×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Olandu salas pārpludina austrumeiropiešu viesstrādnieki

Somijai piederošās Olandu salas pēdējā desmitgadē pārpludinājuši viesstrādnieki no Baltijas, citām Austrumeiropas valstīm un Āzijas, vēsta laikraksts “Helsingin Sanomat”.

Salu lielākā pilsēta Fēgle un galvaspilsēta Mariehamna ir kosmopolītiskākās pilsētas Somijā aiz Helsinkiem. Fēglē katram desmitajam no pilsētas 580 iedzīvotājiem mātes valoda ir kāda ārzemju valoda. Kā laikrakstam sacīja latviete Kristīne Riekstiņa, kas Olandē ieradās pirms desmit gadiem, viņa salās jūtas kā mājās. Riekstiņa strādā veikalā Fēglē. Viņas māte strādā vietējā pansionātā, bet viņas bijušais vīrs atradis darbu zivju rūpnīcā, bet pāra meita iet vietējā skolā. “Algas šeit it labas un man likās, ka šī būs laba vieta, kur uzaugt manai meitai. Atklāti runājot, sākotnēji ir nedomāju, ka es šeit palikušu,” atzina Riekstiņa.

Kā skaidroja Olandu salu provinces valdības prezidente Kamilla Gunela, vietējie uzņēmumi aizvien vairāk nodarbina ārzemniekus, jo vietējie jaunieši nevēlas strādāt rūpnīcās un citos tradicionālos salu uzņēmumos. Vietējā zivju rūpnīcā “Chipsters” pašlaik strādā darbinieki no 11 dažādām valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+