×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Olands atlaiž ministri, kura viņu kritizējusi

Foto - AFPFoto - AFP

Sabiedrības nopēlumu izpelnījies Francijas prezidents Fransuā Olands, jo no darba atstādinājis vides ministri Delfini Bato, kura viņa veiktos budžeta samazinājumus nodēvēja par Francijai kaitējošiem, ziņo franču mediji.

Francijas parlamentā sākušās asas diskusijas par nākamā gada budžetu. Vairākas amatpersonas jau paspējušas kritizēt Olanda ekonomikas politiku, kas paredz vērienīgus taupības pasākumus, raksta britu laikraksts “The Daily Telegrpah”. Iepriekš Francijas prezidentam neglaimojoši izteicās rūpniecības ministrs Arno Montebūrs, kurš kritizēja Olanda ieceres slēgt vairākas rūpnīcas. Par spīti saviem izteikumiem viņš amatu saglabāja.

Pret Bato Olands tādu žēlsirdību neizrādīja, izpelnoties nu jau bijušās ministres pārstāvētas Ekoloģijas partijas kritiku. Partijas līderis Daniels Kons-Bendī Olandu valdības politiku nodēvējis par “divdabīgu”, bet pašu prezidentu par “mačo”. “Viņš ar prieku tēvišķi uzsit pa plecu Montebūram, bet atlaiž sievieti,” šokēts ir partijas vadītājs, piebilstot, ka partija pat izskatīšot variantu pamest Olanda vadīto koalīciju. “Dīvaini, ka no darba tiek atlaistas divas sievietes [iepriekš darbu zaudēja arī Bato priekšgājēja šajā amatā], bet Montebūrs var runāt visādas muļķības un neviens viņam neko neaizrāda. Jo viņš ir vīrietis, viņš ir mačo… tādēļ paliek neaizskarts.”

Francijas politiskie apskatnieki atzīmē, ka šī ir pirmā reize, kad Olanda rīcība tiek pielīdzināta “mačo”. Īpaši neparasti tas ir tāpēc, ka līdz šim viņam pārmesta pārliekā mīkstčaulība pat attiecības ar savu dzīvesbiedri Valēriju Trīrveileri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+