×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Olijars EČ vieglatlētikā telpās nestartēs un sola beigt karjeru

LETALETA

Eiropas čempionātam (EČ) vieglatlētikā telpās pieteiktais barjerskrējējs Staņislavs Olijars uz Gēteborgu nebrauks, un ir apņēmies beigt karjeru sportā, apstiprināja Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms.

Lēmumu nestartēt EČ telpās Olijars izskaidroja ar atbildīgo personu kavēšanos lidmašīnas biļešu iegādē, kā rezultātā viņam pieaugušas dalības izmaksas, un tās kļuvušas nepieņemamas. Olijars plāno turpināt trenēt jaunos vieglatlētus.

Krūms atturējās vērtēt, vai Olijara lēmums nestartēt EČ patiesi ir saistīts sportista nosauktajiem iemesliem, vai barjersprinterim pietrūcis īstas gribēšanas un motivācijas startam. “Iemeslus jau vienmēr var atrast,” teica Krūms. Viņš paskaidroja, ka Olijaram finansiāli bija gatava palīdzēt Rīgas pašvaldība, taču plaši iztirzāt barjersprintera atteikumu treneris nevēlējās. Krūms atzina, ka katra puse ir savās pozīcijās, un pirms EČ nav lietderīgi uz šo jautājumu koncentrēt uzmanību.

Lielākā daļa Latvijas sportistu ceļā dosies trešdien, bet atsevišķi braucēji viņiem sekos dienu vēlāk. Visi Latvijas vieglatlēti uz Gēteborgu ceļos ar lidmašīnu, vienīgi kārtslēcējs Mareks Ārents disciplīnā specifiskā inventāra dēļ pats izvēlējās braukt ar prāmi. Uz Zviedriju brauks arī augstlēcējs Jānis Vanags, par kura dalību iepriekš bija šaubas viņa slimības dēļ.

Latvijas delegācijā startam nedēļas nogalē Gēteborgā paredzētajā EČ iepriekš pieteica desmit vieglatlētu,bet pēc Olijara atteikuma sastāvā palika deviņi sportisti. Iespēju par Latvijas Vieglatlētikas savienības līdzekļiem startēt Gēteborgā ir nodrošinājusi Laura Ikauniece pieccīņā, Poļina Jeļizarova, kura startēs 3000 metru skrējienā un, iespējams, 1500 metros, kā arī kārtslēcējs Ārents. Savukārt ar pašu piesaistītu finansējumu uz Zviedriju var doties tāllēcēji Elvijs Misāns un Lauma Grīva, augstlēcējs Jānis Vanags, trīssoļlēcēja Santa Matule, 400 metru skrējējs Jānis Baltušs un 800 metru skrējējs Renārs Stepiņš, kuriem palīdzību sniegušas pašvaldības.

Gēteborgā vieglatlēti par 26 medaļu komplektiem cīnīsies no piektdienas līdz svētdienai. Galvenais notikums 2013.gada sezonā risināsies no 10. līdz 18.augustam Maskavā, kur būs pasaules čempionāts vieglatlētikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+