×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Inese Vaidere: Oligarhs, prokrievisks vai absolūti neprognozējams prezidents? (76)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Inese Vaidere

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte (“Vienotība”): Ņemot vērā pēdējo vēlēšanu rezultātus, kur Latvijas lielākās pašvaldības atkal nonākušas “Saskaņas” un ZZS rokās, kā arī aptaujas, ko veikušas nevalstiskās organizācijas un sabiedrības viedokļa pētnieki, tautas vēlēts prezidents Latvijā var nozīmēt oligarhu, prokrievisku spēku vai absolūti neprognozējamu personāžu nonākšanu prezidenta krēslā.

Neaizmirsīsim, ja tiek mainīta Satversme un Latvijā prezidentu ievēl tauta, arī prezidenta funkcijas mainās. Viņam kā tautas vēlētai amatpersonai būs daudz lielākas pilnvaras, un viena cilvēka rokās koncentrēsies pietiekami liela vara. Tas var novest pie neprognozējamām sekām.

Tieši tāpēc Latvijas Satversmes tēvi ir iestrādājuši normu, kas līdzsvaro Saeimas un prezidenta funkcijas.
Tāpat prezidenta vēlēšanas vienmēr saistās ar plašām kampaņām un lielām naudas investīcijām.

Šajā jomā, kā pierādīja pašvaldību vēlēšanas, lielākie uzvarētāji, neapšaubāmi, ir “Saskaņas” pārstāvji, kuriem pieejama Maskavas nauda un atvērtas vairāku mediju redakciju durvis.

Līdz ar to tautas vēlēts prezidents Latvijā, vismaz tagad un tuvākajā nākotnē, ir risks mūsu valsts neatkarībai, ja ne “de iure”, tad “de facto” gan. Pieņemu, ka arī Vējoņa kungs pietiekami labi apzinās šo situāciju, tāpēc rodas jautājums, kādu politisko spēku jeb konkrētu cilvēku vēlmes ar šādiem paziņojumiem tiek atbalstītas, īpaši, ja “Delnas” pārstāvji, atsaucoties uz pēdējo aptauju datiem, norāda, ka vislielāko atbalstu prezidenta vēlēšanās gūtu Aivars Lembergs.

Pievienot komentāru

Komentāri (76)

 1. Pilnībā piekrītu Vaideres rakstam !!Vējonis pats to nav izdomājis,jo prāta par maz.Un viņš pats ir pilnīgs vanckars ,prezidenta erzacprodukts,ko izvēlējās krimiķis ar Co un ievēlēja paša Hūtes kabatas kranči ar Kremļa krančiem kopā.Un te nu mēs labi redzam KĀDS ir viņu iestumtais “specss”.Bet ZZS jau nebija arī izvēles.Dūklavs taču tāds pats “zābaks”,arī Augulis utt.Viens par otru tupāks.Kur nu vēl valodas zināšanas ,esot ES/ izņemot viņu sirdij tuvo – slāvu/Pats Pundurs taču arī ir tupogolovijs.Visa ZZS partija.Lembim NEVAR būt pielaide!Nedod Dievs Ušaku vai Urbi —tūliņ referendums par pievienošanos Kremlim.Paši jau sazagušies.Urbis pili sen uzcēlis.
  Mīlie tautieši,nu kaut kas nopietni jādara tūlīt kamēr vēl pastāv Latvija kaut daļēji!!Nedrīkst pieļaut CETURTO okupāciju !!! Vai ne L.A.???Jūs vienīgie netikāt skaloti Oligarhu netīrajās mutēs.

 2. and the answer is: prokrievisks oligarhu ielik†enis un absolū†i prognozējams ZOOpreziden†s!

 3. Vilks spalvu met,ne tikumu Atbildēt

  “Uz esošo resursu sagrābšanu centrētās politikas dēļ rūpniecība pamesta novārtā.Tāpēc Latvija ir zaudējusi daudzas stratēģiski svarīgas un agrāk augstu attīstītas nozares-kā rādio,elektroniskā,sakaru,mājsaimniecības tehnikas,aparātu,dīzeļrūpniecību.Novārtā pamesti galvenie sociālie mērķi.Pirmskara Latvijā bija viena no labākajām sociālās nodrošināšanas sistēmām Eiropā ar obligāto apdrošināšanu visiem strādājošajiem un to ģimeņu locekļiem,tagad tā ir tālu atpalikusi no ES attīstītāko valstu standartiem.Pēc 1938.gada statistikas,latvieši bija vispāēdušākā tauta pasaulē pēc gaļas un piena patēriņa uz vienu iedzīvotāju,bet tagad pensionāriem arvien vairāk jāatsakās no visnepieciešamākajiem produktiem.Pirmskara Latvijā studentu stipendija bija Ls 80-100 mēnesī un 19 gados tika uzbūvētas 375 jaunas skolas-caurmērā 15 gadā;pēc neatkarības atjaunošanas 17 gados uzcelta tikai viena jauna skola,studenti no stipendijas dzīvību izvilkt nevar,toties ar mācību maksām uztur universitātes.”Pie varas esošie ātri kļūst bezkaunīgi un no tautas kalpiem pārvēršas par tās kungiem”,rakstīja T.Peins,kurš piedalījās gan ASV pašnoteikšanās,gan Franču revolūcijā.Tomass Džefersons,ASV Neatkarības deklarācijas autors,rakstīja:”Kura valsts var saglabāt savas brīvības,ja tās vadītājus laiku pa laikam nebrīdina,ka tauta saglabājusi pretošanās garu?” Daļa mūsu likumdevēju jau tā pieauguši pie saviem krēsliem,ka uzskata šo privilēģiju par likumisku un tās apstrīdēšanu no tautas puses par neinteliģentu.Tautas kalpiem allāž jāsamierinās ar tādu tautu,kāda tā ir,bet tauta tos var mainīt vienmēr.Pozitīvisma kampaņas noorganizētā krāpšanās vēlēšanās un atkārtota varas ļaunprātīga izmantošana divām valdības partijām,atņem varas leģimitāti un atņem jēgu viņu bagātīgai uzturēšanai no nodokļu maksātāju līdzekļiem.Tāpēc jāmaina pēc iespējas visa novecojusī,aptaukojusies un tautas uzticību zaudējusī Saeimas un varas elite,jo viņus atmazgāt vairs nav iespējams.”Vilks met spalvu,ne tikumu.”
  Skat.”Tautas varas atjaunošanai Latvijā jāmaina līdzšinējā valsts orientācija”,Juris Bojārs,profesors,Dr.Jur.,LZS akadēmiķis,Latvijas Avīze,2007.gada 27.novembris.

 4. Mickey mouse>Anonymous Atbildēt

  Tas noteikti būs latvietis-Krauklis,Sesks,Balodis,Līdaka,Vilks vai Lembergs!

 5. Partiju monopolu kandidātu izvirzīšanā saglabāsim?

 6. Tiešs autājums Inesei Vaiderei Atbildēt

  Vai deputātu kandidātu izvirzīšanai Latvijā,Vaideresprāt,arī turpmāk ir jāpaliek tikai un vienīgi partiju prerogatīvai un pašā vēlēšanu sistēmā nekas nav jāmaina? Pat deputātu priekšlaikus neatsaucamība?

 7. AR ARMIJU NEVAR, BET VIRSUZDEVUMS IR IZNĪCINĀT LATVIJU. VARAM CERĒT, KA LIETUVA PIRMĀ MŪS PAŅEMS EKONOMISKI.
  NEKO TAČU NEDARA, LAI MĒS ATTĪSTOS, GODĪGIE JAU ILGI VAIRS NEPAVILKS VIENI TOS EKONOMISKOS RATUS, PARĀK DAUDZI VELK ATPAKAĻ( ēnu ekonomika, neveiktas reformas, tiesiskums…).
  VĒL SAVED ĶĪMISKOS MĒSLUS UN AIZDEDZINA verandaslūcijas………………

 8. viņam ir likumdošanas iniciatīvas tiesības. Kādus likumus iniciējis pret čekas ēnu ekonomiku???????????????????????????????????????????????Tiesības piebraukt Torņakalnā lopu vagonus? Starp citu, latviešus izveda lopu vagonos, bet tā nesmirdēja kā RS vagoni…
  Lai izsakās par Rīdzeni, ir taču tiesības. Par koļegovu, muitu, kas nezin, ko valstī ieved………..

 9. Piemkārt Latvijas valsts prezidentu ir noeikti jāievěl tautai ,bet tai jābūt tikai un vienīgi latviešu tautai,un tad var iet runa par tautas vělětu prezidentu.Pašam prezidentam arī jābūt latvietim.Saeimu arī ievěl tikai un vienīgi latviešu tauta.Latvijā pilsoņu privilěğija ir tikai un vienīgi latviešiem.Pārějie ir tikai iedzīvotāji ,kam laipni atļauts dzīvot Latvijā.

  • Bij’ reiz mums “labais prezidents” Kārlis Ulmanis . Labs saimnieks un savas valsts patriots , bet… nodeva Valsti un Tautu Maskavas spalvainās rokas ietekmē . Nedrīkst būt Valsts un Tautas liktenis viena cilvēka rokās . Somijā Parlaments pretojās Maskavai un uzvarēja .

 10. Oligarhu prezidentu var ievēlēt arī Saeima,iespējams tas jau ir izdarīts,ja Saeimā vairākumu iegūst ZZS un
  Saskaņa plus vēl Ameriks rezultāts var būt kā pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā,Daugavpilī un Rēzeknē.

  • Skatoties objektīvi, tas nebūtu pārāk nozīmīgi, jo prezidentam Satversmē nav lielas pilnvaras paredzētas. Savukārt Vējoņa ieteiktā reformā paredzēts prezidenta pilnvaras palielināt, ļaujot tan jaukties arī valdības darbā.

  • Pirmkārt lai ievělětu prezidentu tautai viennozīmīgi ir jābūt tikai un vienīgi latviešiem.
   Tātad valsts prezidentu vělě latviešu tauta.

 11. Paldies SERGEJAM par katru vārdu! Tieši tā – latvieši!!! Tāpat kā pa burbuli nolaida medicīnu un tagad visi smeļam viņu VEIKUMU…………LATVIEŠIEM nav vienotības! Viņi NEGRIB REDZĒT, KĀ SHĒMO UN DOMĀ SASKAŅA PIRMS VĒLĒŠANĀM! Rezultātā Daugavpils ir viņu! Saskaņas ļaudis lasa komentārus abās valodās un KĀ DABŪT VARU LATVIJĀ viņi izdomās, JO VIŅIEM IR MĒRĶIS!?? Samaksa par darbu krievvalodīgajiem ir DAUDZ LIELĀKA KĀ LATVIEŠIEM – mūsējie nedomā par savu tautu, jo PATĪK, KA DARBA ŅĒMĒJI dzīvo no mutes mutē!!! Latviešu partijas NEDZIRD, NEREDZ, NAV MĒRĶA NOTURĒT VARU UN ATTĪSTĪT VALSTI!!! Mata galā karājas Liepāja???NEVAR UZREIZ TRIJĀS LIELĀKĀS PILSĒTĀS BŪT PIE VARAS SASKAŅA, BŪS AIZDOMĪGI, TĀDĒĻ LRA UN AGEŠINS PAGAIDĪS, nogāžot vēlāk no krēsla Sesku……..utt.

 12. lēti, ātri un labi – reti 2 no šīm īpašībām kopā, visas trīs praktiski nekad. oligarhs, prokrievisks un absolūti neprognozējams nav visi viens otru izslēdzoši! nu, tagad prokrievisks, 1/2-krievisks un absolūti prognozējams ZOOpreziden†s!

 13. Baidos,ka tas, par ko brīdina cienījamā Eiroparlamenta deputāte,ir jau noticis.Lielās pilsētas pamazām pārņem prokremliski spēki,viņu ietekme gūst arvien lielākas simpātijas mazpilsētās.Tas tiek paziņots kā izšķirošs politisks panākums. Vai tas ļaus Latvijas ekonomiskā vidē vieglāk asimilēties tiem,kas jau izlēmuši pamest Latviju,rādīs laiks.

 14. Uzmanīgs sekotājs Atbildēt

  Pie mums valda uzskats, ka tautai nedrīkst ļaut vēlēt prezidentu, kā tas ir lielākajā daļā pasaules valstu, jo tad tā var ievēlēl tādu kas visu darīs tautas labā. Tas noteikti nepatiks oligarhiem. Drošāk ir tad, jā vēl tā pati koalīcija kura ir pie varas. Šī koalīcija ir veidojums, kas sastāv no daudzām sīkpartijām, kas tik tiko pārlīdušas pāri 5% vēlēšanās un visas kopā izveidojušas koalīciju, tādi savācot visi kopā vairāk par 50% nodoto balsu, Tādā veidā var tikt pie varas un augstiem amatiem. Šajā gadījumā vairs nav jāpilda ne izziņotās programmas, ne dotie solījumu, ko tās bija solījušas priekšvēlēšanu laikā. Nekāda atbildība pret saviem vēlētājiem. Nu gudri izdomāts!

 15. Neotrockistu polithamelons Vaidere kauc- tiek apdraudētas brīvo , brālīgo un vienlīdzīgo kastas varas uzurpācijas tiesības. Mūsu- polithamelonu un visādu bijušo parazitēšanai parādās apdraudējums- tauta ( sabiedrība) var izmantot savas tiesības liegt kliķei turpmāk parazitēt. Bijušā komuniste un liberālnaciste Vaidere ir parazīts, kurš savu parazītismsu vēlas nostiprināt visiem iespējamiem līdzekļiem

 16. Veidere vienmēr ir bijusi komuniste un tādi cilvēciņi nelabojas nekad.

  • Tauta tiešām ir stulba. Paskatieties, ko tā ievēl, un tas pat muļķim kļūs pilnīgi skaidrs. Vispārējās vēlēšanu tiesības ir ceļš uz elli.

 17. Nav labi atkārtoties, bet vajag rast tādu risinājumu, kur nederēs Pamperu reklāmas un Maskavas nauda un tai pašā reizē nebūs jāuzpērk pāris deputātiņu .
  Tikai kas liedz valsts prezidentu vēlēt Latvijas deputātu kopsapulcei – uzpirkt pusi lauku novadu deputātu – nu tas ir sapnis, pat partiju bosu norādes tur nelīdzēs. Laukos balso ne jau par partijām, bet par personībām. Var jau kāds trāpīties vackars, bet pārējie ir prāta un naudas veseli.
  Nu tas nederēs ne 3 A ne tagadējam zicprezidentiņam, ne Saeimai – nu neizlaidīs tādu iespēju tikt pie kaut kā sev laba un valstij, tautai nederīga…
  Tāpēc jau tas risinājums tiek dots no austrumiem – būtu jau labi, bet tur milzīgas naudas reklāmai – sk. Grigules ZZS reklāmu – tas aizgāja un Pampers aizies…
  Tagad vajag padomāt ko un kā darbojas ZZS Grigule Eiroparlamentā – Latvijas interesēs vai austrumu kaimiņa… – tur tā naudas tēriņa atbilde – tas Latvijas Nezinīšiem …

 18. vēlē šā vai tā , iznākums būs švaks, jo latvijieši nav spējīgi analītiski domāt. protams , ka ievēlētu Ušakovu vai Aivaru.

 19. Vispirms ir jāsaprot, kas Latvijā ir “tauta”? Es nekad nekļūšu par “tautieti” tiem, kuri katru gadu piemin un godā LR pilsoņu slepkavu, PSRS armijas piemiņu.

  Tā pat man nekas nevar būt kopīgs ar tiem, kuri par LR tuvāko sabiedroto uztver Kremļa režīmu.

  Vējonis šinīg gadījumā mētājas ar skaistām frāzēm, kuras rezultējoties var kļūt par nāves zālēm 1918. gada 18. novembrī dibinātajai Latvijas Republikai.

 20. Kā Vaideres teiktais ir vietā apliecina trafaretie brēcēju argumenti(komuniste,sorosiete uttt.)Nu parādās politikā šī laika izglītotie,kur vispār pat nav vērts meklēt kādu godaprātu,tikai veikli svešvārdos apslēpta kādā interešu lobēšana.Ja cilvēks ir izglītots(krievu laikos tā nebija slikta)un spēj sekot laikam,vērts uzklausīt .Visvairāk sarūgtina prezidents,tiešām būs laikam taisnība tiem,ka viņš savu uzdevumu izpildījis ,ZZS valda,ko nu vēl tādu pateikt ,lai ir ko parunāt.

  • Krievu zābaku laiks paldies dievam pagājis .Tiešām jāsāk uztraukties ka ja tagad pilsonību tā daļā ,ka visas tautas vēlēts prezis tiešām var izrādīties koloradņiks.Ko tad?

 21. Ja elites vairākums nepieļāva J.Raiņa ievēlēšanu par Latvijas prezidentu 1920. gados, tad likumsakarīgi nonāca līdz 1934.g.15.maijam. Ja globālajā līmenī notiks ģeopolitiska pārbīde – un globalizācijas procesa vadībā nonāks Ķīna (ar ASV&Krievijas piekrišanu), tad Lemberga kļūšana par prezidentu būs vien tīri “tehniska lieta”. Vaideriešu un citu neo-liberastu laiks ir pagājis, pārmaiņas ir neizbēgamas.

 22. Parodija ne prezidents !!!! Kauns par tādu mūlāpu,kurš pat ne lāgā runāt ne izteikties prot,kā tāds pajolītis kaut ko cenšas šļupstēt ,fui .
  Prezidents jāvēl Saemai atklātā balsojumā,un nekā citādi .
  Ko dos tautas vēlētais ?
  Tauta ievēlēs ,piemēram Paulu ,un ?

 23. Kāpēc tieši Vienotības liberāļi ir pret tautas vēlētu prezidentu? Jo ir pieraduši jāties pāri visiem un visam. Vienotība savā valdīšanas laikā uztaisīja valsts parādu 7 miljardus, kuru nespēs atmaksāt pat nākamās paaudzes. Tautas vēlēts prezidents, kam automātiski ir lielākas tiesības, spētu uzlikt iemauktus gan liberāļiem, gan komuņakiem, kas cerē uz Kremļa vēlreizēju atnākšanu. Palasot tagad liberāļu žurnālīti “Ir”, pat durakam ir skaidrs, kā mums prezidenti ir tikuši pie amata līdz šim. Tā vajag turpināt?

 24. Visi ieveletie deputāti ir izsaimniekojuši latviju no laika gala ,par ko var runāt vispar ,kauna lieta

 25. Prognozējams ir tikai Latvijas virzība un skaidri redzama šīs virzības gala punkts.

 26. Vai nav vienalga ,,viss latvija tapat ir izsaimniekots ,atliek cirpt pedejos iedzivotajus

 27. Varbūt Vaideres k-dze,kas no aktīvas tēvzemietes ir kļuvusi par šaubīgu liberāli,kura pievienosies ikvienam,lai tikai sile būtu pilna,varētu paskaidrot kā tas ir iespējams,ka Lembergs un citi viņas pieminētie valda Latvijā.Kāpēc viņa un citi pareizie varas nesēji to pieļauj ,kāpēc tiesā un nenotiesā.Varbūt nelaime ir tā,ka Saeima nebaidās,ka tauta var tai ko izdarīt un atved prezidentus no Zoo vai apzagušos bagātākos pensionārus bez domas un iniciatīvas.Vēlos atgādināt,ka Vējoni ievēlēja Saskaņa,Vienotīb un zaļie bez zemniekiem un kā te ar to Maskavas roku?

 28. Vējoņa kungs tak nav prezidents bet prezidenta izstrādājums

 29. Ļeņinisma pasniedzējai Inesei Atbildēt

  Ak, vai! Vaiderei atkal “krievi nāk”. Un tauta viņai, protams, stulbāka par stulbu! Totiespati pārstāv vienu no drausmīgākajām “partijām”, kas izdzina no Latvijas tik daudz ļaužu, ka visas deportācijas tam pat klāt nestāv!

  • tie ātro kredītu ņēmēji paši sevi izdzina. tauta nav gudra, vismaz 70 % ir apdalīti prātā.

   • Pilnīgi piekrītu; “tauta” ir stulba. Laucinieki vēlēšanās balso par “Zemnieku savienību”, jo par ko gan lai citu balso? Viņiem neinteresē, ko šī partija dara, jeb sola darīt, viņi balso par nosaukumu. Rīgā balso par “smuku jaunu cilvēku”. Pilnīgi pieļauju, ka arī prezidentu ievēlētu smuka ģīmja dēļ. Nē, noteikti “Nē!”, mēs neesam gatavi vēlēt prezidentu.

  • Krievi sen jau klāt ar visiem saviem kolaborantiem un kvizlingiem un nopirktiem “oligarhiem” Tāpēc jau Latvijā tāda nelaime… okupācija nav beigusies bet tikai mainijusi savu raksturu.

   • "Otrie sekretāri" Atbildēt

    Joprojām nāk no okupantu ierindām.

   • Nevis latvieši, bet padomijā izaudzēti kārklukrievi.

   • Rīgā pie varas ir Saskaņa. Un? Nekad pilsētā nav bijusi lielāka birokrātija, zagšana, tik augsta maksa par sabiedrisko transportu, nenormāli dārgi un nekvalitatīvi remonti. Bet Ušaka vēlētāji to joprojām pacieš, jo viņš tak savs “svoločs”.

 30. Ir jārīko referendums un tauta izlems kā jābūt!
  Patreiz no 100 deputātiem nevaram sagaidīt neko sakarīgu un katrs labi saprot ka ietekmēt 51 deputātu par pareizu balsojumu prezidenta kandidatūrai ir vienkāršāk un te nevar izslēgt pieminētos naudas makus (prokremliskos,oligarhus un citas personāžas)kuriem …ja katram 51 deputātam iedod uz rokas miljonu(kopā 51 miljonus) būs (ir) savs prezidents.Sapnis vai realitāte ja pievēršam uzmanību oligarhu sarunām(kuras ir radījušas reālas darbības apm 79% gadījumu).Izskatās ka notikušos faktus atspēkot neviens nevar…….

  • Liekas ka patiešām ar miljoniem var nopirkt un reāli minētajai naudas maisu kategorijai šie miljoni ir tikai kabatas nauda.Te izskatās ka pretargumenti var nebūt

 31. Mazliet paipldināšu iepriekš teikto: ja notiktu ļaunākais un krievu tanki ienāktu Latvijā (tfu, tfu, tfu pār kreiso plecu), tad, esmu pārliecināts, ka par vietvaldi tiktu iecelts nevis Ušakovs, bet Lembergs vai kāds no viņa izvēlētajiem cilvēkiem. Ušakovs tādā gadījumā noteikti būtu mazāks ļaunums, jo viņš visā visumā ir saprātīgs cilvēks, bet amoralitātes un ciniskuma ziņā ar Lembergu reti kurš var sacensties! Par tādiem mēdz teikt – viņš savu tēvu un māti pārdos, ja tas viņam būs izdevīgi.

  • Dumjš un nepilnīgs! VAI TU KAUT VIENĀ OKUPĒTĀ VALSTĪ ESI REDZĒJIS, KA PAR VIETVALŽIEM IECEĻ BIJUŠOS VIETVALŽUS? Vienmēr viņus ietupina būrī, vai ļauj aizmukt projām.
   Lai kļūtu par prezidentu, jāiziet pārbaude par saistību ar komūnismu un jāsaņem at
   lauja piekļ’ut valsts noslēpumam! Te arī izsijās visu!

  • Vai vadies tikai pēc tā, ko viņš stāsta latviešvalodīgajai auditorijai? Jo viņa stāstītais latviešvalodīgajiem un krievvalodīgajiem bieži vien krasi atšķiras.

  • nemaz nav vajadzīgi jo tie jau ar saviem “latviešu” uzticīgiem cilvēkiem pareizās vietās un oligarhiem pakāpeniski rīkojas pēc savas gribas. Un ko mēs daram? Pat atklāti par to negribam vai nevaram runāt. Labs jautājums….. un kura rokās tad atrodas Latvija?

 32. Pilnīgi piekrītu. Latvieši vēlēšanu dienā sēdēs mājās, pārējie 99% ieradīsies un ievēlēs ušakovieti.

 33. Piekrītu Vaideres k-dzei. Tikai pirmajā brīdī liekas, ka tautas vēlēts prezidents ir laba lieta, taču, mazliet apdomājot, šī doma vairs neliekas tik laba. Dažos gadījumos tiešām prezidenta krēslā nonāktu cienījams cilvēks, taču Vaideres k-dzes pieminētie riski ir vērā ņemami. Jo (visdrīzāk) būs tāpat kā Rīgā – krievi spēj konsolidēties uz vienu politisko spēku, bet latviešiem 15 partijas, lielākā daļa no kurām paliek aiz strīpas, taču katra paņem kādus nelielus procentus balsu, kas nāk par labu Saskaņai. Tieši tāpat būs ar prezidentu – krieviem būs viens prezidenta kandidāts, latviešiem 15. Bieži mēdz teikt – tauta gudra, tauta stulba,… Tauta sastāv no ļoti dažādiem cilvēkiem, bet, ja ņem vidējo aritmētisko, tad situācija būs bēdīga. Vai var nosaukt tādu tautu par gudru, kura tur cieņā noziedznieku Lembergu un balso par viņa kabatas partiju ZZS?! Tieši ZZS patreiz ir visbīstamākā Latvijai, jo viņi gatavi iet kopā kaut ar pašu sātanu, ka tik būt pie varas un siles. Vai tad nepietika ar Lemberga uzstāšanos pret NATO, ar Grigules izdarībām EP (esmu pārliecināts, ka ne jau bez Lemberga sankcijas viņa tur ākstās -tā ir zīme Krievijas un Latvijas krievu virzienā – esam savējie!) Varbūt oligarhu sarunas, kuras vajadzētu tiražēt un izplatīt daudz vairāk, nekā tas tiek darīts, kaut daļai Lemberga un ZZS fanu atvērs acis?! Paldies IR un tiem, kas šīs sarunas “nopludināja”, par uzdrošināšanos!

 34. Paldies par patiesības izklāstu. Tieši manas domas .Ja var vēlēt tos pašus,kuri par mums ņirdz un turpina savas mahinācijas,tad par mūsu vēlētāju prātu grūti pat izteikties.

  • Ja Latvieshu tauta,buutu vienota,pilniigi piekristu,tautas veeleetam prezidentam!Bet shodien,kuri ir tie,kas veido sho tautu?30%aizbraukushi,46%citu tautu piederiigie,kas jau pamaniijushies ieguut pilsoniibu un kaa mees redzam un dzirdam,pat veiksmiigi bulduree Latviski.Tad saprotams,kas buus Latvijas tautas veeleets Prezidents,vai Latvietis un vai par Latvieshu intereseem cinoshs speeks?Kas notika ar Laacjpleesi un pat Staburagu?Noliidzinaaja liidz ar zemi.Tautas vaardaa appludinaaja.

 35. Aizmirsu piebilst. Nu tak apnicis klausities! Tikko rodas draudi SO liekezu makiem un kresliem ta tulit atskan: Krievi nak!!!! Galvenais ,ka tas ir tik prognozejami un stulbi….

 36. Cik dzirdēts(tirgū tantiņas runāja) Inese taču bijusi komunistu partijā.

 37. Šie komentāri visā pilnībā atspoguļo mūsu tautas vērtējumu. Precīzāk nevar

  • Ne tikai bijusi komuniste, bet daudz kas vairāk.Viņa bija marksisma-ļeņinizma pasniedzēja (uzspiedēja) latviešu studentiem.

   • Nu un kas? Vai Mavriks Vulfsons arī nemācija studentiem komunismu? Un tieši viņš pateica to, no kā baidījās nācijas “goda prāts” un sirdsapziņa -peteri, skulmes, ziedoņi… Un nevajadz’wetu nodarboties ar demagoģiju,ja pats neizprotiet lietas būtību.

 38. Ja prezidentam jabut tik nevarigam, un nespejigam apsoluti neko ietekmet, tad kapec mums vajag tik DARGU runajosu izkartni???? Tak jau kadam tas ir izdevigi…. Tikai Latvijas iedzivotajiem gan ne.

 39. Pagaidām prezidentu jāievēl Saeimai ATKLĀTĀ balsojumā !!!!!!!

 40. Ko jūs visi taisat tautu par stulbu. Vienotībai sen jau bija laiks nozust no skatuves. Kur vēl šitāda Vaidere aizķērusies. Izrādās, ka pie mums tikai 100 cilvēki plus Vaidere zina kā jādzīvo. Pārējie ir stulbi, stulbi, stulbi utt

  • To : ticibu tautai ( 08:20)
   Neskatoties zu Jusu” komentara ” teksta izpildisanu latviesu valoda,teksta saturs neparprotami norada uz Jusu piederibu okupantu vai kremla cekistu propagandas un dezinformacijas salasnam ES un NATO Valsti Latvija.

 41. Atbilde zu Vaideres kundzes jautajumu par pasreizeja ES un NATO Valsts Prezidenta piederibu kadam politiskam virzienam vai apvienibai :
  Augsti cienijama Vaideres kundze,Pleskavas desantnieka delins ir NATO ienaidnieka, no Puzes bunkura,kremla cekistu politiskas apvienibas ,Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela ieliktenis,kura uzdevums ir iznicinat Latvijas Valsts Neatkaribu kremla cekistu intereses.
  Vai tas ka Latvijas Valsts naves soda atcelsanu nav ratificejusi atbilst faktiem ? Tada gadijuma vai par Valsts nodevibu no Valsts amatpersonam nav jaizpilda naves sods ?
  Ar ko nodarbojas ES un NATO Valsts Latvijas Drosibas institucijas ? Vai ari tas ir “zalo” cekistu rokas ?

 42. Ja nav par ko citu runāt, jeb grib novērst uzmanību no nopietnākām problēmām, tad tūliņ ceļ gaismā jautājumu, par tautas vēlētu prezidentu:))

 43. Ir jāsamazina riski, nevis tik jābiedē ar tiem. Ar to domāju kremļa finansētu partiju vēlēšanas. Par to deputātei vajag pirmkārt domāt!

 44. Pilnīgi piekrītu Vējoņa kungam ….lai tauta vēl Prezidentu! Ja tautai būtu dotas tiesības vēlēt Eiropas Parlamenta deputātus es pirmo izsvītrotu Vaideres k-dzi,otro Mamikina k-gu par to nesmuko skandālu ar iekārtošanos darbā….kaunieties abi

  • Izskatās, ka Griguli, kas izbīdīja prezidentos vājinieku pensionāru Bērziņu (kurš sen jau izsmēlis savas pensijas iemaksas un nu ar daudztūkstošu pensiju dzīvo uz pārējo nodokļu maksātāju kakla), ar Mamikinu savstarpēji noslēdza mijmaiņas vienošanos par savu radinieku iekārtošanu Eiroparlamenta birojā (ar labu atlīdzību), un būtībā nostājusies Saskaņas un Kremļa pozīcijās, noteikti atzīmēsiet ar plusiņu. Nu, nu …

  • Aņka kaut ko “nerubī”, Eiroparlamentu vēl tauta. Bet par Vējoņa “kažoka apmešanu” daudz jautājumu: kas tad nu notika, ka tik strauji tika mainīts viedoklis, vai kāds kaut ko pasolīja, samaksāja vai piedraudēja?

 45. Ja ir idioti , tad arī viņi paliks par idiotiem, jo baidās ne jau prokrieviskos, bet baidās savus treknos krēslus pazaudēt un nenormālās tautas naudas izlaupīt, gam [prēmijās, gan ceļijumos un visādos veidos pildīt savas kabatas.

 46. A sama suka amerikanskaja, iz za takix perevertišei , vezde uspela sxvatitj

 47. Ko nu muld ta zoss un taisa atkal tautu par stulbu!

  • Netaisa tautu par stulbu. Tāda tā ir, ja gadiem ievēl vienus un tos pašus vēlēšanās, kuri to pašu tautu apzog un slauc gadiem ilgi. Pareizi ja saka, ka katrs dabū tādu valdību kādu to (pēc prāta spējām) ir pelnījis. Esam bedrē? Kurs vainīgs?

 48. Tikko kāds piemēram Vējonis dara spiedienu uz sabraukušajiem Latvijā negaidītiem viesiem kā Izsūtītie un tā tālāk, tā uzreiz visi šie sbrodi sāk satraukties.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+