×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Olimpiādi bez maksas apmeklēs sponsori

Foto - Image ForumFoto - Image Forum

Kopā ar Latvijas oficiālo delegāciju uz Londonas olimpiādi varēs doties arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sponsori. Komiteja saņēmusi trīs bezmaksas viesu akreditācijas un nolēmusi tās piešķirt saviem sponsoriem. Līdz ar to kliedētas bažas par neskaidriem viesu pilnvaru sadales kritērijiem, kā tas bijis pirms iepriekšējām olimpiskajām spēlēm.

 

“Šogad, piešķirot akreditācijas, vadījāmies pēc viena principa – pateikties mūsu sponsoriem par ilggadējo sadarbību,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Kā informē LOK komunikācijas vadītāja Dace Gulbe, bezmaksas viesu pilnvaras saņēmis SIA “Latvijas Mobilais telefons” (“LMT”), VAS “Latvijas valsts meži” (“LVM”), kā arī a/s “Swedbank”, a/s “Latvijas gāze” (“LG”) un SIA “LDZ Cargo”(“LDz”). Ar vienu akreditācijas karti olimpiādi būs iespēja apmeklēt vairākiem cilvēkiem, tāpēc arī piecu uzņēmumu pārstāvji varēs tās dalīt.

Kā noskaidroju, piešķirto akreditāciju pamatā iecerējuši izmantot minēto uzņēmumu vadītāji. No “LMT” viesu akreditāciju izmantos uzņēmuma prezidents Juris Binde un valdes locekle Laura Keršule. No “Swedbank” – valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis un valdes locekle Irina Pīgozne, bet no “LDz” – uzņēmuma prezidents Uģis Magonis. “LG” pārstāvis Vinsents Makaris informē, ka vēl īsti nav zināms, vai kāds izmantos LOK piedāvāto akreditāciju, bet iespējams, tas varētu būt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, kurš parasti apmeklē dažādus sporta pasākumus.

 

“LVM” neizmantos LOK piedāvāto bezmaksas akreditāciju, un neviens no uzņēmuma nedosies olimpiādi vērot klātienē. “Šobrīd ir saspringts periods, daudz darba, tāpēc “LVM” kolektīvs atbalstīs mūsu sportistus tepat no Latvijas,” ziņo “LVM” preses sekretārs Tomass Kotovičs.

 

Latvijas olimpiskajā delegācijā ir 46 sportisti, 61 apkalpojošā personāla darbinieks. Vēl uz Londonas spēlēm dosies oficiālie viesi – Valsts prezidents Andris Bērziņš ar pavadošo personu, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar pavadošo personu un izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ar pavadošo personu. R. Ķīlim līdzi dosies konkursa “Gada sporta skolotājs 2011” galvenā titula ieguvēja – Ventspils 2. pamatskolas skolotāja Anželika Šilberga. To, kādā secībā un laikā oficiālie viesi apmeklēs olimpiādi, LOK neatklāj drošības apsvērumu dēļ.

Pirms četriem gadiem, kad vasaras olimpiskās spēles notika Pekinā, medijos izvērsās diskusija, pēc kādiem principiem LOK dala viesu akreditācijas kartes un kam tās pienāktos. Toreiz atklājās, ka pie šādām akreditācijas kartēm tikuši toreizējais Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics un valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps, kuri uz olimpiādi Pekinā devās savu atvaļinājumu laikā, tātad kā privātpersonas. Pie olimpisko spēļu bezmaksas apmeklējuma 2008. gadā tika arī toreizējais Tautas partijas līderis Aigars Kalvītis ar dēliem. Arī 2008. gada vasarā olimpisko spēļu rīkotāji Latvijai piešķīra trīs viesu kartes, kuras pēc saņemšanas divas reizes varēja nomainīt, tādējādi olimpiskās spēles bez maksas varējuši pagūt apmeklēt deviņi cilvēki. Taču mediji secināja, ka Latvijas Olimpiskajai komitejai nav precīzu kritēriju, kam piešķirt viesu akreditācijas uz olimpiskajām spēlēm. LOK prezidents Aldons Vrubļevskis toreiz teica: “Kritēriji ir manā galvā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+