×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Olands sola pastiprināt cīņu pret terorismu

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka valsts pastiprinās cīņu pret jebkāda veida terorismu un jau tuvākajā laikā parlamentam tiks iesniegts pretterorisma likums, kura izstrādāšana sākta jau viņa priekšteča Nikolā Sarkozī laikā.

Tikmēr Francijas policija vakar turpināja reidus saistībā ar 19. septembra incidentu Parīzes Sarselas priekšpilsētā, kura laikā košera pārtikas veikalā tika iemests spridzeklis. Sestdien Strasbūrā policijas pretterorisma operācijā tika nošauts kāds vīrietis, kas atklāja uguni uz policistiem, kuri bija ieradušies viņu aizturēt. Policija atklāja pretuguni un aizdomās turamo nāvējoši ievainoja. Dažas stundas vēlāk pie kādas Parīzes priekšpilsētas sinagogas atskanēja astoņi šāvieni, kuru dēļ tika pārtraukts jūdaistu Būdiņu svētku dievkalpojums.

Olands norādījis, ka nedēļas nogales operācija, kurā aizturēti 11 cilvēki, “palīdzējusi sagraut islāmistu grupējumu, kas tuvākajās nedēļās varētu rīkot uzbrukumus”. Sīkākas detaļas viņš nav izpaudis, bet tiesībsargāšanas iestāžu amatpersonas izteikušās, ka pieaug draudi, ko rada nevis ārvalstnieki, bet Francijā auguši islāma radikāļi, tostarp daudzi, kas šo ticību pieņēmuši nesen. Prezidents arī uzsvēris, ka Francijai, kurā dzīvo lielākā musulmaņu kopiena Eiropā, “nevajadzētu apzīmogot” visus islāma sekotājus. “Ne jau visi Francijas musulmaņi ir islāma fanātiķi. Viņi arī ir upuri,” viņš izteicies. Olands piebildis, ka tiks pastiprināta lūgšanu vietu uzraudzība, “jo sekulārisms, kas ir viens no Francijas pamatprincipiem, liek valstij aizsargāt visas reliģijas.”

Kā pastāstījis Parīzes prokurors Fransuā Molēns, 11 aizturētie ir dzimuši astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados, un daži no viņiem ir “parasti noziedznieki”, kas pieslējušies islāma radikālismam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+