×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Olimpiskā trešdiena: pie solidaritātes kvotām tikušie latvieši lēks baseinā

Peldētājs un Latvijas Olimpiskās komandas dalībnieks Uvis Kalniņš. Foto - LETA.Peldētājs un Latvijas Olimpiskās komandas dalībnieks Uvis Kalniņš. Foto - LETA.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs šodien priekšsacīkstes aizvada Latvijas peldētāji Aļona Ribakova un Uvis Kalniņš, kamēr riteņbraucēja Vita Heine, kura pārstāv Norvēģiju, sacenšas individuālajā braucienā, bet Īriju pārstāvošā latviešu airētāja Sanita Pušpure cīnās C/D pusfinālā.

Ribakova plkst.19.47 aizvadīs brasa priekšpeldējumu 200 metru distancē, kamēr Kalniņš plkst.20.19 sacentīsies priekšsacīkstēs 200 metru kompleksajā peldējumā.
Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākie peldētāji kvalificēsies pusfinālam.

Neviens Latvijas peldētājs nebija izpildījis olimpisko normatīvu, tāpēc valstij pienācās vien divas vietas solidaritātes kvotas ietvaros, un uz Riodežaneiro tika sūtīti Ribakova un Kalniņš.
Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē. Pašlaik viņš pārkvalificējies uz 200 metru komplekso distanci, kurā pērn ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja 17.vietu pasaules čempionātā, turklāt tikai par 11 sekundes simtdaļām atpalika no olimpiskā A kvalifikācijas normatīva.

Šodien plkst.14.30 pēc Latvijas laika tiks dots starts arī individuālajam braucienam sieviešu riteņbraukšanā, kur startēs arī Heine. Viņa svētdien grupas braucienā izcīnīja 33.vietu.
Heine Norvēģijā pirmo reizi viesojās 18 gadu vecumā un palika tur laimīgas sakritības dēļ. Latviete tur sastapa savu nākamo vīru, ar kuru kopā pārcēlās uz dzīvi Bergenā. Tikai 25 gadu vecumā viņa nopietni pievērsās riteņbraukšanai, papildinot vietējās komandas rindas, bet pēc tam viņa nonāca “Hitec Products” vienībā. Paralēli riteņbraukšanai Heine Bergenas Universitātē ieguvusi augstāko izglītību finansēs.

Tāpat šodien startēs arī Pušpure, kura plkst.17.30 pēc Latvijas laika sacentīsies C/D pusfinālā, lai labākajā gadījumā pēcāk cīnītos par 13.vietu. Otrdien notikušajā ceturtdaļfināla braucienā latviete izcīnīja ceturto vietu, no trešās pozīcijas, kas ļautu turpināt cīņu par medaļu, atpaliekot par nieka 0,65 sekundēm, tāpēc tagad viņai būs jāstartē vien C/D pusfinālā.

Šodien kopumā tiks sadalīti 20 medaļu komplekti – kanoe airēšanas slalomā, šosejas riteņbraukšanā, daiļlēkšanā, paukošanā, vingrošanā, džudo, airēšanā, šaušanā, peldēšanā, galda tenisā un svarcelšanā.
Kopumā šajās olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+