×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Olas kopā ar bērzu vijumiem (2)

ziedi_7584

Pavasarī visas puķes ir līdzvērtīgas, jo ilgi gaidītas – vispirms sniegpulkstenītes un sniega rozes, tad vizbulītes, narcises un tulpes. Atkal acis priecē to skaidrās un tīrās formas un dabiskā vienkāršība. Tāpēc, gaidot Lieldienas, varam dabas daļu ienest arī savās mājās!

 

Ziedu un augu dekoratīvās kompozīcijas Lieldienām veidoja ziedu salona “Lakstos” floriste – pārdevēja Elīna Cielava un florists Valters Ozoliņš.

 

Bērza zaru vijumā. No bērza zariem veido apli, raugoties, lai tas būtu vienāda platuma un līdzens. Nosien ar kokvilnas diegu. Vijumā ieliek podiņu ar viegli nokareno augu soleirola. To rotā ar dažām paipalu oliņām. Košākam akcentam var izmantot arī kādu pavasara ziedu.

Pūkains košums. Plastikāta puķupods aplīmēts ar krāsotām putnu spalvām, kuras var iegādāties floristikas piederumu veikalos. Izmanto floristikas līmi. Pūkainajā puķupodā greznojas kampanula.

Lieldienu simbols. No reciklēta kartona veidotā traukā (var izmantot no māla, stikla vai cita materiāla darinātus) ieklāj plastikāta plēvīti, tad liek izdiedzētus kviešus ar visu melnzemi. Labības asniņos ievieto podiņu ar skaisto pulkstenīti – kampanulu un izbārsta paipalu olas, kurām, izdurot caurumiņus, izpūsts saturs. Kompozīciju papildina ar vairākām pīnēm no kaltētiem un krāsotiem grīšļiem (tos var aizstāt ar smilgām).

Tikko dīgušas zāles zaļais. Apjomīgā stikla vāzē sadīgušie kviešu graudi ar asnu zaļumu un caur stiklu labi redzamo sakņu tīklojumu sagādā dubultu vizuālu baudījumu. Kompozīciju izdaiļo kapsulās ievietotas narcises un īrisi.

Saules koši dzeltenais. Traukā, kas veidots no ģipša, liek ar ūdeni piesūcinātu oāzi. Kompozīcijas vidū novieto viegli nokareno augu soleirola ar visu podiņu. Priekšplānā oāzē sprauž ranunkuļus jeb Āzijas gundegas, gar trauka malām kārto narcises, kā vertikālo dominanti izmanto frēzijas. Starp ziediem iesēdina arī pa kādai paipalu oliņai. Kompozīcijas veidošanai var izmantot arī sniegpulkstenītes un pūpolzariņus, bet kādu veikalā nopērkamu greznāku ziedu likt akcentam.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+