×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Olga Dreģe izdziedās mūžu


Olga_Drege_Ronalds_SSulcs_16

Tautā iemīļotā aktrise Olga Dreģe martā nosvinēja 75 gadu dzimšanas dienu. Lomām bagātajā mūžā, priekā par Latvijas vasaru un mīlestībā pret cilvēkiem Olga vēlas dalīties ar cilvēkiem visos Latvijas novados jeb, kā pati teic – izdziedāt savu mūžu īpašā jubilejas koncertuzvedumā, kas sāksies 11. jūlijā, aktrises dzimtajā pusē – Madonas estrādē. Izcilās aktrises jubilejas kulminācija gaidāma augusta beigās Dzintaru koncertzālē. 


 

Koncertuzvedumā kopā ar mākslinieci jubilejas svinībās piedalīsies arī viņas tuvākie skatuves kolēģi un draugi – Baiba Indriksone, Mirdza Martinsone, Sarmīte Rubule, Leons Krivāns, Juris Strenga, Jānis Reinis un novadnieks Gints Andžāns. Kopā skanēs dziesmas no populārākajām latviešu teātra izrādēm un kinofilmām, jaunās skaņās dzirdēsiet iemīļotā seriāla “Sirdsmīļā Monika” tituldziesmu, kā arī “Es gribu uz Parīzi” un “Tu mans mīļais čipendeils”, kas solās būt īpaši “karsts” priekšnesums. Skanēs arī tādas pazīstamas melodijas kā “Ejot cauri rudziem”, “Teic, kas esi”, “Ak, skaistā jaunība”, “Ak, Tu, Dieva Tēva ziņa” un citas, bet koncerta kulminācijā – “Vella kalpu” popūrijs. Koncerta muzikālie producenti ir Juris Vaivods un Kristaps Krievkalns, režisors – Valdis Lūriņš, horeogrāfe – Liene Grava

Par tautas mīlestību liecina tikpat kā iztirgotās biļetes Madonā. Pati gaviļniece teic – šie vasaras koncerti ir liela dāvana. “Visa šī 75. jubileja nāk kā liela pateicība par 61 nostrādāta darba un 55 teātrī pavadītiem gadiem. Mans radošais mūžs var noslēgties ar dāvanu gada garumā!”

Aktrises jubilejas svinības ir notikumiem bagātas – pavasarī klajā nāca viņas kolēģes un draudzenes Irēnas Lagzdiņas grāmata “Izslāpums. Olga Dreģe”, Dailes teātrī iestudēta jubilejas izrāde “Mīļais melis” ar gaviļnieci galvenajā lomā, vasaru aizņems dziesmots koncertuzvedums, bet īpaša dāvana nākusi tikko – aicinājums uzrunāt Dziesmu svētku dalībniekus un skatītājus svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē. “Tas vienmēr bijis mans jaunības sapnis, beidzot man būs šī iespēja!” satraukti priecājas Olga.

Aktrises jubilejas koncertprogramma jau ieskandināta Saldū pašā Jāņu vakarā. “Sapratām, ka programma ir jauka, nomierinājos. Mēs gan esam tik dažādi gan pēc vecuma, gan rakstura, tomēr ir brīnišķīgi būt uz skatuves kopā ar mīļākajiem kolēģiem, ar kuriem esam gan sadziedājušies, gan bijuši skatuves partneri. Gribētu domāt, ka tas varētu būt priecīgs brīdis arī klausītājiem! Dziesmu papildināsim ar kustību, ar deju, ar vārdu. Kā dzejnieces Martas Bārbales dzejolī – “Es gribu savu mūžu izdziedāt, kā dzērves izdzied savu ilgu kāsi, kā jūra izdzied savu sāļo lāsi…” Mans 75. jubilejas gads izskanēs ar dziesmām, kas man no tēva un mātes liktas šūpulī, kas mani dzīvei nesušas cauri, palīdzējušas vienmēr – vienmēr esmu dziedājusi Dailes teātra uzvedumos, vasaras koncertos.”

Olga priecājas, ka jubilejas koncerti sāksies dzimtajā – Madonas novadā. “Varēšu nostāties tajā tāpat kā skolas gados, kur mācoties priecājāmies, gavilējām, Dziesmu svētkus gatavojot.

Vai var būt lielāka dāvana, kā atrasties uz dzimtā novada skatuves, zināt, ka mani tur gaida. Gribu, lai noskan tā mana dziesma. Un pēc tam – ciemoties novados pašā vasaras pilnbriedā, kad liepas un āboliņš zied, bites san – redzēt šo skaistumu, tā sulīgumā ir labākās zāles dvēselei jebkuram cilvēkam.”

“Dziesmu svētki vieno cilvēkus kopīgā garīgā ķēde šajā laikā, kad atgriežamies pie mūžīgām vērtībām pārmaiņu laikā, kad esam “mazliet nomaldināti”. Mūsu koncerti varētu būt neliels šīs kopīgās ķēdes posmiņš.” Kas palīdz allaž būt enerģijas un dzīvesprieka pilnai, kad šķiet – Olga var vairāk par citiem? “Tikai mīlestība. Tai jābūt kamertonim pret visu. Palīdz ticība. Bērni, meita Zane un mazdēliņš Justs – viņi atgādina mums par mūsu pamatiem. Kara gadi, kas tagad palīdz atsijāt svarīgāko. Mana profesija, kas liek atbildēt uz daudziem jautājumiem par to, kāpēc rīkojamies tā un ne citādi. Smiļģa gars, roka un acs, kas Dailē ir līdzās ik brīdi. Darba mīlestība, mans novads, bagāts diriģentiem, māksliniekiem, rakstniekiem. Priecājos par saņemto goda medaļu – tas, ka jūties vajadzīgs savā dzimtā, tautā, profesijā, tas uztur, tu jūties piederīgs kopībai, nepaliec viens. Man liktenis dāvinājis iespēju būt apritē. Paldies par to!”

 

VARBŪT NODER

11. VII 19.00 Madonas estrādē;

12. VII 19.00 Valmieras estrādē;

14. VII 16.00 Litenes estrādē “Parkalīcis”;

18. VII 19.00 Tukumā, Durbes estrādē;

19. VII 19.00 Dobeles Ķestermeža estrādē;

20. VII 19.00 Bauskas pilskalna estrādē;

21. VII 15.00 Smiltenes Jāņukalna estrādē;

25. VII 19.00 Liepājas koncertzālē “Pūt, vējiņi”!”;

27. VII 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē;

28. VII 18.00 Cēsu Pils parka estrādē;

3. VIII 19.00 Kuldīgas pilsētas estrādē;

9. VIII 19.00 Jelgavas Uzvaras parka estrādē;

13. VIII 19.00 Alūksnes Pilssalas estrādē;

15. VIII 19.00 Talsu Sauleskalna estrādē;

16. VIII 19.00 Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē;

19. VIII 20.00 Dzintaru koncertzālē.

 

Biļetes: Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, kā arī norises vietu kultūras centros.

Cena: Ls 4 – 15.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+