×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Oļģertam Grāvītim veltītā koncertā atklās “Baltā flīģeļa” koncertsezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” jauno koncertsezonu atklās, īpaši portretējot mākslinieku, – 17. septembrī izskanēs muzikologa un komponista Oļģerta Grāvīša 90. jubilejas koncertprogramma “Grandiozā saderēšana”. Koncertā uzstāsies operdziedātāja Evija Martinsone, vijolnieks Sandis Šteinbergs, čelliste Inga Sunepa, pianisti Jānis Maļeckis un Ventis Zilberts un Emīla Dārziņa jauktais koris.

Šā gada 30. augustā Oļģerts Grāvītis (1926 – 2015) būtu svinējis 90. jubileju. Ievērojamā latviešu mūzikas vēsturnieka, profesora, skaņraža un daudzu studentu iemīļotā pasniedzēja piemiņas koncerta ideja radās, satiekoties viņa audzēknēm muzikoloģēm Jolantai Bimberei un Zanei Prēdelei. Tā aizrāvusi arī koncerta māksliniekus – Latvijas Nacionālās operas solisti Eviju Martinsoni, vijolnieku Sandi Šteinbergu, čellisti Ingu Sunepu, pianistus Jāni Maļecki un Venti Zilbertu, kā arī diriģentes Noras Vītiņas vadīto Emīla Dārziņa jaukto kori. Koncerta radošā komanda vēlas izstāstīt par Oļģertu Grāvīti – cilvēku, kura klātbūtnē visi jutušies izredzēti – un tāpat justies izredzētiem aicināti arī koncertprogrammas “Grandiozā saderēšana” apmeklētāji.

“Savā mūžā viņš paveicis tik daudz, ka to pat grūti aptvert… Pirmkārt, viņš ir latviešu mūzikas patriots. Vēsturnieks un arī praktiķis, kurš ar savu pozitīvo skatu uz darbu un dzīvi varēja savā mūžā paveikt tik daudz, ka joprojām ir grūti aptvert, kā to visu viens cilvēks ir jaudājis. Trīs operas, 50 solo dziesmas, ap simts kora dziesmām, 32 grāmatas un – domāju, ka nepārspīlēšu, – kādi tūkstoš raksti presē un periodikā,” norāda Latvijas Radio “Klasika” programmu vadītāja Inta Pīrāga.

Oļģerts Grāvītis strādājis par pianistu koncertmeistaru, vēlāk par mūzikas literatūras pedagogu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā. No 198. līdz 1993. gadam bijis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas vēstures katedras vadītājs, bet kopš 1999. gada muzikologs aktīvi gatavojis virkni monogrāfiju, brošūru un nošu krājumu. O. Grāvītis ir Jāņa Ivanova prēmijas laureāts un Triju Zvaigžņu virsnieks, bet 2007. gadā par mūža ieguldījumu ieguva Lielo mūzikas balvu. Oļģerta Grāvīša radītie kora darbi skanējuši Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, komponists radījis arī pirmo televīzijas operu latviešu mūzikas vēsturē – “Vanadziņš”.

Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” koncertprogrammā, kam dots nosaukums “Grandiozā saderēšana”, skanēs Oļģerta Grāvīša un viņa laikabiedru mūzika, savukārt koncerta vadītāja muzikoloģe Zane Prēdele stāstīs par viņa dzīves un radošās darbības spilgtākajām ainām.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 17. IX 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 10, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem EUR 1 atlaide

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+