Sports

Olimpiskā otrdiena: Samoilovs un Šmēdiņš liek priekšā kubiešu bildi, Birzule turpina šķelt Rio viļņus 16

AP/Scanpix

Latvijas labākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Riodežaneiro olimpisko spēļu apakšgrupu turnīra otrajā spēlē šodien tiekas ar mazāk zināmajiem kubiešiem Nivaldu Diasu un Serhio Gonzalesu, burātāja Ketija Birzule aizvada otrās dienas sacensības, bet Īriju pārstāvošā latviešu airētāja Sanita Pušpure cīnās par vietu pusfinālā.

Samoilova/Šmēdiņa mačs pret Diasu/Gonzalesu sāksies plkst.21.30 pēc Latvijas laika. Tikmēr Birzulei pirmais no trim otrās dienas braucieniem sāksies plkst.19, bet Pušpurei starts ceturtdaļfinālā akadēmiskajā airēšanā dāmu vieninieku sacensībās paredzēts plkst.15.40 pēc Latvijas laika.

Apakšgrupu turnīra pirmajā mačā Latvijas duets dramatiskā cīņā ar 2-1 (21:17,18:21, 15:13) uzvarēja kanādiešus Benu Sekstonu un Čeimu Šelku. Tikmēr Diass un Serhio Gonzaless negaidīti ar 2-1 (24:22, 21:23, 15:13) pārspēja mājiniekus brazīliešus Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Pedru Solbergu Salgadu. Latvijas duets grupu turnīru noslēgs ceturtdien ar maču pret Oliveiru un Salgadu.

Olimpisko spēļu debitante 17 gadus vecā Latvijas burātāja Ketija Birzule, kura sacenšas burāšanā vējdēļiem RS:X klasē, atrodas 24.vietā pēc pirmās dienas sacensībām, kur sportistes aizvadīja trīs braucienus.

Tikmēr Pušpure vietu ceturtdaļfinālā izcīnīja sestdien, kad droši pārvarēja priekšsacīkstes. Pusfinālā iekļūs ceturtdaļfinālā trīs ātrākās sportistes, kas turpinās cīņu par A finālu. Savukārt 3.-6.vietas ieguvējas iekļūs pusfinālā, kur sadalīs vietas C un D finālā.
Pušpure zem Īrijas karoga jau startēja 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur viņa ieņēma 13.vietu.

LA.lv