×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Olimpiskā lāpa pirmo reizi vēsturē izvesta atklātā kosmosā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Olimpiskās lāpas.

No Baikonuras kosmosa stacijas Kazahstānā ceturtdien sekmīgi startējusi Krievijas raķete, kas nogādās Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) trīs astronautus un olimpisko lāpu, kas paredzēta 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanai.

Raķete ar kosmosa kuģi “Sojuz TMA” startēja paredzētajā laikā – plkst.8.14 (plkst.6.14 pēc Latvijas laika), informēja misijas kontroles centrs.

Trīs astronauti – krievs Mihails Tjurins, amerikānis Riks Mastračo un japānis Koiči Vakata – nodos lāpu diviem krievu astronautiem Oļegam Kotovam un Sergejam Rjazinskim, kuri to sestdien pirmo reizi vēsturē izvedīs atklātā kosmosā.

Drošības apsvērumu dēļ lāpa gan netiks iedegta. Skeptiķi lēš, ka šāds pavērsiens nebūs nekas slikts, jo lāpas liesma jau paspējusi nodzist vairāk nekā 20 reižu.

Līdz šim olimpiskā lāpa tikusi nogādāta kosmosa stacijās divas reizes – 1996.gadā un 2000.gadā -, taču abos notikumos lāpa netika iznesta atklātā kosmosā.

Kā ziņots, 2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Olimpiskā uguns nodzisa pēc iznesšanas no kremļa. Pasaules vēsturē agrāk nav dzirdēts, ka Olimpiskā uguns ceļā no Atēnām līdz valstij un stadionam, kurā notiek Olimpiskās spēles būtu nodzisusi. Tāpēc simboliskāk kosmosā būtu nosūtīt petrolejas lukturi, ar kādiem PSRS laikā slaucējas gāja uz kūti.

Draugiem Facebook Twitter Google+