×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

“Olainfarm enerģija” ar saražoto siltumu apgādās visu “Olainfarm” rūpnīcu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” meitasuzņēmums “Olainfarm enerģija” ar jaunajā koģenerācijas stacijā saražoto siltumenerģiju nodrošinās visu “Olainfarm” rūpnīcu, žurnālistiem ceturtdien sacīja “Olainfarm enerģijas” valdes loceklis Juris Ģērmanis.

Viņš arī informēja, ka savukārt elektroenerģija tiks pārdota Latvijas energokompānijai “Latvenergo”.

“Uzņēmuma galvenais mērķis vides aizsardzībā ir nepārtraukti samazināt rūpnīcas darbības dēļ radīto ietekmi uz vidi. Pērn veicām energoefektivitātes uzlabojumus divos “Olainfarm” ražošanas korpusos. Šogad līdz ar koģenerācijas stacijas atklāšanu turpinām iesākto – ražotnes energoefektivitātes paaugstināšanu un CO2 izmešu līmeņa samazināšanu,” pastāstīja “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Savukārt “Olainfarm” tehniskais direktors Aleksandrs Čmiļs atzina, ka pašlaik viens no “Olainfarm” galvenajiem uzdevumiem ir veikt uzlabojumus energosistēmās, lai samazinātu izdevumus un paaugstinātu ražotnes energoefektivitāti. Viņš arī norādīja, ka 2014.gadā kompānija plāno uzstādīt un iedarbināt triģenerācijas iekārtu, kuras dēļ varēs efektīvi izmantot siltumenerģiju arī aukstuma ražošanai ražotnes vajadzībām.

“Olainfarm enerģijas” koģenerācijas stacijas elektriskā jauda ir 1,999 megavati (MW), bet kopējā siltuma jauda ir 1,874 MW. Kopējās projekta izmaksas ir 1,4 miljoni latu, no kuriem 20% ir koģenerācijas stacijas īpašnieku “Olainfarm” un “Olainfarm enerģijas” līdzīpašnieka Ģirta Stelboviča ieguldījums, savukārt 80% – “SEB bankas” finansējums.

“Olainfarm” pieder 50% “Olainfarm enerģijas” kapitāldaļu, bet pārējie 50% ir Ģirta Stelboviča īpašumā. Uzņēmums ir dibināts 2010.gadā, lai nodarbotos ar siltumenerģijas un elektrības ražošanu un pārdošanu, izmantojot koģenerācijas tehnoloģijas.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu ‒ farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju ‒, kā arī ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+