Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas pirmais zelts Phjončhanā 0

Vien 15 gadus vecā krievu daiļslidotāja Aļina Zagitova piektdien Phjončhanā triumfēja sacensībās sievietēm, izcīnot Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas pirmo zelta medaļu šajās olimpiskajās spēlēs.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Zagitova, kura šogad kļuva arī par Eiropas čempioni, bija līdere jau pēc īsās programmas, vadību nosargājot arī ar nevainojami veiktu izvēles slidojumu, summā nopelnot 239,57 punktus.

Tikmēr otrā palika viņas tautiete Jevgēņija Medvedeva, kura tika pie 238,26 punktiem, olimpiskajiem sportistiem no Krievijas nodrošinot dubultuzvaru.

Pēc īsās programmas Zagitovai bija vien 1,31 punkta pārsvars, taču izvēles slidojumā tiesnešu vērtējums abām krievietēm bija identisks, kā Zagitovai, tā divkārtējai pasaules čempionei Medvedevai, kurai ir 18 gadu, nopelnot pa 156,65 punktiem.

Zagitova un Medvedeva ikdienā ir ne tikai treniņu partneres, bet arī labas draudzenes.

Līdz šim olimpiskie sportisti no Krievijas Phjončhanā bija izcīnījuši četras sudraba un astoņas bronzas medaļas, bet pie zelta nebija tikuši.

Tikmēr pie bronzas medaļas tika kanādiete Keitlīna Osmonda, kura trešā bija jau pēc īsās programmas, trešo vietu ieņemot arī izvēles slidojumā, bet summā savācot 231,02 punktus. Osmonda šajās olimpiskajās spēlēs kļuva par čempioni komandu sacensībās, kurās pārliecinoši uzvarēja Kanādas daiļslidotāji.

Jau vēstīts, ka valsts izveidotas un atbalstītas dopinga sistēmas dēļ Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevar startēt Krievijas komanda, jo SOK ir diskvalificējusi Krievijas Olimpisko komiteju. Tomēr sacensībās zem neitrāla karoga piedalās “Olimpiskie sportisti no Krievijas”, kuru uzvaras gadījumā apbalvošanas ceremonijā tiks atskaņota Olimpiskā nevis Krievijas himna.

Savukārt aiz goda pjedestāla piektdien palika japāniete Satoko Mijahara, kura nopelnīja 222,38 punktus, piekto vietu ieņēma pieredzējusī itāliete Karolīna Kostnere (212,44), kura pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs Sočos bija trešā, bet labāko sešinieku noslēdza vēl viena Japānas pārstāve Kaori Sakamoto (209,71).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Phjončhanā dāmu daiļslidošanā startēja arī 17 gadus vecā Latvijas sportiste Diāna Ņikitina, kura īsajā programmā ieņēma 26.vietu, netiekot starp tām 24 dalībniecēm, kuras tika pie izvēles slidojuma.