×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. augusts, 2013
Drukāt

Olands: pierādījumi liecina par Sīrijas režīma veiktu ķīmisko uzbrukumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands (attēlā) svētdien, 25.augustā, paziņojis, ka pierādījumi liecina par Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma veiktu ķīmisko uzbrukumu pret savu tautu.

Olands, kas iepriekš apspriedis Sīrijas situāciju telefonsarunā ar Austrālijas premjerministru Kevinu Radu, aicinājis atļaut ANO bruņojuma inspektoriem “nekavējoties un bez jebkādiem ierobežojumiem” apmeklēt ar šo uzbrukumu saistītās vietas.

Pēc viņa teiktā, pastāv “pierādījumu kopums”, kas liecina, ka 21.augustā veikts ķīmisks uzbrukums, un viss liek domāt, ka par to atbildīgs Sīrijas režīms.

Olands pa tālruni sazinājies arī ar Lielbritānijas premjeru Deividu Kemeronu. Kā teikts Francijas prezidenta biroja izplatītajā paziņojumā, abi līderi “klaji nosodījuši ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā” un vienojušies drīzumā rīkot sarunas par to, kā reaģēt uz notikušo, ko Francija apņēmusies “neatstāt nesodītu”.

Sīrijas lielākā opozīcijas organizācija apsūdz Damaskas režīmu, ka tas trešdien uzbrukumā nemiernieku apvidiem galvaspilsētas pievārtē izmantojis ķīmiskos ieročus, nogalinot vairāk nekā 1300 cilvēku.

Sīrijas valdība apsūdzības kategoriski noraidījusi, paziņojot, ka opozīcija ar šiem apgalvojumiem cenšas traucēt ANO inspektoriem, kas uzturas Sīrijā, lai izmeklētu agrākās apsūdzības par ķīmisko ieroču izmantošanu. Tomēr Damaska vēl nav devusi inspektoriem atļauju apmeklēt šo rajonu.

Kā paziņojusi organizācija “Ārsti bez robežām”, tai dienā, kad Sīrijas opozīcija ziņoja par ķīmisko uzbrukumu, trijās Sīrijas slimnīcās nepilnu triju stundu laikā uzņemti kopskaitā 3600 pacienti ar “neirotoksiskiem simptomiem” un 355 no viņiem miruši.

Mediķi stāstījuši, ka pacientiem konstatēti simptomi, kas norāda uz neirotoksisku vielu iedarbību, – krampji, pastiprināta siekalu izdalīšanās, sašaurinātas acu zīlītes, redzes aizmiglošanās un elpošanas traucējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+