvijā radīsies vairāk darba vietu projekta izstrādē un izbūvē kā Šīna uzturēšanas atļauju tirgošanā.

  • Lieliska doma! Luksemburgā Uzvaras pieminekļa pakājē luksemburģiešu, vācu, franču un angļu valodā ir vēstījums, kam par godu piemineklis uzcelts. Vācieši lasa par okupāciju un nebūt negrasās to noliegt, jo saprot vēstures līkločus un atbildību par notikušo. No Krievijas to nesagaidīsim! Savu inteliģenci apšāva vai izdzina trimdā jau divdesmitā gadsimta septiņpadsmitajā gadā, nu lumpenproletariāta pēcteči pie varas, skaidri redzam un dzirdam viņu zemo kultūras līmeni un ambīcijas. Te – Latvijā – it īpaši…

 24. Padomju okupantiem nāksies aizvakties un viņu betona klucis tiks novākts! Vienmēr ir jāpatur prātā tas, ka okupantiem no Krievijas un Padomju Savienības, jau trīs reizes ir nācies aizvākties no mūsu zemes. Tiem, kuri slikti zina vēsturi, atgādināšu – 1918. gadā, 1941. gadā un 1991. gadā. Tikai muļķi tic tam, ka nolādēto padomju okupantu atstātie salašņas, kurus mūsu valstī ienīst, paliks te uz mūžīgiem laikiem.

 25. Turklā 2*2 ar ko tad krievu okupācija labāka par vācu okupāciju? Krievu okupācija nogalināja daudz vairāk latviešu, bija brutālāka nekā vācu!

 26. 2*2 salasījies krievu propogandu par vāciešu briesmu plāniem. Tagad jau vēsturnieki atzinuši, ka nekādi konkrēti plāni Vācijai ko darīt, kā pārvaldīt iekarotās zemes pēc kara nebija.

 27. godmans un viņa valdības puiši tik daudz muļķību sastrādāja Neatkarības sākumā , ka raudāt gribas. Mūsu valstī jau sen krievi būtu ieauguši te , šai zemē, ja ar vienu rāvienu pašā sākumā likvidētu krievu skolas , aizvestu uz svalku šitos ļeninekļus un citus fallus, kas slavina visu krievisko, ja tiktu izraidīti vienā rāvienā visi naidīgie krievu militāristi ar visām semjām.
  Bet ekonomika būtu attīstījusies tāpat kā tagad – pamazām. Galvenais bija idieloģija.

  • Tas tomēr ir koks ar diviem galiem!! Tie tomēr bija VIŅI un daudzu citu tautību ļaudis kuri uzvarēja brūno mēri!!Tu nezini, vai nacistu uzvaras gadījumā tu šeit rakstītu.Piemineklis attiecināms(lai gan vizuāli arī man viņš neoatīk) uz uzvaru pār Vāciju UN NAV SAISTĀMS ar okupāciju!

   • Vai tad latviešu tautai sarkanais mēris bija labāks par brūno ? Pusgadsimtu ilgā okupācija daudziem tā sapūderējusi smadzenes ( arī tev ) . ka no sirds sāk ticēt , ka Ļaunuma impērija nemaz tik ļauna nebija.

 28. Pareizi runā Liepiņš! Jā, īsto brīdi nokavējām. Ja atceramies, tad 90.gadu sākumā valdošie sastrādājuši bezgala daudz aplamību, pat noziedzību. Atstāt okupācijas varu slavinošu pieminekli galvaspilsētas centrā?! Tas vienkārši ir vājprāts! Tāpat kā slēdzot līgumu ar Krieviju par karaspēka izvešanu no Latvijas, piekrišana atvaļināto Krievijas militārpersonu, viņu ģimenes locekļu atstāšana Latvijā! To nedrīkstēja pieļaut! Kur tad vēl ekonomiskie noziegumi- noziedzīgā privatizācija, daudzu rūpniecības objektu faktiska iznīcināšana.
  Bet ko darīt tagad ar šo nolādēto pieminekli? Skaidrs, ka Latvijas vietvalži neko neuzsāks, lai to demontētu, vai pārvietotu. Šobrīd tas tiešām varētu izraisīt plašu, nelabvēlīgu rezonansi. Viens variants varētu būt teritoriju ap pieminekli iežogot teritorijas sakārtošanai, citu objektu būvniecībai šajā teritorijā. Tas varētu ilgt vairākus gadus , pamazām kaislības norimtu un tad meklēt risinājumu! Ir kaut kāds līgums ar Krieviju. Labi, bet vai tas izslēdz pieminkļa pārvietošanu uz citu teritoriju? Tas varētu būt kāds kolonistu apdzīvots mikrorajons- vai nu Purvciemā, Pļavniekos, Bolderajā,vai Imantā,varbūt Kauguros? Bet vēl labāk ārpus pilsētas, varbūt Salaspils memoriālam kaimiņos?

 29. labs raksts, kurš arī ir laikā. Paldies autoram par šo vērā ņemamu viedokli.

 30. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Jau ilgāku laiku nesadzirdēts ir mans. šisk kara dalībnieka, priekšlikums, kura nalogi saskatāmi ASV Nacionaālajā kapsētā Āelingtonā un v’;acu karavīrju kaou vitās Krivijā un citur. Tur visur ir melna maramora sienas ar iegravēti karā kritušo vārdiem. Kats, ka ir k’ds sakars ar WW2 upuriem spētu nolikt ziedu vai svecīti zinamā vietā. Civēkiem tiktu atgādināts, ko mums visiem maksājis šis kara piemineklis, kam patiesībā ar uzvaru nav nekā kopēja. Ap via gar šo pieminekli tāda siena cilvēcei atgādinātu cik cilvēku dzīvību un dzīves stāstu iznīcināja ši uzvara. Nevis simbolisk piemineklis, bet komkrēta vieta, kur katrs, kura tuviniekus nogalināja divau pasaules tirānu nežēlīva un varas kāre, vzarētu atdot godu saviem tuvuniekiem šo uzvaru upuriem. Brāļu kapi ir vieta, kur konkreta varoņa vardu var godināt viņa dzimtas turpinātāji. WW2 upuru tuviniekiem un dzimtas turpinātajiem arī rastos iespēja pieminēt savus kara ugunis bojā gājušos. Konkrti. Ne kā tagadējā Latvijā, kas ir tauta un valsts, kura neprot vai nespēj godināt savus varoņus. Satriecošs piemērs, kamēr visur Eiropā uz vērtspapīriem attēloja savas tautas varoņus, uz latvijiešu naudas, pastmarkām bija zivis, kukaiņi, govis utt. Tikai ne cilvēki. Kā tajā valsti aiz Zilupes, kur cilvēks ir skrūvīte varas mašinā. Kur Rīgā ir piemineklis latviešu izcilākajam valsts vīram un pirmajam prezidentam Jānim Čakstem. Konstantina Čakstes piemneklis palika uz papīra. Toties ir cara ģeneraļu piemiņvietas.

 31. Tā “nejauši” sanāk, ka jau jautājums aktivizēts pareizā brīdī, kad ievieš eiro pret tautas gribu, apstiprina pirmsvēlešanu populistisku budžetu. Un visi cepas, uzmanība novērsta. Tāpat ar pieminekli nekas nenotiks.

  • Tātad tevi , Janus , šis okupantu atstātais kauna stabs netraucē dzīvot ? Kāds sakars vēlēšanām ar Pārdaugavas monstra aizvākšanu? Tādi kā tu visur saredz sazvērestības teorijas , arī tur , kur tās nav .

 32. Ir tāds jēdziens : nolaist tvaiku .Nu lūk ,mēs te gudri spiežam ,izsakām savu (visas Latviešu tautas) sāpi ,bet vai no tā kas mainīsies ? Savā laikā grupa latviešu patriotu neveiksmīgi ,diemžēl ,centās šo okupācijas monstru uzspridzināt .Daži gāja bojā ,citi nokļuva cietumā .Kamēr pie varas atradīsies komunisti un viņu dienderi ,visai šai ažiotāžai ir pupu mizu vērtība .Pie varas jānāk politiskajam spēkam , kas Latviešu tautas intereses stādītu augstāk par VISU !

 33. Vēl viens variants ir monstru atstāt bet apkātrējo teritoriju apbūvēt,stadionu ,atrakciju parku utt.Var mēģināt pat realizēt pirmsokupācijas projektu atstājot pašu monstru,lai viņš kļūtu mazāk uzkrītošs

 34. Tas ir okupācijas varas simbols un nekādi nav saistīts ar kādu no kariem. OKUPANTU PIEMINEKLIS KRIEVIEM ES UZSVERU KRIEVIEM , JO TĀ IR IZBIJUSI IMPĒRISKĀ NACIJA AR DZIĻU AIZVAINOJUMU PAR ZAUDĒTO KUNDZĪBU LATVIJĀ. Maz ir Latvijas krievu, kuriem Latvija ir patiesa mītnes zeme un Krievija ir palikusi kā teiksmaina senču zeme. Tā kā gaidiet SC rosinājumu stāties Krievijas paspārnē un vai tur būs vieta jaunajiem Kirhenšteiniem ( Bērziņiem)?

 35. Valsts varas iestādes līderi ar prezidentu Bērziņu priekšgalā, klanās uz Austrumiem, kur krieviem ir sava īstā muterlande. Šie līderi arī neparādijās 10.novembrī 2010.g. Rīgas Brāļu kapos kad iesvētīja kapu plāksnes 20 latviešu ģenerāļiem. Arī tā laika prezidents, kā viņu sauca, tur nebija. Es biju domājis kad šiem ģenerāļiem vismaz atgriežoties ”mājās” pienākās 21 lielgabalu zalve kas skan par Latvijas kalniem un lejām. Viņi bija cīnījušies priekš neatkarīgas un brīvas Latvijas un ”Baigā gadā” tika aizvesti uz Maskavu un noslepkavoti. Šeit ir okupācijas pierādijums. Šis pasākums tika noklusēts valsts varas iestādēs, mēdijā, vēsturnieku sabiedrībā, skolās un latviešu inteliģencē. Man kā latvietim ir kauns!

  • Kas aizsargās latviešu un Latvijas intereses? “Kommunarka” teritorijā pie Maskavas, ir masu kapvieta ap 30.000 Padomju Savienības upuriem. Tur ir samesti vairāki Latvijas ģenerāļi, virsnieki, kareivji, valsts pārstāvji, bijušais Rīgas mērs Hugo Celmiņš (Ušakov piezīmē!), arī divreiz Latvijas valsts Ministru prezidents uc.

   Žurnālists Juris Ekšteins, Maskavā, 2012.g. raksta par plāniem: ”Pēc “Kommunarkas” apbūves ar jauniem debesskrāpjiem zudīs arī pierādījumi vienam no asiņainākajiem Staļina režīma noziegumiem un upuru apbedījumu vietas. Zudīs pierādījumi pret neatkarīgo Latvijas valsti un tās pilsoņiem, tās bijušo augstāko politisko un militāro vadību.” Ja Krievijā tā rīkojas kāpēc Latvijas valdība baidās no ”okupācijas pieminekļa” nojaukšanas? 1994.g. līgums tiek lauzts.

 36. Piemineklis ir ļoti laba vieta nacionālām pārdomām. Vai esat ievērojis cik ass, grubuļaini saraustīts ir skulptūru kopējais vizuālais veidols? Salīdzinoi piem. ar Brīvības pieminekli. Nu tāds bija tas laiks ko esam pārdzīvojuši un kurā negribam atgriezties. Un jāredz jau arī cik ir to kas grib atgriezties. Par šo pēdējo ir visvairāk jādomā nevis piemineklis jānojauc.
  i

 37. Deokupācijas ideja Atbildēt

  Prezis Bērziņš ir bijušais boļševiks un okupācijas varas augsts darbonis. Okupācijas gados viņš nodarbojās ar padomju tautas veidošanu un arī tagad veido latkrievu nāciju – mēģinot saintegrēt kopā latviešus ar krievvalodīgajiem okupantiem jeb latviešu tautas slepkavām. Tiesiskā valstī prezi Bērziņu kā kolaborantu tiesātu, bet mes jau dzīvojam LPSR-2, kur joprojām pie varas boļševiki un jaunie neoboļševiki, kuri iet sarkano senču pēdās un aizstāv gan okupantus, gan kolonistus, gan Pārdaugavas okupantu stabu.

 38. Pilnībā piekrītu Liepiņa kungam. Tomēr man būtu ierosinājums, ko gan pašreizējā Rīgas dome droši vien neuzklausītu… Šī pielūgsmes objekta priekšā vajadzētu izveidot informējošu stendu, sienu vai nojumi, kur tiktu izklāstīta šī staba rašanās vēsture /piemēram, “brīvprātīgie” ziedojumi, talkas utt./ un informācija par Latvijas likteni Otrā pasaules kara laikā un pēckara okupācijā. Nu, kas grib godināt okupantus… lai jau godina, bet tiem, kas vēsturē orientējas slikti, vismaz būs iegūstams objektīvs viedoklis. P.S. Bērziņa viedoklis mani diemžēl nepārsteidz nemaz – kā vilks uz mežu, tā Bērziņš uz austrumiem vien lūkojas…

Draugiem Facebook Twitter Google+