Latvijā
Kriminālziņas

Olainē uzreiz pēc nozieguma aizturēts garnadzis1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Pixabay.com

Olainē naktī uz 8. martu uzreiz pēc nozieguma aizturēts velosipēda zaglis, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Īsi pēc pusnakts kāds vīrietis neapdomīgi atstāja savu velosipēdu nepieslēgtu pie kādas iestādes Olainē. Kad pēc neilga laika vīrietis atgriezās vietā, kur bija novietojis savu divriteni, tas bija pazudis. Tā kā bija uzsnidzis sniegs un sniegā bija riteņu riepu nospiedumi, vīrietis tiem sekoja. Taču pie ceļa, kur sniegs bija notīrīts, vīrietis zaudēja pavedienu. Cietušais devās uz VP iecirkni, kur ziņoja par zādzību.

Olaines iecirkņa patruļpolicijas ekipāža tobrīd patrulēja pa tuvāko apkārtni un pamanīja aizdomīgu divriteņa vadītāju nakts aizsegā pārvietojamies pa brauktuvi. Policisti nolēma pārliecināties, vai vīrietim ir velosipēda vadīšanas apliecība. Izrādījās, ka vīrietis pārvietojas bez vadīšanas atļaujas. Sazinoties ar iecirknī esošajiem policistiem, tika noskaidrots, ka tieši tobrīd iecirknī ir saņemta ziņa par velosipēda zādzību. Iespējamais garnadzis kopā ar velosipēdu tika nogādāts iecirknī, kur apstiprinājās, ka tas ir nozagts minētajam vīrietim.

Saistībā ar notikušo pret aizdomās turēto 1977. gadā dzimušo vīrieti ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Policija norāda, ka aizturētais jau iepriekš daudz reižu nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem un narkotiku lietošanu.

Policisti atgūto velosipēdu ir atdevuši tā īpašniekam.

LA.lv