×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Olimpiādes 100 metru finālā pudeli metušajam vīrietim piespriež sabiedriskus darbus

AFP/LETAAFP/LETA

Vīrietim, kurš neilgi pirms pagājušā gada Londonas olimpisko spēļu 100 metru fināla uz skrejceļa izmeta plastmasas pudeli, piespriests astoņas nedēļas veikt sabiedriskus darbus.

34 gadus vecais Ešlijs Gils-Vebs, kurš cieš no depresijas, augustā notikušajās sacensībās veica izsaucienus jamaikiešu zvaigznes Useina Bolta virzienā un no VIP sēdvietām izmeta pudeli.

“Jūsu mērķis bija veikt uzbrukumu augstākā līmeņa sacensībām un iztraucēt Useinam Boltam,” sprieduma nolasīšanā teica tiesnesis Viljamss Ešvorts. “Bija nozīmīgi draudi izraisīt pāragru startu, bet labi, ka jūs tomēr netrāpījāt. Tomēr jūs izjaucāt sacensības vairākiem skatītājiem un aptraipījāt spēļu garu.”

Ešvorts piebilda, ka spriedums mīkstināts, ņemot vērā Gila-Veba veselības problēmas.

Pats vainīgais divu bērnu tēvs uzskata, ka nav vainīgs, stāstot, ka 5.augusta vakarā cietis no lēkmes.

Pirms sacensībām Gils-Vebs izkliedzis saukļus kā “Usein, es vēlos lai tu zaudē” un izmetis zaļu plastmasas “Heineken” alus pudeli brīdī, kad pasaulē labākie sprinteri ieņēma starta pozīcijas. Gils-Vebs ne tikai iekļuvis stadionā ar vecu biļeti, bet pat pamanījies nokļūt VIP vietās.

Zīmīgi, ka pirmā, kas apturēja Gilu-Vebu, bija Nīderlandes džudiste Edīte Boša, kura pāris dienu agrāk bija izcīnījusi bronzas medaļu.

Aizvadītajās sacensībās Bolts finišēja pēc 9,63 sekundēm, nosargājot savu olimpisko titulu. Pēc finiša viņš atzina, ka incidentu nav pamanījis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+