×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Olands un Merkele dosies vizītē uz Kijevu un Maskavu (7)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

French President Francois Hollande (L) and Germany Federal Chancellor Angela Merkel (R).

Francijas prezidents Fransuā Olands ceturtdien paziņoja, ka viņš ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli ceturtdien un piektdien apmeklēs Kijevu un Maksavu, lai iepazīstinātu ar jaunu iniciatīvu Ukrainas konflikta atrisināšanai.

Preses konferencē Parīzē Olands sacīja, ka sankcijas pret Krieviju nav spējušas apturēt vardarbību, tāpēc viņš ar Merkeli ierosinās jaunu iniciatīvu, ar kuru ceturtdien Kijevā iepazīstinās Ukraina prezidentu Petro Porošenko, bet piektdien Maskavā – Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

“Mēs ierosināsim jaunu risinājumu konfliktam, kas būs balstīts uz Ukrainas teritoriālo vienotību. Mēs to šodien pārrunāsim ar prezidentu Porošenko un piektdien Maskavā ar Krievijas prezidentu,” teica Olands.

Kā ziņots, ceturtdien vizītē Ukrainā ieradās ASV viceprezidents Džo Baidens.

“Ukraina atrodas karā. Tiek izmantoti smagie ieroči un ik dienu tiek nogalināti civiliedzīvotāji,” paziņoja Olands, norādot, ka sankcijām, kas vērstas pret Krieviju, nav izdevies apturēt karadarbību. “Nevar teikt, ka mēs nedarījām visu, lai saglabātu mieru. Miers pie Eiropas robežām ir apdraudēts.”

“Mēs domājam, ka karš ir citiem, tas nav mūsu paaudzei, tas ir mūsu vecvecākiem. Taču dažu stundu lidojumā no Francijas katru dienu mirst vīrieši un sievietes,” sacīja Olands.

Viņš arī norādīja, ka Francija un Vācija ir izvēlējušās diplomātiju, nevis Ukrainas spēku apbruņošanu cīņai ar kaujiniekiem, taču sarunas nevar ilgt mūžīgi.

Tā vietā, lai apbruņotu Ukrainu, “pastāv cita iespēja, nav skaidrības, vai tā būs veiksmīga, taču to nevar zināt, ja nemēģina. Šī izvēle ir diplomātija, taču sarunas nevar ilgt mūžīgi”, pavēstīja Olands.

Maskava noliedz, ka tā iesūtītu Ukrainā savus karavīrus un ieročus, kaut gan tam gūti daudzi pierādījumi un Rietumos par to neviens vairs nešaubās.

Kaujās Ukrainas austrumos kopš aprīļa gājuši bojā vairāk nekā 5358 cilvēki, tostarp aptuveni 220 zaudējuši dzīvību pēdējo trīs nedēļu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. velti iztērēts laiks Atbildēt

    Šie cilvēki tos krievu mēslus nepazīst.

  2. Tā arī tāda Merkele nav sapratusi,ka Putins saprot tikai spēka valodu nevis kaut kādu lūgšanos pēc miera.Par Olandu vispār nav ko runāt. Pasaule jau aizmirsusi kā viņa priekšgājējs Sarkozī nesa mieru Gruzijai.

  3. Putina mērķi nav sasniegti, bet varbūt Olanda ( Mistral ) un Merkele ( Polijas rietumi ) varēs ko līdzēt? Tai miermīlībai neticu – vajag pīrādziņu.

  4. Uz Maskavu jau braukt var, bet rezultātu NOTEIKTI NEBŪS… Krievijas mērķis vēl acīmredzot NAV SASNIEGTS!?? VELTAS PŪLES!!! Krasi vajadzēja reaģēt TŪLĪT, nevis stiept gumiju… Jā valda nepamatots NAIDS, TAD GRŪTI KO PAREDZĒT! Un Krievijai pret Ukrainu tāds naids ir!!!

  5. Iespējamas miera sarunas, kā toreiz Jaltā, tikai pievienos vēl dažas valstis, Nu mums jau nu neviens neko neprasīs un sadalīs Ukrainu pēc saviem ieskatiem. Mūsu pakalpiņi varēs uzkalusīt padomus nolaistām biksēm.

  6. K’ap’ec fakti netiek uzskat’iti par paties’ibu? K’adi pier’ad’ijumu v’el vajadz’igi? Pa’sa noziedznieka m’er’ku un nodomu labpr’at’igs izkl’asts?

Draugiem Facebook Twitter Google+