×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Olands: Francija pārvarēs visus izaicinājumus

olands3

Francijas prezidenta vēlēšanu uzvarētājs sociālistu līderis Fransuā Olands svinīgā ceremonijā Parīzē deva valsts galvas amata zvērestu, savā pirmajā prezidenta uzrunā solot “mobilizēt visus spēkus”, lai pārvarētu Francijas izaicinājumus.

Elizejas pilī Olandu sagaidīja viņa priekšgājējs Nikolā Sarkozī, kurš viņu pavadīja uz prezidenta biroju, kur pēc privātas sarunas Sarkozī nodeva Olandam Francijas kodolarsenāla kodus. Tad Olands pavadīja Sarkozī uz viņa automašīnu. Olands parakstīja dokumentu par oficiālu varas pārņemšanu un devās atpakaļ pils deju zālē, kur jau bija sapulcējušies sociālistu atbalstītāji, arodbiedrību līderi, garīdznieki un armijas virsnieki. Uz vienkāršo ceremoniju, kurā amatā tika apstiprināts pasaules piektās ietekmīgākās valsts vadītājs, ārvalstu līderi nebija uzaicināti.

Jaunais prezidents pats bija lūdzis, lai inaugurācijas ceremonija būtu pēc iespējas vienkārša, un uz sarīkojumu līdzās 250 amatpersonām viņš bija uzaicinājis tikai 30 privātus viesus. Nedz Olanda, nedz viņa partneres bērni pasākumā nepiedalījās.

Pirmajā prezidenta runā Olands sacīja, ka vēlas paust “paļāvības vēsti”. “Mēs esam dižena tauta. Visā tās vēsturē Francija ir pārvarējusi izaicinājumus, ar kuriem tā bija sastapusies,” viņš sacīja. “Katru reizi cilvēki ir guvuši virsroku, paliekot uzticīgi paši sev.” “Mans mandāts ir – atjaunot Franciju taisnīgumā, Eiropā atvērt jaunus ceļus, sniegt ieguldījumu pasaules mierā un saglabāt planētu”. Olands apliecināja, ka apzinās – Francija ir sastapusies ar izaicinājumu. “Ir liels parāds, vāja izaugsme, samazināta konkurētspēja un Eiropa, kas cenšas izkļūt no krīzes,” sacīja Olands. “Bet es šodien apgalvoju, ka nav nekāda fatālisma. Ir kopīga griba, kas mūs apvienos. Mēs mobilizēsim visus mūsu spēkus un Francijas aktīvus.” Viņš arī apliecināja, ka vēlas, lai Eiropas līderi parakstītu paktu, “kas sasaistītu nepieciešamo iztrūkuma samazinājumu ar obligāto ekonomikas stimulāciju”. Pēc zvēresta nodošanas Olands devās braucienā no Elizejas pils uz Triumfa arku, pa ceļam mājot sveicēju pūļiem, kas tur bija sapulcējušies par spīti lietum. Pie Triumfa arkas nezināmā kareivja kapa viņš nolika vainagu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+