Apbrīno

Olijs Mērss: Mūsdienu mūzikas topi nav godīgi 16

Foto – Leta/EPA

Britu dziedātājs un dziesmu autors Olijs Mērss sūdzas, ka mūsdienu mūzikas topi “nav godīgi”.

32 gadus vecais mūziķis, kura vecvecāki no tēva puses bija latvieši, 2009. gadā piedalījās dziedāšanas šovā “The X Factor”. Pēc tam viņš izlaida vairākus hitus, tai skaitā “Heart Skips a Beat”, “Dance with Me Tonight” un “Troublemaker”.

Taču Mērsa jaunākais singls “You Don’t Know Love” Lielbritānijas mūzikas topā sasniedza tikai 19.vietu.

“Es gribētu, lai dziesma ir pirmajā vietā. Man šķiet, ka tagad to ir grūti panākt jebkuram māksliniekam, it īpaši britu izpildītājiem,” viņš teica intervijā vietnei “Digital Spy”. “Straumēšana ir ļoti populāra, un cilvēki grib klausīties jau populāru izpildītāju mūziku. Tagad labas vietas iegūšana topos jaunajiem izpildītājiem ir grūtāks uzdevums, jo dziesmām jābūt izcilām.”

Šogad Lielbritānijā veiksmīgāko singlu vidū ir kanādiešu repera Dreika hits “One Dance”, kas britu topa virsotnē aizvadījis 15 nedēļas. Pašlaik topa pirmo vietu ieņem kanādiešu popzvaigznes Džastina Bībera un grupas “Major Lazer” dziesma “Cold Water”.

Mērss sacīja, ka izbaudot karjeru un viņam klājoties labi, taču viņš neatrodoties tādā pozīcijā, kādā “gribētu būt”.

Viņš norādīja, ka mūsdienās straumēšana tikpat kā aizvietojot radio klausīšanos, tāpēc vislielākos panākumus gūstot straumēšanas pakalpojumu populārākajos dziesmu sarakstos iekļautie mūziķi.

“Kā nu ir, tā ir. Man tas jāpieņem,” sacīja Mērss. “Man tik un tā klājas ļoti labi, tāpēc es nevaru sūdzēties.”

Visā pasaulē pārdoti vairāk nekā desmit miljoni Mērsa ierakstu.

LA.lv