×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

Olands rīko steidzamu apspriedi par franču radiožurnālistu nogalināšanu Mali

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Handout photo released on November 2, 2013 by Radio France Internationale (RFI) shows a combination of two pictures showing RFI journalists Ghislaine Dupont (L) and Claude Verlon who were found dead on November 2, 2013 after being kidnapped by armed men while working in Mali's far northeast, government and security sources said. Ghislaine Dupont and Claude Verlon were on their way to interview a spokesman for the Tuareg rebel group the National Movement for the Liberation of Azawad (MNLA) in the rebel stronghold of Kidal when they were abducted outside his home, RFI said. AFP PHOTO / RFI RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / RFI" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Francijas prezidents Fransuā Olands svētdien, 3.novembrī, sarīkojis steidzamu apspriedi ar ārlietu ministru Lorānu Fabiusu un tieslietu ministri Kristiānu Tobiru, lai pārrunātu divu franču radiožurnālistu nolaupīšanu un nogalināšanu Mali ziemeļos.

Francijas radio RFI reportierus Gislēnu Diponu un Klodu Verlonu sestdien Kidalas pilsētā nolaupīja nezināmi uzbrucēji.

Abi pieredzējušie RFI žurnālisti tika sagūstīti pie tuaregu separātistu grupējuma “Azavadas nacionālās atbrīvošanās kustības” (MNLA) pārstāvja mājām, kurp bija devušies viņu intervēt. Kā vēlāk RFI stāstījis šis pārstāvis, nolaupītāji, kas runājuši tuaregu valodā, viņus ievilkuši apvidus automašīnā. Tā ir pēdējā reize, kad viņi redzēti dzīvi.

Sestdienas vakarā Francijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka abi žurnālisti atrasti nogalināti.

Vietējie avoti tika ziņojuši, ka viņi nošauti 12 kilometrus no pilsētas. Pēc tam vajāt nolaupītājus nosūtīti divi franču helikopteri, taču tie ieradušies notikuma vietā tikai 50 minūtes pēc tam, kad atrasti nogalinātie.

Kā paziņojusi Francijas Aizsardzības ministrija, žurnālistiem bijis ieteikts sakarā ar nestabilo drošības situāciju nedoties uz šo reģionu, kur darbojas dažādi bruņotie grupējumi. Uz Kidalu reportieri bija devušies ar ANO miera uzturētāju transportu.

Olands norādījis, ka grib sadarboties ar ANO un Mali varas iestādēm, lai izmeklētu žurnālistu nogalināšanas apstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+