×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. novembris, 2017
Drukāt

Oligarhu lietas izmeklēšanas sēdē uzklausīs bijušo “Dienas” vadītāju Salmiņu (6)

Foto LETAFoto LETA

Kādreizējais laikraksta "Diena" vadītājs Uldis Salmiņš.

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē pirmdien, 6.novembrī, plānots uzklausīt bijušo laikraksta “Diena” vadītāju Uldi Salmiņu.

Deputāts Andrejs Judins (Par!/V) vietnē “twitter.com” norādījis, ka uzaicinājis Salmiņu piedalīties komisijas sēdē, lai pārrunātu oligarhu ietekmi uz medijiem.

Savukārt, lai runātu par iespējamiem Satversmes pārkāpumiem “oligarhu lietas” kontekstā, komisijas sēdē piedalīsies advokāts Gvido Zemribo un Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes dekāns Andrejs Vilks.

Sanāksme notiks 6.novembrī plkst.11 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē Jēkaba 6/8, 207.telpā.

Kā ziņots, intervijā žurnālam “Ir” Salmiņš atzinis, ka nepieciešamības gadījumā būtu gatavs liecināt par oligarhu darbībām laikrakstā “Diena”.

Jautāts, vai būtu gatavs sniegt liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, vai arī tās jau ir sniegtas, Salmiņš atbildējis, ka to nav darījis, taču nepieciešamības gadījumā būtu gatavs liecināt, lai gan pierādīt notikušo nevar. “Es īsti nevaru neko pierādīt. Protams, ka varu liecināt, [bet] neesmu nekādus diktofonus līdzi nēsājis,” sacījis Salmiņš.

Viņš arī norāda, ka oktobra sākumā viņa publiskotajā blogā izklāstītais par to, kā oligarhi un īpaši ārpus “Rīdzenes sarunām” palikušais bijušais politiķis Andris Šķēle regulēja laikrakstu, ir “atmiņu daiļliteratūras stilā ieturēts pārstāsts”, bet, jautāts, kas viņu pamudinājis nākt klajā ar šādu “oligarhu “kretīnmenedžera” grēksūdzi”, Salmiņš atbildējis: “Es negribu piekrist formulējumam. Tā nav grēksūdze, pirmkārt. Neuzskatu sevi par kretīnu menedžeri. Iekšēja sajūta bija – jāuzraksta.”
Vienlaikus Salmiņš pieļāvis iespēju, ka arī citi, kas strādājuši oligarhu labā, varētu sākt runāt, sekojot viņa piemēram. “Varbūt. No vienas puses, tagad jau nav vajadzīga briesmīga drosme – visi viņus nabadziņus slāna. Bet katrā ziņā tā sistēma, kas gadu gaitā veidota valstī – tā ir bijusi greiza. Jāskatās, kāpēc ir iespēja tādiem ne īpaši godprātīgiem vadītājiem jebšu oligarhiem rasties. To jau mēs citur arī redzam, visā pasaulē strādā populisms. Neviens negrib dzirdēt, ka politika maksā naudu. Skaidrs, ka cilvēki, kas nodarbojas ar politiku, organizē, vada – tas nav par velti. Un tās cenas ir nevis provinces, bet Rīgas. Pēdējos gados jau ir pieņemts, ka partijas tiek finansētas nelielā apmērā no valsts, bet tas ir par maz. Nevienam nav drosmes to pateikt. Partijas stāsta un plāno, bet reāli katru no tām kaut kas finansē vēl. Vai tas ir tranzīta bizness vai spēļu magnāti, vai ātro kredītu aizdevēji, vēl trakāk – kādi cigarešu kontrabandisti, nemaz nerunājot par [maksātnespējas] administratoriem. Rezultātā tauta tiek čakarēta, jo politika no sabiedrības puses netiek finansēta,” sacījis Salmiņš.

Salmiņš oktobra sākumā publicēja blogu ar nosaukumu “Blogs bērniem” (https://usalmins.wordpress.com/), kurā izklāstījis, kā oligarhi regulēja darbību laikrakstā “Diena”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Komisija muļķīgi pratina pašus oligarhus- valsts nozadzējus un cer, ka tie naivi atzīsies savos grēkos. Jāmeklē iemesli, kāpēc uzsāktajā krimināllietā neizdevās neko pierādīt??????? Vai vaina nav apstāklī, ka tiesībsargājošās iestādes ir cieši saaugušas ar politisko varu un izpilda valdošās varas prasības- ,, liekat mierā cienījamus kungus”., pēc Strīķes teiktā, tā teicis ģenerālprokurors. Un visās iekšlietu struktūrās ir stingra hirarhija, kas ir bezierunu pakļaušanās priekšniekam. Ja priekšniekam ģenerālprokurors, iekšlietu ministrs vai premjerministrs vai valsts prezidents un cita augsta valsts amatpersona dot pavēli, tad tā arī bez ierunām tiek izpildīta. Tā kā meklējiet cēloni valsts amatpersonās un valsts likumdošanā un izmainiet to, lai nevarētu notikt lietu virzība pēc pasūtījuma.

  • pilsonis un jau nikns Atbildēt

   =Ja priekšniekam ģenerālprokurors, iekšlietu ministrs vai premjerministrs vai valsts prezidents un cita augsta valsts amatpersona dot pavēli, tad tā arī bez ierunām tiek izpildīta.=
   Un kas var dot pavēli ģenerālprokuroram, iekšlietu ministram, premjerministram vai valsts prezidentam? Tas, kurš var dot pavēli : mani sēdināt pie labās rokas, bet jūs tur apklustiet! Redziet, kur es varens un kur es sēžu…Tā kā izpildīt!!!
   Un klanās ģener., iekšl., premj. un pat prez. ? Laikam jā…

 2. Kad tu esi teātrī un skaties – kaut vai ”Skroderdienas Silmačos” – tu vari domāt un pat domās bļaut :
  ” Ābram, nelien uz tās krāsns!” – Abrams tāpat tur kāps un slēpsies… un pēc brīža krāsnī lidos papirants un būs blīkšķis…
  Doma viena – ir sabiedribai jāspēlē teātris un labi 3 A iestudēta ludziņa ar pieklājīgiem ierindas aktieriem – Sudraba, Šics un vel kādi . Tur deputāts Judins ir tikai kā amatieris pie profesionāļiem un var domāt, censties darīt – bet tas Ābrams tāpat līdīs uz tās krāsns…
  Kas par to liecina – kaut vai meistarīga viena no 3 A ( Šlesera ) uzstāšanās galvenajā lomā un pamācošais monologs….un sekojošie aplausi, ovācijas zālē = Pierādīju – es esmu varens un sēžu pašam prezidentam pie labās rokas… Tā kā vien nesiet puķu pušķus un aplaudējiet…

 3. Nepamet sajúta,ka tam visam pàri vai apaksà ir vèl kàdi sū…Tagad tikai meklé uz ko nogrúzt vainu.

 4. kāds viņa teikto ari izanalizes vai “tices uz vārda”. vismaz tajā ko viš medijiem pauda ka gatavs liecinat bija vairāk pretrunu, pieņēmumu, puspatiesibu un pat melu nekā faktu. par tadu “liecibu” var ari notiesat pēc panta:)

  • Skaties, ka pašu neizanalizē, pēc tam nenoķer un vēlreiz neizanalizē, jo tāds kā puspatiess puspieņēmumiem puspiekritis pusmuļķis izklausies

Draugiem Facebook Twitter Google+