×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Olimpiskā lāpa un tās ceļš

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas galvaspilsētā Maskavā pirmo reizi atklātībā parādīta lāpa, kuras līdzinieces palīdzēs olimpiskajai ugunij nonākt Sočos.


 

Gandrīz divus kilogramus smagās un 95 centimetrus garās lāpas dizains ieturēts sarkanā un sudraba krāsā, tajā ietverti krievu folkloras un kosmosa tehnoloģiju motīvi. Korpuss izgatavots no lieta alumīnija sakausējuma, lāpas serde un rokturis – no polimēra. Olimpisko uguni iedegs 7. oktobrī Grieķijā, četros mēnešos veikusi 65 tūkstošus kilometru, tā ar 14 000 lāpnešu palīdzību tiks nogādāta Sočos, kur ziemas olimpiskās spēles svinīgi atklās nākamā gada 7. februārī. Lāpnešu stafete ceļos cauri 2900 pilsētām un ciemiem visos Krievijas reģionos, olimpiskā uguns viesosies Elbrusā, Ziemeļpolā un, iespējams, pat atklātā kosmosā. Lāpas konstrukcija garantējot drošu degšanu arī spēcīgā vējā, bargā salā un citos ekstremālos apstākļos.

Tikmēr Sočos ne viss iet kā smērēts. Olimpiskajām spēlēm paredzēto būvju celtnieki pieprasījuši Krievijas Attīstības bankai četrkāršot tām ieplānoto finansējumu – no 12 līdz 52 miljardiem rubļu (Ls 915 200 000). Tie nepieciešami, lai slēpošanas trašu un celtņu kompleksā “Gornaja karuseļ” uzbūvētu abus tramplīnus – lielo ar jaudu 120 m un mazo 95 m, skatītāju tribīnes ar 15 tūkstošiem vietu un mediju ložas. Spēļu rīkotāji bija optimistiski pro­gnozējuši visas projektētās būves pabeigt līdz 2011. gada decembrim, bet nu spiesti šo termiņu pagarināt par diviem gadiem. Tomēr mazākā daļa olimpisko objektu jau stājusies ierindā, tajos notikušas sacensības.

Gandrīz visas olimpiskās spēles apvij skandāli ar biļešu nelikumīgu pārdošanu skatītājiem. Cenšoties no tā pasargāt Sočus, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, kas paredz līdz viena miljona rubļu (Ls 17 300) sodu par spekulāciju ar ieejas biļetēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+