Olimpiskās medaļas 82 valstīm, amerikāņiem apaļš simts 0

SV olimpiskā komanda, kura aizvada vienas no sev sekmīgākajām olimpiskajām spēlēm, ceturtdien Riodežaneiro Olimpiādē sasniedza 100 izcīnīto medaļu robežu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Trīs dienas pirms olimpisko spēļu noslēguma, amerikāņiem ir 35 zelta, 33 sudraba un 32 bronzas medaļas, kas viņiem dod pārliecinošu vadību medaļu kopvērtējumā.

Amerikāņiem pēc izcīnīto medaļu skaita šīs, visticamāk, kļūs par veiksmīgākajām olimpiskajām spēlēm pēdējo 30 gadu laikā. Pirms četriem gadiem Londonā viņi tika pie 103 godalgām, taču 46 no tām bija zelta. Savukārt 2008.gadā Pekinā ASV ieguva 110 medaļas, no kurām 36 bija augstākā kaluma.

Tiesa, olimpisko medaļu kopvērtējuma rekordu pārspēt nebūs iespējams, jo 1904.gada olimpiskajās spēlēs Sentluisā amerikāņi tika pie 239 godalgām, tostarp 78 zelta, bet 1984.gadā Losandželosā viņi izcīnīja pat 83 pirmās vietas.

Ceturtdien ASV sportisti triumfēja piecās disciplīnās. Brīvajā cīņā sievietēm svarā līdz 53 kilogramiem uzvarēja Helina Luīza Marulī, lodes grūšanā vīriešiem labākais bija Raiens Krauzers, desmitcīņā nepārspēts palika Eštons Ītons, kamēr Kerons Klements un Dalila Muhameda attiecīgi uzvarēja 400 metru barjerskrējienā vīriešiem un sievietēm.

Otro vietu medaļu vērtējumā saglabā Lielbritānija, kurai izdevies nedaudz atrauties no Ķīnas. Briti 13 sacensību dienās ir izcīnījuši 22 zelta, 21 sudraba un 13 bronzas medaļas, kamēr Ķīnai ir 20 uzvaras, 16 otrās un 22 trešās vietas.

Briti ceturtdien savu zelta medaļu ražu papildināja ar uzvarām triatlonā, burāšanā un taekvondo, kamēr Ķīnai 20 zeltu izcīnīja tikai 15 gadus vecā daiļlēcēja Cjaņa Žeņa.

Uz ceturto vietu pakāpusies Vācija, kura ar 13 zelta, astoņām sudraba un 11 bronzas medaļām apsteigusi Krieviju, kam, tāpat kā Japānai, tagad ir par vienu augstākā kaluma godalgu mazāk.

Pa astoņām zelta medaļām izcīnījušas Francija, Itālija un Nīderlande, bet pa septiņām Austrālija, Dienvidkoreja un Ungārija.

Medaļu vērtējumā 13.vietu ieņem mājiniece Brazīlija, kurai ir piecas zelta medaļas, līdzīgi kā Spānijai, Horvātijai un Jamaikai. Horvātiem ceturtdien bija izcila diena, jo par olimpisko čempioni šķēpmešanā sievietēm kļuva Sāra Kolaka, bet vēl viens zelts tika iegūts burāšanā, kur “470” klasē kungiem par čempioniem kļuva Šime Fantela un Igors Mareničs.

Ceturtdien par vienu bronzas godalgu, kura tika izcīnīta smaiļošanā, bagātāka kļuva arī Lietuva, kura medaļu kopvērtējumā ar vienu sudrabu un trīs bronzām ieņem 60.vietu, kamēr Igaunija ar vienu bronzu ir dalītā 71.vietā.

Pēc 13 sacensību dienām vismaz viena zelta medaļa ir 55 valstu sportistiem, bet šajā Olimpiādē kaut vienu godalgu ir izcīnījušas 82 valstis.

Savukārt Latvijas komandā līdz šim ir izcīnītas divas ceturtās vietas un līdz medaļai nedaudz ir pietrūcis.

LETA jau ziņoja, ka tuvu pirmajai medaļai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs bija tikai 18 gadus vecā svarcēlāja Rebeka Koha, kura savā debijas Olimpiādē izcīnīja augsto ceturto vietu svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. Ventspilniecei līdz bronzas medaļai pietrūka tikai divi kilogrami. Savukārt sestdien ceturto vietu septiņcīņā sievietēm ieguva Laura Ikauniece-Admidiņa, kuru no trešās pozīcijas šķīra vien 36 punkti.

Ceturtdien tika sadalīti 25 medaļu komplekti. Savukārt piektdien tiks uzzināti olimpiskie čempioni 24 disciplīnās – vieglatlētikā, BMX riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, brīvajā cīņā, taekvondo, boksā, badmintonā, jāšanā, futbolā, lauka hokejā, modernajā pieccīņā, sinhronajā peldēšanā un ūdenspolo.

No Latvijas sportistiem smaiļošanā startēs airētājs Aleksejs Rumjancevs, bet soļošanas sacensības aizvadīs Arnis Rumbenieks un Agnese Pastare.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.