×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

“Olainfarm” vadītājs: Latvija ir “pusceļā uz sociālismu” (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija atrodas pusceļā uz sociālismu, bet politisko spektru valstī veido kreisie un populisti, intervijā ziņu aģentūrai LETA atzina farmācijas uzņēmuma “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

“Mēs esam tieši pusceļā uz sociālismu, no kura visi bija noguruši jau 91.gadā. Un, ja tā turpināsies, mēs pie tā arī nonāksim,” brīdināja uzņēmējs, norādot, ka tad “bizness tiks demontēts, un nevienam nebūs intereses pelnīt”.

“Atdosim visu biznesa peļņu valstij. Un tad tā lai mums visiem nodrošina bezmaksas medicīnu un ceļazīmes uz Bulgāriju. Ar arodbiedrību un partijas organizāciju starpniecību,” ironiski ierosināja Maligins.

Par Latvijas polisko partiju piedāvājumu viņš ir ļoti skeptisks, atzīstot, ka faktiski “izvēles nav”.

Uzņēmējs, kurš, pēc paša teiktā, nekad nav balsojis par partiju “Saskaņa”, atzīst, ka viņam “politiskajā spektrā vistuvākā ir nacionālā apvienība”.
Tiesa gan, arī par šo politisko spēku uzņēmējs nebalso, jo “daudzas viņus nostādnes, konservatīvisms” šķiet neapmierinošas.

“Rezultātā izvēles nav – šeit visi ir kreisie, visi ir populisti. Visi ir par to, lai vairāk tērētu un vairāk paņemtu nodokļos. Bet kāpēc? Ļaujiet cilvēkiem brīvi strādāt, un sabiedrība kļūs bagātāka,” uzsvēra Maligins.

Viņš arī brīdināja, ka cilvēki aizies “pelēkajās shēmās”, ja valsts viņus “nosmacēs ar nodokļiem”, kā tas jau ir noticis Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā.
“Kāpēc pasliktināt to, kas jau tagad ne pārāk labi strādā,” vaicāja uzņēmējs.

Viņš arī pauda nepatiku par Latvijā faktiski izveidoto “sociālistisko valsti”, kas “visu cenšas visu izlemt mūsu vietā”.

“Olainfarm,” vadītājs pauda pārliecību, ka cilvēkiem pašiem jādod tiesības izvēlēties, kur viņi vēlas investēt savus līdzekļus – pensiju fondos, medicīnā, kultūrā vai sportā.

Viņš atzinīgi novērtēja Amerikas modeli, kur ir “reāls kapitālisms”.

ASV “federālie nodokļi uztur tikai Valsts departamentu, Aizsardzības ministriju un Federālo Izmeklēšanas biroju. Pārējais – cilvēki paši izvēlas, ko atbalstīt. Turklāt kultūras un sporta līmenis – visaugstākais”, uzsvēra uzņēmējs.

Salīdzinot Latvijā valsts pilsoņu vietā “izlemj, kam dot manus un jūsu nodokļus”, atgādināja Maligins, norādot, ka šīs “sociāldemokrātiskās idejas ir izdevīgas tikai politikāņiem un birokrātiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tā nav. Vācijā un citās R.e. valstīs uzņēmēji ar līdzīgiem nodokļiem strādā un nesūdzas; Maligins turklāt var izmantot Latvijas darbinieku zemākās algas. Savukārt ASV politika rada diezgan drūmu sociālo ainu, arī izglītības līmenis ir pazems, tirgo sliktu pārtiku. Peļņa nav alfa un omega.

 2. Maliginam vajadzētu vienas intervijas laiku pamēģināt veltīt kādu grāmatu pastudēšanai, piemēram, apgūt politiskās teorijas pamatus. Cik neattīstītam jābūt, lai ultralabēju ekonomiku dēvētu par kreisu? Nemaz nerunājot, ka nolamā valdību par sliktu un kreisu, bet pēc tam stāsta, ka atbalsta vienu partiju, kura jau vairākus gadus ir valdībā 😀 Laikam tagad es zinu, kāpēc Maligins runāja nesen par narkotiku legalizāciju 😀

 3. Tieši tāds ir arī mans skatījums par Latvijas politiķiem un nākotnes virzību. Jo jau tagad ir ļoti grūti strādāt uzņēmējdarbībā, nodokļi ir nenormāli. Lai tad valsts ņem visu un arī apgādā ar visu, ja atņem jēgu strādāt un pelnīt. Jo šobrīd jau esam nonākuši vergu lomā. kaut kas nosaka, ko drīkst un ko nē, kā drīkst un kā nē, privātīpašums – tas jau skan smieklīgi, jo katrs kurš iedomājas, to var atņemt, faktiski, pat ilgi nedomājot. Tad kur viņš ir šis privātīpašums, viņa jau nav! Ir tikai uz laiku iznomāts īpašums, kur visu pārējo nosaka birokrātija.

 4. Starp citu,Bulgārija ir skaista zeme un tur kūrorti ari labi,nav ko ironizēt .

 5. Pīpēt vajag mazāk. Sociālisma specs. 🙂

 6. Kas saimnieko Rīgā? Kāds saimnieks,tāds pagalms,t.i.,ielas Rīgā.Toties pie katra stūra naudas savācēji-automāti.

 7. Viņš vēl nav sajutis Francijas,Zviedrijas,Norvēģijas sociālismu…..

 8. kā kulaks uz acs! 100% piekrītu

 9. tā ir pilnīga patiesība.

  Cilvēku ,kas sēž valsts maizē, uz dotācijām, subsīdijām … darot nevienam nevajadzīgu darbu, radot nevienu neinteresējošu kino (kā Pakalniņa), tik daudz, ka reāli smacē nost uzņēmējdarbību … ar savu pataloģisko slikumu, alkatību, beztalantu un lobēšanas spējām.

  Pelēkā zona – here we go!

 10. Latvija Latvijai, bet sociķu vadītās Rīgas pilsētas ielas katastrofāli deformējas, grūti pabraukt pat pa centrālajām ielām. Pēc dažiem gadiem uz Rīgu braukšu ar traktoru, ja vispār uz to nolaisto pilsētu vajadzēs braukt. Latvijā iemigrējušie Krievijas pilsoņi uz roģinas fona to nemaz nepamana. Viņiem viss Latvijā apmierina un ir okai, tikai saziņas valoda varētu būt 100% krievu.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tāds ir arī mans skatījums.
   Studenta gados ļoti patika no rītiem paieties no Elizabetes ielas cauri Esplanādei, pāri kanāla tiltiņam, Bastejkalnam, cauri Doma laukumam līdz Daugavmalai. Tad uzcēla to Gailes nenovērtējamo paraugceltni, stipri vēlāk – Kamardina šķūni, vēsturiskās ”patiesības” vārdā šķībi iegrozīja rātsnamu, uz grunti nolaida lielāko svešķermeni- laboratoriju korpusu un nu esam tur, kur esam.
   Naivais, labticīgais zemnieks pēc dažiem gadiem Rīgā nebrauks arī ar traktoru- vajadzēs jauno kremļa visurgājēju. Iespējams, ka Ausainis ir noslēdzis līgumu par Rīgas pārvēršanu par šo braucamo izmēģināšanas poligonu?

Draugiem Facebook Twitter Google+