×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. aprīlis, 2015
Drukāt

Olands: Francija un Krievija centīsies atrisināt “Mistral” lietu (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas un Krievijas pārstāvju starpā notiek intensīvas sarunas, lai panāktu atrisinājumu Ukrainas konflikta dēļ iesaldētajam darījumam par divu Francijas “Mistral” klases karakuģu piegādāšanu Krievijai, svētdien paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

“Mēs intensīvi vedam sarunas, lai atrisinātu šo krīzi” saistībā ar 1,2 miljardu eiro vērto darījumu, Francijas televīzijai sacīja prezidents.

Neraugoties uz pamieru, kaujas Ukrainā pilnībā nav izbeigušās, un Olands vairākkārt norādījis, ka situācija joprojām “nav tāda”, lai piegādātu Krievijai karakuģus.

“Redzēsim, vai mēs par to runāsim piektdien,” sacīja Olands, izsakoties par gaidāmo braucienu uz Armēniju, kur viņam paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Putins ceturtdien paziņoja, ka Francijas atteikšanās piegādāt “Mistral” klases karakuģus neietekmēs Krievijas aizsardzības spējas.

“Protams, kuģu nepiegādāšana saskaņā ar spēkā esošu līgumu ir slikta zīme, bet no mūsu aizsardzības atbalsta viedokļa varu atklāti pateikt, ka tas nav svarīgi.”

Francijai pirmais kuģis Krievijai bija jāpiegādā pagājušajā gadā, taču piegāde tika iesaldēta, reaģējot uz Krimas aneksiju un tās dēļ ieviestajām Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Maskavu.

“Mums tas nav kritiski,” sacīja Putins, piebilstot, ka cer no Francijas saņemt atpakaļ naudu.

“Es paļaujos uz Franciju, ka tā atdos mūsu naudu. Mēs neprasīsim nekādas sodanaudas vai pārmērīgus maksājumus, bet visiem izdevumiem jābūt atlīdzinātiem,” teica Krievijas prezidents.

“Protams, tas parāda, ka mūsu partneru uzticamība ir apšaubāma, un mēs ņemsim to vērā attiecībā uz sadarbību nākotnē,” uzsvēra Putins.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Cik labi piekuģot pie Špibergenas, lai norvēģi negulētu…
  Cik labi piekuģot pie Gotlandes, lai zviedri negulētu…
  Cik labi piekuģot pie Odesas, lai ukraiņi negulētu…
  Un ko var darīt, ja kapteinis tās kartes sajaucis un jau uzrakstījis – Россия – lai tie slauka siekalas un ne velti deva tos miljonus…

 2. kas PASAULI sagaida nākotnē, ja NELIETĪGĀ, NAUDU ALKSTOŠĀ FRANCIJA PĀRDOS KRIEVIJAI ŠOS KAUJAS KUĢUS!???? Tās būs ŠAUSMAS VĀRDA TIEŠĀKAJĀ NOZĪMĒ! Krievi frančiem pirmajiem kā “pateicību” par vārda turēšanu varētu “UZDĀVINĀT” MISTRAL varēšanas paraugstundu…Tad dažs labs naudu ALKSTOŠS francūzis to varētu pārskaitīt pat zem zemes…vai IR VISA SUMMIŅA…!? Redzēsim, kurā vietā Olandam būs smadzenes!?

 3. ja cilvēks vai valsts ciena sevi,tad dotais vārds, vai šinī gadījumā ligums, ir jāpilda.ES tā saprotu.Bet ja valsti komandē kāds no ārpuses,tad graša vērta ir tāda valdība un valsts.

  • Tu, kremļa trolli, es negribu, ka krievijas ”Mistral” kursē pa Baltijas jūru un visas reģiona valstis tur uz grauda!!!

   • rietumu propogandas Atbildēt

    trollim ulasam. ko nu pūt rietumu propogandas melu stabulē? tos vismaz var saprast, dabūs naudu par ieroču tirgošanu uz histerijas viļņa, bet tev a kāds labums no pūšanas viņu melu stabulē?

    • Acīmredzot, tu neesi dzīvojis psrs laikos zem kremļa pātagas. Bet, ja esi, tad droši vien biji nolādētais komuņaga un kremļa pakaļā līdējs.

   • nejega ,jau sen sedi uz grauda.

  • Latvijas Avīzes komentāros parādījies viens ļoti čakls troļļotājs; dikti liels Krievijas mīļotājs – par jebkuru šeit publicēto tēmu viņam kas proputiniks pasakāms. LA vietnes administratoram vajadzētu apskatīties, vai komentāri nenāk no vienas un tās pašas vai radniecīgām IP adresēm.

 4. Uz kurieni “ved” tās sarunas???

 5. vai nu kuģus vai atgriezt naudu. naudu dikti atdot negribas, bet ja atdos kuģus tad pus eiropa skaļi bļaus un amiši lamāsies

 6. Uz Gotlandi kājām un Odesu arī? un tik ērti piebraukt un pārmācīt zviedrus ( lai zviedriem un somiem NATO augstprātības štopers) un pie reizes arī Odesa ”jāatbrīvo”…

  • Nu jau kara galvenais ministrs bija Špicbergenā un apskatīja savu jauno teritoriju – cik noprotams norvēģi tikai papīkstēja…kā tā varot. Jā tā var un Artkikas karaspēkam sevi jāpierāda, tikai kad…

Draugiem Facebook Twitter Google+