Sports
Ziemas sports

Olimpiskais debitants Vasiļjevs krīt arī izvēles programmā0

EPA/Scanpix

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien, noslēdzot savu debiju Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, neiztika bez kritiena arī izvēles programmā, tomēr kopvērtējumā spēja uzlabot savu pozīciju un iekļūt labāko divdesmitniekā, izcīnot 19. vietu.

Jau ziņots, ka Vasiļjevs īsajā programmā piektdien pieļāva kļūdu trīskāršā aksela lēcienā, sacensību pusceļā ieņemot 21.vietu, tomēr tiekot pie iespējas izpildīt izvēles programmu.

Tajā Latvijas sportists arī neiztika bez misēkļiem, jo atkal kļūdījās akseļa lēcienos, šoreiz nokrītot pat divas reizes, par savu uzstāšanos gan nopelnot 155,06 punktus. Sacensību summā 18 gadus vecais daugavpilietis tika pie 234,58 punktiem, kas viņam ļāva iekļūt starp 20 labākajiem dalībniekiem.

No sava personīgā rekorda izvēles programmā (158,41), kas tika sasniegts janvārī Eiropas čempionātā, viņš atpalika par 3,35 punktiem, bet summā viņu no sava labākā rezultāta (243,52) šķīra 8,94 punkti.
Izvēles programmā Vasiļjevs uzstājās kā pirmais no 24 dalībniekiem, turpinājumā Latvijas pārstāvim apsteidzot divus konkurentus.

Tikmēr par divkārtēju olimpisko čempionu kļuva 23 gadus vecais Hanju, kurš elpu aizraujošās sacensībās atkārtoja pirms četriem gadiem Sočos gūto panākumu. Hanju izvēles programmā nopelnīja 206,17 punktus, bet summā triumfēja ar 317,85 punktiem, sasniedzot izcilu rezultātu.

Japāna guva dubultuzvaru, jo sudraba medaļu ieguva 20 gadus vecais un augumā trauslais Šoma Uno, kurš tika pie 306,90 punktiem, kamēr bronzas medaļa tika divkārtējam pasaules un seškārtējam Eiropas čempionam Havjeram Fernandesam no Spānijas, viņam tiekot pie 305,24 punktiem.

Sestdien aizvadītās izvēles programmas sacensības ieies daiļslidošanas vēsturē, jo amerikānis Neitans Čens veica sešus veiksmīgus četrkāršos lēcienus, kas nevienam citam iepriekš nebija izdevies.

Saistītie raksti

Čens par izvēles slidojumu nopelnīja 215,08 punktus, kas ir jauns olimpiskais rekords, taču tā kā viņš īsajā programmā nostartēja neveiksmīgi, esot vien 17.vietā, tad summā augstāk par piekto vietu netika.

Kā vēstīts, piektdien īsajā programmā Vasiļjevs krita trīskāršā aksela lēcienā, saņēma 79,52 punktus un samierinājās ar 21.vietu. Tomēr rezultāti bija ļoti sīvi un pirmais desmitnieks bija vien nepilnu sešu punktu attālumā.

LA.lv