×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Olands sola uzlabot attiecības ar Turciju

olands4

Francijas jaunais prezidents Fransuā Olands, pirmo reizi tiekoties ar Turcijas prezidentu Abdullu Gilu, solījis mēģināt uzlabot Parīzes un Ankaras iedragātās attiecības, ziņo Turcijas mediji.

“Atjaunosim attiecības starp Turciju un Franciju, salabosim to, kas sabojāts,” Olanda teikto medijiem citēja Turcijas prezidents. “Es jautāju, vai starp Turciju un Franciju pastāv interešu konflikts. Gluži pretēji, mums ir kopīgas intereses visos jautājumos,” Gila teikto citēja Turcijas laikraksts “Hurriyet”. NATO samita laikā Čikāgā Olands esot solījis Gilam pāršķirt jaunu lappusi abu valstu attiecībās.

Francijas un Turcijas attiecības šobrīd nav no tām labākajām, jo bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī iestājās pret Turcijas uzņemšanu Eiropas Savienībā. Spriedze vēl vairāk pieauga, kad Francijas parlaments atbalstīja likumu, kurā paredzēta kriminālatbildība par armēņu genocīda noliegšanu. Februārī Francijas Konstitucionālā padome šo likumu noraidīja, atzīstot, ka tas ir pretrunā ar konstitūciju, jo ierobežo runas brīvību, tomēr attiecības ar Turciju jau bija sabojātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+